Skocz do zawartości

Pytanie o akumulator


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

prorok67, Czy w momencie robienia fotki budka była podłączana do 230V, jeśli nie była masz aku i solar ładuje - czyli nic nie musisz robić.

 

nie była podłączona do prądu, co więc jednak mam zrobić aby w przyczepie nastąpiła jasność ?

żadna lampka nie daje światła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęcia widać , że masz aku , bo na panelu widać 13,9 V ( pokazuje napięcie na aku) więc może przełącz przyciski 2 i 3 o ile dobrze pamiętam to 2 wyłącza, włącza tył przyczepy a 3 przód lub odwrotnie i jak nie będzie efektu ostatni czwarty przycisk.

ah przyciski 1,2,3,4 liczę od lewej do prawej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wir57

pierwszym przyciskiem - czyli o nazwie funktie - przełączam wyświetlanie pomiędzy volt- dalej ampere ( pokazuje minus 0,05 A - czyli brak natężenia )- dalej temperatura na zewnątrz - temperatura w środku

jak przyciskam przyciski 2 i 3 czyli groep 1 i 2 nic się nie dzieje - diody zo nazwie aan pod się nie świecą, ten ostatni przycisk związany jest z napięciem 230 V że ten nie działa to jasne bo nie podpiąłem prądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prorok67, To masz inny panel niż ja u mnie nie ma temperatury.

Po pierwsze musisz znaleźć w niej aku , jak nie ma musisz jakiś dać te aku.

A masz oświetlenie gdy podłączysz 230V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prorok67, najlepiej z budką i wszystko będziesz wiedział , bo juz widzę , że masz innaczej to wszystko rozwiązane , więc jeśli to możliwe przyjedź z przyczepka i juz nie będzie Ci potrzebna żadna instrukcja przy :klnie: wszystko będzie jasne :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obszukałem bardzo dokładnie całą budkę i wychodzi na to że nie ma aku, nie ma żadnego miejsca na aku i nie ma klem do jego podłączenia

bawiłem się bawiłem i po wciśnięciu trzeciego przycisku czyli groep 2 okazało się że jest światło w kuchni

na wyświetlaczu wskaźnik prądu pokazuje minus 1,4 amper

jak przełączam na groep 1 gaśnie światło w kuchni a w pozostałej części budki nic się nie świeci

w tym wypadku na wyświetlaczu prądu pokazuje się wartość minus 0,05 amper czyli praktycznie zero prądu

budka cały czas stoi na słońcu a tego w ostatnich dniach nie brakuje

co zrobić aby zadziałały pozostałe lampki w przyczepie?

czy solar jest tak wyładowany że do jego podładowania potrzebne jest jego dodatkowe zasilenie na 230 volt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solar sam z siebie ładuje aku bez 230V po to jest solar by ładować aku - tylko gdzie on jest?? wciśnij przycisk groep 1 i powinien być prąd w tylnej części przyczepki u mnie jest podobnie , że jeden przycisk wyłącza przednią część przyczepki , drugi tylną .

Co się dzieje jak przełączysz przycisk 230V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prorok67, sprawdź bezpieczniki , może któryś jest spalony.

za godzinkę wyjeżdżam najpierw na 3 dni pod Toruń i 1 będę pod Giżyckiem , dobrze jakbyś przyjechał budką rozgryziemy ją by wszystko działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam chciałbym poruszyć temat baterii słonecznych a dokładnie chodzi mi o instalację elektryczną .W swojej przyczepce mam napięcie 230 V i 12 V i możliwość podłączenia akumulatora do płytki bezpiecznikowej w której jest przekażnik .Sedno sprawy jak zainstaluje baterie słoneczną i akumulator to jak będę chciał podłączyć się do instalacji 230V muszę rozpiąć akumulator czy automatycznie wtedy odcina napięcie.

 

Bardzo bym prosił opis kolegów którzy posiadają baterie słoneczne.

 

Pozdrawiam Waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego są przekaźniki ... jak podłączysz się do prądu przekaźnik sam zadba o odłączenie akumulatora.

 

Akumulator będzie ładowany cały czas przez solar, ale odbiorniki przyczepy prąd dostaną z zasilacza przyczepy zasilanego z 230V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam

wiem że temat był już parę razy poruszany ale chciałbym odświeżyć go na nowo.

W przyczepie chciałbym zamontowac baterię słoneczna w zasadzie cały komplet taki jak:

 

http://allegro.pl/item1143933709_bateria_sloneczna_40w_regulator_5a_miernik.html

 

bateria jest wielkości szyberdachu w BMW 5 także nie zajmuje wiele miejsca.

 

mam pytanie do kolegów którzy juz przerabiali ten temat czy bateria i moc jaką wytwarza będzie wystarczajaca do ładowania akumulatora 12V 65Ah lub 80Ah żelowego?

zależy mi najbardziej na mozliwości posiadania włączonej lodówki podczas podróży oraz stacjonarnie do obsługi kranu wc oraz małego oświetlenia 12voltowego.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adreas,jak najbardziej zastosuj własnie TEN zestaw (cena jest atrakcyjna w porównaniu z ubiegłego roku).Mam taki sam zestaw bateria sł.regulator napięcia (w promocji jest dodatkowo wskaznik stanu)*aku 100 Ah Bosh silver (niestety stary ze szrotu).Prądu nie brakuje na oświetlenie diodowe,pompę wody, tv.Najodpowiedniejszy zestaw to dwa solary,czyli 80W.Niestety nie opłaca się zasilać lodówki z solara podczas postoju (wiadomo,duże zapotrzebowanie na energię).Lodówkę podczas postoju zasilamy gazem,a podczas jazdy pobieramy 12V z samochodu.W przypadku kolegi SZAREGO,wszystko jest ok.Ogniwo musi współpracować z aku,samym ogniwem bez aku przy pełnym słońcu zaświecimy co najwyżej jedną jarzeniówkę,zbyt niski amperaż,jeśli były by dwa ogniwa to co innego.Poza tym do zestawu MUSI być dołączony regulator napięcia (np.Phocos)To on odpowiada za ładowanie,odłączenie ładowania na noc lub w przypadku pełnego naładowania obniża amperaż do minimum.POLECAM EMELEM z Kietrza.Pełna profesja.Pan Michał doradzi wam co i jak,nawet po montażu jak by były jakieś niescisłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.