Skocz do zawartości

Ogrzewanie w nocy


Rekomendowane odpowiedzi

Też uważam, że szum trumy plus trumaventa ładnie lula do snu :] . Nam w ogóle nie przeszkadza ale ja po jakimś poście na forum pofatygowałem się go wymontować, rozebrać i wyczyścić co zdecydowanie wpłynęło na efektywność działania przez co można było zmniejszyć obroty, a to z kolei wpłynęło na poziom hałasu.  

Edytowane przez reflexes (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Też uważam, że szum trumy plus trumaventa ładnie lula do snu :] . Nam w ogóle nie przeszkadza ale ja po jakimś poście na forum pofatygowałem się go wymontować, rozebrać i wyczyścić co zdecydowanie wpłynęło na efektywność działania przez co można było zmniejszyć obroty, a to z kolei wpłynęło na poziom hałasu.  

 

u nas w przyczepie nawet latem nawiew chodzi na wysokich obrotach, czasami odpalamy jeszcze wiatrak w klimie a na koniec leci szum morza z pliku mp3. Nie tylko dzieci ale i nas idealnie "kołysze" do snu i zagłusza wiele dźwięków z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas w przyczepie nawet latem nawiew chodzi na wysokich obrotach, czasami odpalamy jeszcze wiatrak w klimie a na koniec leci szum morza z pliku mp3. Nie tylko dzieci ale i nas idealnie "kołysze" do snu i zagłusza wiele dźwięków z zewnątrz.

Każdy ma jakiegoś bzika :) . Mam znajomego, który całe życie miał za oknem fabrykę. Jak fabrykę zamknęli to żeby zasnąć włączał sobie suszarkę do włosów :] .

Przepraszam za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że tego trumaventa w nocy przecież na maxa nie włączamy. U mnie on działa w pierwszej połowie podziałki i to wystarczy żeby mieszać powietrze, ogrzewać kufry żeby się materace nie pociły i wszędzie było "równo" ciepło. Truma jak już nagrzeje przyczepę do zadanej temperatury to działa na małym palniku którego praktycznie nie słychać, a tylko co jakiś czas włącza duży i troszkę "huczy". Jak człowiek zaśnie to są to dźwięki, które nie wyrywają ze snu. Powtórzę też i podkreślę, że warto zadbać o czystość wentylatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób? Co rozebrać? Co wyczyścić?

Dobierasz się do venta od tyłu pieca, odkręcasz 2 czy 3 śrubki, wyciagasz, rozmontowujesz obudowę, która jest spięta na takie metalowe spinki i otwierasz. Jak otworzysz to zobaczysz jaki syf jest na wirniku. U mnie był prawie cały zaklejony przez co musiał chodzić na 6-8 na regulatorze żeby wiać jak na 2-4 po czyszczeniu. Ot cała filozofia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krysztof - dziękuje - precyzyjny i szybszy ;-)

 

Jacek - przeoczyłeś w innym temacie...

Najwidoczniej, w ogóle nie kojarze, ale oba linki przeczytałem i nie omieszkam rozbebeszyć u siebie całej maszynerii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.