Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

reflexes

Też uważam, że szum trumy plus trumaventa ładnie lula do snu :] . Nam w ogóle nie przeszkadza ale ja po jakimś poście na forum pofatygowałem się go wymontować, rozebrać i wyczyścić co zdecydowanie wpłynęło na efektywność działania przez co można było zmniejszyć obroty, a to z kolei wpłynęło na poziom hałasu.  

Edytowane przez reflexes

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

Też uważam, że szum trumy plus trumaventa ładnie lula do snu :] . Nam w ogóle nie przeszkadza ale ja po jakimś poście na forum pofatygowałem się go wymontować, rozebrać i wyczyścić co zdecydowanie wpłynęło na efektywność działania przez co można było zmniejszyć obroty, a to z kolei wpłynęło na poziom hałasu.  

u nas w przyczepie nawet latem nawiew chodzi na wysokich obrotach, czasami odpalamy jeszcze wiatrak w klimie a na koniec leci szum morza z pliku mp3. Nie tylko dzieci ale i nas idealnie "kołysze" do snu i zagłusza wiele dźwięków z zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
reflexes

u nas w przyczepie nawet latem nawiew chodzi na wysokich obrotach, czasami odpalamy jeszcze wiatrak w klimie a na koniec leci szum morza z pliku mp3. Nie tylko dzieci ale i nas idealnie "kołysze" do snu i zagłusza wiele dźwięków z zewnątrz.

Każdy ma jakiegoś bzika :) . Mam znajomego, który całe życie miał za oknem fabrykę. Jak fabrykę zamknęli to żeby zasnąć włączał sobie suszarkę do włosów :] .

Przepraszam za OT.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
czyś

No to przy najbliższej okazji odpalam trumę, i siedzę w cepie i przyzwyczajam się. Może ktoś ma to w mp3? Odwdzięczę się nagraniem cykania termostatu olejaka, mam za plecami :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
vrs

Po dwóch dobach wentylatora od Trumy prawie nie słychać. Mózg ludzki wycina ten dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
reflexes

Dodam jeszcze, że tego trumaventa w nocy przecież na maxa nie włączamy. U mnie on działa w pierwszej połowie podziałki i to wystarczy żeby mieszać powietrze, ogrzewać kufry żeby się materace nie pociły i wszędzie było "równo" ciepło. Truma jak już nagrzeje przyczepę do zadanej temperatury to działa na małym palniku którego praktycznie nie słychać, a tylko co jakiś czas włącza duży i troszkę "huczy". Jak człowiek zaśnie to są to dźwięki, które nie wyrywają ze snu. Powtórzę też i podkreślę, że warto zadbać o czystość wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Powtórzę też i podkreślę, że warto zadbać o czystość wentylatora.

W jaki sposób? Co rozebrać? Co wyczyścić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BartoszK

Dałem Ci link do tematu....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Czysiowi czy mi? Ja nie kojarze...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
reflexes

W jaki sposób? Co rozebrać? Co wyczyścić?

Dobierasz się do venta od tyłu pieca, odkręcasz 2 czy 3 śrubki, wyciagasz, rozmontowujesz obudowę, która jest spięta na takie metalowe spinki i otwierasz. Jak otworzysz to zobaczysz jaki syf jest na wirniku. U mnie był prawie cały zaklejony przez co musiał chodzić na 6-8 na regulatorze żeby wiać jak na 2-4 po czyszczeniu. Ot cała filozofia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Dzieki :) jak będzie chwila to rozbebesze maszyne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BartoszK

@Krysztof - dziękuje - precyzyjny i szybszy ;-)

Jacek - przeoczyłeś w innym temacie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kristofer

:ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Jacek - przeoczyłeś w innym temacie...

Najwidoczniej, w ogóle nie kojarze, ale oba linki przeczytałem i nie omieszkam rozbebeszyć u siebie całej maszynerii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi