Skocz do zawartości

Hiszpania 2016 - 29.06-17.07 bez wodotrysków.


ufolz

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym że urlop tegoroczny mam bardzo długi a Sierpień już zaplanowany na Chorwację to narodził się temat wyjazdu do Hiszpani synowie nalegają (zapaleni futboliści) hihi skłąd załogi 2+3  (rodzina 5+) pies zostaje na straży z rodzicami w domu. :D

Termin po zakończeniu roku szkolnego na 19-20dni. 

 

Bliziutko przed Barceloną - Costa Brawa.. Przejazd przez Francję darmowymi drogami gdyż obwodnice miast mają i tak za darmo i czasowo wychodzi niewiele dłużej a 223E zostaje w kieszeni :)

 

Czy ktoś w tym terminie się wybiera, ma wskazówki, sugestie?

 

Grecja w tym roku odpada z względów na uchodźców i szarańczę.

Termin ciut sztywny obsówa jeden dzień w kierunku 28.06 :)

 

post-5064-0-09016100-1459015331_thumb.jpg

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Raczej dłużej niż 7dni w jednym miejscu nie wytrzymamy. pewnie dwa lub trzy kempingi trzeba obskoczyć. Odpocząć też chcemy. :)

Na stadion FC Barcelona też należało by pojechac i Barcelone zwiedzić a to juz na miejscu sie zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

byłem na na takim wyjeździe z przyczepą na Costa Brava i polecam ci ten kamping blisko do Girony i Barcelony a warunki super

 

http://www.rubinaresort.com/

 

Moja mała uwaga,  nie da sie przejechać Francji drogami bezpłatnymi  (przynajmniej mi sie nie udało byłem w Hiszpani 2 razy ) , tam prawie  wszystkie skrzyżowania są w postaci ronda i to  wykańcza nerwowo ciągłe rozpędzanie zestawu i  , po 150 km rond pojechałem autostradą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że o zachodnich krańcach Europy nie myślałem w perspektywie najbliższych lat. Ale Twoja propozycja zburzyła mój wieloletni chorwacki schemat i zasiała ziarno zainteresowania. Poza tym czas świetnie wpisuje się w nasz termin, czyli 18 lipca muszę być w pracy. W tamtą stronę wyjechać mogę szybciej - najwyżej zwagaruję dzieci. Forma proponowana przez Ciebie też ciekawa, czyli po kilka dni w jednym miejscu. Powiedz jeszcze, jak wygląda układ wiekowy i płciowy tej Waszej trójeczki? Czy to coś koło mojej dwójeczki (córka - 12 lat, syn - 8 lat (lubi piłkę)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrzej Grecja zagrożona, do Chorwacji jedziemy od 14 Sierpnia coś w tych okolicach...

A przedział wiekowy u nas  jeden.. :) cała trójka 13lat skończone wiec  :ok:

@Bartku nie usiedze na tyłku w Lipcu a musze wziąść 2,5tygodnia w pierwszej części wakacji :)

A w drugiej połowie to wiesz.. :D.. Przynajmniej będe miał szanse dogonić Cię z opalenizną. (mam nadzieje).. :D  :hop1:

@marmatjul dzięki za namiar, oj słyszałem o tych rondach dużo histori i czytam na forum Hiszpanskim ..  :yay:

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zdecydowanie drogami niepłatnymi, czy może jakieś kilka "jurków" jesteś zdecydowany wydać na opłaty drogowe? I o ile w Hiszpanii nie będzie z tym większego problemu, to we Francji dość kłopotliwe jest podróżowanie tylko drogami niepłatnymi. Wszystko zależy od tego czy chcesz szybko dojechać do celu, czy może się powłóczyć, a przy okazji zobaczyć to i owo?

Termin raczej nam nie przypasuje, ale coś tam mógłbym podpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa Wakacje, wiec spieszyc sie nie bedziemy. Trase jeszcze przeanalizowac musimy, pod wzgledem Waszych wytycznych. Wy byliscie my nie wiec jestescie bogatsi o te wiedze, czego zazdroscimy i podziwiamy. Co do wyjazdu to Napewno w dwa, trzy zestawy razniej i przyjemniej. Moze w jedna strone € wydamy jak zobaczymy czasy przejazdu:) ale juz sie niemzemy doczekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych kempingach byliśmy:

Barcelona http://www.camping3estrellas.com/ Piękny zadrzewiony kemping bezpośrednio przy plaży, dojazd do Barcelony autobusem, niestety w sąsiedztwie lotniska, ale da się wytrzymać, w nocy samoloty nie latają.

Pals http://www.campingneptuno.com/ W piniowym lesie, z dużymi basenem, płaciliśmy gotówką. Dojazd leśnym duktem. Do ładnej piaszczystej plaży około 1 km pieszo lub samochodem (płatny parking przy plaży!) Jest tu też kemping bezpośrednio przy tej plaży http://www.playabrava.com/, sporo droższy niestety. Więcej: http://forum.karawaning.pl/topic/12756-ola-españa/?p=306467

Edytowane przez nomadka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o właśnie o takie wskazówki prosiłem.. konkrety i namiary.

Nomadka a Wy w tym roku daleko??? 

Pierwsze dwa kroki poczynione.

1. Temat i plan zacny.

2. Założona zakładka w MapsMe - Hiszpania. :D

teraz tyklo uzupełnienie i czekanie na koniec roku szkolnego :)

Dominik dorzuć swoje wiadomości jeszcze skoro termin rozjechał się :( 

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę obserwował Wasz temat. U mnie jedyny problem, to ilość urlopu. Wakacje zaczynają się już 24, urlop dostanę maksymalnie do 10-12 może. Ponieważ później jadę znowu 30.07 z dzieciakami na Kaszuby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest fajna trasa turystyczno-widokowa przez Francję :) .

https://www.google.pl/maps/dir/47.2789967,5.9871561/S%C3%A8te/@46.1453859,2.5061837,8z/data=!4m34!4m33!1m25!3m4!1m2!1d5.7730251!2d47.1680199!3s0x478d5c95fc59db7f:0x2cf106f0136d32ca!3m4!1m2!1d5.3278703!2d46.9865937!3s0x47f2c9bb17311a1f:0x7565909f33e2f967!3m4!1m2!1d4.2645246!2d46.6103127!3s0x47f3c8f33112b6eb:0xb6fe543ad717c20!3m4!1m2!1d3.6460618!2d46.5364344!3s0x47f16c9d420d4369:0xffbd361fd4bb2e12!3m4!1m2!1d3.6268891!2d46.531317!3s0x47f16b599cb1ebff:0xe66723eed270d3ad!1m5!1m1!1s0x12b13596502ec76b:0x9a6fe1f736276602!2m2!1d3.7008219!2d43.4078758!3e0

Widoki zapierające dech w piersiach! W większości niepłatna, jedynie kilka euro za przejazd wiaduktem + kilkukilometrowy odcinek płatnej autostrady.

Po drodze:

​Clermont-Ferrand,

Millau,

Jako cel ustawiłem przypadkowe miejsce w Sete. Z Sete wzdłuż morza w kierunku La Jonquera  (ciekawe miejsce, w CKM-ie opisane jako największy burdel europy) drogą również niepłatną. Przez cały czas spanie za darmo na leśnych parkingach, wybór takiego miejsca należy do Was. Polecam właśnie takie parkingi, bo mają swój klimat. Na każdym takim parkingu miejsce do zrzutu nieczystości, oraz punkt nalewania wody.

Jadąc wzdłuż morza, można spokojnie stanąć na dziko na wyciągnięcie ręki od wody, lub nawet miejscami wjechać na plażę.

Unikajcie miejsc po drodze ​oznakowanych tablicami z czarnym krukiem trzymającym w dzibie naszyjnik. oznacza to że w tym miejscu zdarzają się kradzieże. Jednak takie miejsca raczej na autostradach płatnych.

W Barcelonie koniecznie:

Camp Nou, Grające Fontanny, Tor Formuły1 - Circuit de Catalunya,

Może nawet traficie na jakieś wyścigi F1. Byłem na takowych w Vallencji, niezapomniane wrażenia!

W Hiszpanii autostrady zupełnie nie drogie, tak że nie trzeba się spinać z nacjonalkami. Ale jeśli już, to te landówki też nie są złe.

W razie co, pytaj bo nie wiem jakie info Was interesuje. Życzę udanych wakacji.

 

Aaaaaaaa....... Bo zapomniałem... Już od Perpignan powinno ściągać radio Flaix fm. Fajne radyjko z wakacyjną muzyczką, słońce, plaża, palmy itd...  :D

Edytowane przez DOMINO7 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.