Skocz do zawartości

Lubuski spot - Jezioro Kuźnickie 15-17 kwietnia 2016


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 148
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Chyba szczęki, bo bęben był rozgrzany do czerwoności i buchały płomienie. Opona nie była nawet zbyt gorąca. Przed Kaczorowem wszystko było OK a w Maciejowej gościu nas zatrzymał i była akcja gaśnicza.

 

AKISSJG, dla mnie jesteś bardzo odważnym człowiekiem, ale to już inny temat.

Tymczasem mam pytanie: czy zauważyłeś może coś takiego jak "gasnące popiskiwanie" od strony tego koła przez parę sekund po mocniejszym hamowaniu i/lub postoju? 

Dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKISSJG, dla mnie jesteś bardzo odważnym człowiekiem, ale to już inny temat.

Tymczasem mam pytanie: czy zauważyłeś może coś takiego jak "gasnące popiskiwanie" od strony tego koła przez parę sekund po mocniejszym hamowaniu i/lub postoju? 

Dzięki za odp.

Nie żadnych oznak nie zauważyłem, ba nawet co postój mam nawyk dotykania kół i sprawdzania czy się nie grzeją. Tym razem również tak było, stąd wiem że przed Kaczorowem również było OK.

Po rozebraniu wszystko było pomielone łącznie z trzpieniem więc cała ośka do wymiany. 

Edytowane przez AKISSJG (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko się rozpadło? Pewnie tak i przemieliło koszyk. Tu jest chyba czop wymienny, napisz do Alko w Poznaniu - powinni mieć. Ja przy poprzednim Dethleffsie - odpowiednik Twojej przyczepy miałem wymienny. Ja zawsze - profilaktycznie po zakupie przyczepy wymieniam łożyska na nowe żeby mieć spokój. Do tego raz na dwa lata warto rozebrać, sprawdzić i przesmarować - kilka minut roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko się rozpadło? Pewnie tak i przemieliło koszyk. Tu jest chyba czop wymienny, napisz do Alko w Poznaniu - powinni mieć. Ja przy poprzednim Dethleffsie - odpowiednik Twojej przyczepy miałem wymienny. Ja zawsze - profilaktycznie po zakupie przyczepy wymieniam łożyska na nowe żeby mieć spokój. Do tego raz na dwa lata warto rozebrać, sprawdzić i przesmarować - kilka minut roboty.

Oczywiście pod warunkiem że nie jest to łożysko kompaktowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dla ostrzeżenia i dla potomnych

 

Ja pierniczę... 

 

Nie żadnych oznak nie zauważyłem, ba nawet co postój mam nawyk dotykania kół i sprawdzania czy się nie grzeją. Tym razem również tak było, stąd wiem że przed Kaczorowem również było OK

 

Też mam ten nawyk, dlatego zapytałem. Bo czasem problemy powodują słabe sprężyny, które zbyt wolno cofają szczęki. A to powoduje grzanie bębna - zwłaszcza tam, gdzie hamowanie jest wzmożone. I w mojej babci tak jest, niestety. Nad samym morzem zauważyłem to.

I co teraz będzie z tą osią? Mam tu takie nazwy: EMIX W-ch, Miropol Bielsko...

Edytowane przez cityflipper (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

I co teraz będzie z tą osią? Mam tu takie nazwy: EMIX W-ch, Miropol Bielsko...

Zleciłem dorobienie nowej - współczesnej osi do moich mocowań Ale tym razem będzie to oś o nośności 1350 kg. Stara było 900, DMC przyczepy 960 a realnie 1100 - 1200, chyba to była praprzyczyna. 

Edytowane przez AKISSJG (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara było 900, DMC przyczepy 960 a realnie 1100 - 1200, chyba to była praprzyczyna. 

Artur , to też oczywiście należy brać pod uwagę ale mi się wydaje , że największy wpływ na łożysko miała korozja wynikła na skutek ... pływania . (wiesz gdzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.