Skocz do zawartości

AL-KO ATC - system zapobiegający wężykowaniu


maarec

Rekomendowane odpowiedzi

Maarec byle tydzien temu na przehgladzie w firmie Przyczepy Wiola w sewisie prz fabryce ... Od lat pracuja tam te same osoby i na prawde znaja sie na przyczepach ... Po krotkiej rozmowie szybko odradzili mi montaz tego systemu a byloby to w ich interesie.

 

Maja zamontowany w 2ch firmowych lawetach. Jest bardzo awaryjny i zasadniczo nie widza plusow jego montowania. Mnie szybko przekonali ;) wole co roku pojechac do nich do Knurowa imzrobic kompleksowy przeglad podwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maarec byle tydzien temu na przehgladzie w firmie Przyczepy Wiola w sewisie prz fabryce ... Od lat pracuja tam te same osoby i na prawde znaja sie na przyczepach ... Po krotkiej rozmowie szybko odradzili mi montaz tego systemu a byloby to w ich interesie.

 

Maja zamontowany w 2ch firmowych lawetach. Jest bardzo awaryjny i zasadniczo nie widza plusow jego montowania. Mnie szybko przekonali ;) wole co roku pojechac do nich do Knurowa imzrobic kompleksowy przeglad podwozia.

 

dzięki za opinię, w wolnej chwili zadzwonię podpytać :). Nie wiem czy dobrze zrozumiałem na zagranicznych forach, ale teoretycznie ten system był modyfikowany od czasów wprowadzenia do sprzedaży więc może nie jest już taki awaryjny. Zastanawiam się nad tym dodatkowym bezprzewodowym pstryczkiem informującym o stanie systemu w aucie. Fajnie byłoby wiedzieć, że jednak działa a jak nie działa to zgłaszać, reklamować i niech naprawiają, interesuje mnie tylko opcja z montażem na gotowo więc i z gwarancją.

 

spokojniej by mi się jeździło, tym bardziej że planuję na kilka lat nie zmieniać przyczepy i system miałby czas na zamortyzowanie się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy jeździć zgodnie z przepisami lub po prostu zmienić auto na właściwe. ;)

Rozumiem ,że zgodnie z przepisami jesteś w stanie przewidzieć wszystkie sytuacje tzw "losowe".

Pozostaje nam tylko pozazdrościć tej wspaniałej umiejętności. 

 

Co do zmiany auta ....hmm...mogę podać swój numer konta dla chętnych . 

Też mam ten dylemat. :hmm:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uważam, że mój samochód jest wystarczający, załadowany na wyjazd waży pod 2 tony. Oczywiście jadąc przepisowe 80kmh teoretycznie będzie bezpieczniej.. tylko wtedy wyprzedzi mnie kilkadziesiąt ciężarówek każdego dnia jazdy. Jeden podmuch i nawet przepisowa prędkość nie pomoże.

 

aktualnie jestem mocno nie czasowy aby gdzieś jeździć tylko pogadać (90km w 1 stronę), od tego są telefony :). Czeka mnie wyjazd po przyczepę jakieś 180km w 1 stronę, później do kolejnego serwisu na montaż dodatków (kolejne 130km w przeciwnym kierunku... i odbiór za kilka dni.

 

też chętnie przyjmę przelew na kolejny jeszcze większy holownik, ale spokojnie jest czas, z tym dogadałem się na najbliższe 3 lata.

 

Mam jeszcze trochę czasu na decyzje, czekam też na informację od Al-ko o awaryjności systemu pod względem przerw w zasilaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ,że zgodnie z przepisami jesteś w stanie przewidzieć wszystkie sytuacje tzw "losowe".

Pozostaje nam tylko pozazdrościć tej wspaniałej umiejętności. 

 

Ten system przewiduje wszystkie sytuacje losowe? no no faktycznie pozazdrościć ....

 

Nam czyli komu? piszesz za innych :look:

 

Co do zmiany auta ....hmm...mogę podać swój numer konta dla chętnych . 

 

Też mam ten dylemat. :hmm:  

 

Ja po prostu zapracowałem na auto tak jak inni użytkownicy. Nawet by mi nie przyszło do głowy wyskakiwać z propozycją podawania nr konta i prosić o pieniądze.

ja uważam, że mój samochód jest wystarczający, załadowany na wyjazd waży pod 2 tony. Oczywiście jadąc przepisowe 80kmh teoretycznie będzie bezpieczniej.. tylko wtedy wyprzedzi mnie kilkadziesiąt ciężarówek każdego dnia jazdy. Jeden podmuch i nawet przepisowa prędkość nie pomoże.

 

 

Skoro masz auto które jest wystarczające to nie powinieneś mieć obaw.

Często odczuwasz problem z prowadzeniem zestawu? Dokładnie w jakich sytuacjach przydał by Ci się ten system? Ja przyznam szczerze nie przypominam sobie żebym potrzebował takiej funkcji w przyczepie. Odpowiednio załadowana i prawidłowo obciążona(nacisk na hak) przyczepa prowadzi się jak po sznurku :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam sytuacja się przedstawia na dziś? Masz może jakieś dodatkowe informację od producenta?

 

sytuacja przedstawia się tak, że "wszyscy" są teraz na targach w Poznaniu i nie ma z kim pogadać :(. Szkoda ze wszyscy u mnie chorzy i 350km do przejechania bo na targach pewnie trochę bym się nasłuchał o tym ATC. Ja osobiście będę montował na 90%, szkoda tylko, że nie wiem gdzie bo dalej nie znam cen montażu (po za 1 ofertą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nic więcej nie wiem bo tylko spojrzałem na prezentowaną ramę z urządzeniem i tyle. Nawet zdjęcia nie zrobiłem.  Masz za to jakąś alternatywę jeśli chodzi o producenta jak i o ewentualne miejsce zakupu/montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.