Skocz do zawartości

Camping "Orlinek" - Wyspa Sobieszewska - camping69


strus251

Rekomendowane odpowiedzi

No chyba, że znajdą się głosy pozytywne dla Orlinka, to już szukał nic nie będę...

Planowałem sprawdzić (pewnie już bym tam był) ale chwilowa, niespodziewana dłuższa przerwa w podróży. Wczoraj zoperowali wyrostek córki w Chojnicach. Czekamy w Borach Tucholskich.

 

Dołączona grafika

 

 

Wysłane za pomocą Tapatalk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ojej przykro mi.

Z tego co pamiętam już się coś działo w zeszłym roku w tym temcie :oslabiony:.

Dwa lata temu, wyrostek atakował tak co pół roku. Na szczęście chyba mamy problem z głowy od wczoraj :) w poniedziałek odzyskamy córkę i pomyślimy co dalej. To tez zaleta karawaningu, że możemy się dostosować do sytuacji i stać niedaleko szpitala ;)

 

 

Wysłane za pomocą Tapatalk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Nie chcę mnożyć tematów, chyba żę moderacja wydzieli go sama...

 

Znalazłem coś takiego  http://www.osrodekmelisa.pl/dla-osob-indywidualnych,11,pl.htm

 

bedąc zainteresowany Wyspą Sobieszewska, a jednocześnie zniechęcony opiniami o kempingu 69 Orlinek.

Czy ktoś coś, więcej wie, był , słyszał 

Dzwoniłem do tego ośrodka ale pod propozycje namiotu , chce wysłać syna pod namiot a połączenie Krakowa z Gdańskiem jest rewelacyjne wiec szukałem w tych okolicach i w miarę cenowo. Własnie commander  podał stronkę i zaciekawiło mnie. Co do cen to jest tak jak pisze , sanitarity są nie wiem w jakim stanie . Pytałem o podpięcie do prądu to jest taka opcja i to za darmo :yay:  ale pytałem o namiot . Wiec młodzież gdzieś w tym miesiącu pojedzie tam i zda relacje  chyba że ktoś będzie wcześniej. Co do przyczepy nie pytałem  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Byłem. Widziałem. Nie żałowałem...

Zarówno sama Wyspa jak i kemping  Orlinek to fantastyczne miejsca dla familiad i dlatego bardzo gorąco je polecam.

 

Plusy:

 

- jest cichutko, kameralnie...

- bardzo czysto (codzienne sprzątanie szyszek, igieł, opróznianie gęsto rozstawionych kubłów ze śmieciami itd)

- nowiuteńke , pieknie zrobionei duże sanitariaty z gorącą wodą (przerwa od 11-17), sprzątane non-stop

- bardzo miła i uczynna obsługa

- plac zabaw dla dzieci na uboczu, świetlica, jadalnia/kuchnia

- spory teren na spacerki

- wybrukowane alejki dojazdowe do parceli

- gęsto krany i skrzynki prądowe

- bezwzgledna cisza nocna - właściciel mieszka na kempingu (piętro budynku z sanitariatami)

- najbliżej do plaży z tego typu obiektów na Wyspie (300 m)

- ogrodzony i zamykany na noc obiekt o 23.00

- płatnosć z dołu bez zostawiana dokumentów

- nastawienie na familiady

- super nowiutkie domki, nawet na 2 osoby, więc można się z kimś "nieprzyczepowym" tam umówić na wspólny pobyt

- super ścieżki rowerowe (utwardzone) po całej wyspie

- bardzo płytkie morze (nawet 100 m /1 m)

- cena - auto+ buda,  2+2 (duże te +2 ) + prąd + pies (o przedsionek nawet nikt nie pytał) - 80 zł

 

Minusy:

 

- bardzo mocno pofałdowany teren z dużą ilością drzew. Spadki terenu na wszystkie możliwe strony. Trzeba mocno szukać parceli przy sporym obłożeniu i mieć zapas klinów i desek.

- goście z namiotami często zajmują super miejscówki dla przyczep (nikt tego nie pilnuje)

- dojazd do kempingu z drogi głównej jest dziurawy i wąski. W sobotę i niedzielę miejscowi przyjeżdzają na plażę i parkują bezmyślnie samochody w zakazie (tylko z jednej strony drogi jest parking) uniemożliwiając wjazd i wyjazd z kempingu do głównej drogi. Jakbym miał doradzać to przyjazd i wyjazd w dni robocze... chyba ze rano albo po 19stej w łika.

- brak WIFI

- jeszcze stara zmywalnia naczyń

- wjazd i początek kempingu to sam środek PRL (beton, eternit). Odstrasza, a nie powinien, bo jest całkiem odwrotnie.

 

 

Podsumowanie.

 

Miejscówka super. Już wiemy, że będzie to nasza ulubiona.

Od zeszłego roku zmienił się właściciel i na prawdę mocno inwestuje ( łazienki, wymiana domków na nowe, traktor dla obsługi, itd). Będzie z tego perełka.

Tylko nie ruszajcie szturmem, bo zabraknie miejsca dla nas i będę musiał edytować podstępnie post :] .

 

Niestety nie mam zdjęć, bo (wstyd przyznać) to był nasz pierwszy urlop w Polsce odkąd mamy przyczepę i przez 3 tygodnie tułaczki zapełniłem kartę zdjęciami pierwszy raz w życiu robiąc ich prawie 1000. Póki co nie wyobrażamy sobie zmiany kierunku na zagranicę.

POLSKA JEST PRZEPIĘKNA zwłaszcza kiedy dopisuje pogoda. Nam dopisała.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Jeśli plany się nie zmienią to odwiedzę kemping Orlinek w czasie majówki. Mam pytanie do osób, które tam były: gdzie są najlepsze miejscówki pod przyczepę i czy podróżując do Sobieszewa rowerem nie zostanę zdmuchnięty z drogi ( jaki jest ruch na drodze do Sobieszewa? czy jeżdżą Tiry ? ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Byliśmy na tym kempingu 10 dni teraz, jak dla nas kemping super, cisza i spokój. Ludzi zaczęło się robić więcej w dzień zakończenia roku szkolnego, ale tez było raczej pusto, Panowie z obsługi stwierdzili, ze od 1 lipca pewnie zaczną wszyscy zjeżdżać.

A co do samego kempingu, to teren na nasze oko łatwiejszy/równiejszy niż w gallusie w Krynicy Morskiej, drzew jest akurat, ani za dużo ani za mało, sanitariaty czysciutkie, ciepła woda pod prysznicem za darmo ale na godziny 6-11 i 17-23, chociaż teraz była cały czas, ale to pewnie dlatego, ze ludzi mało i pewnie bojler czy co tam mają trzymał ciepło.

Jak dla nas ogromnym plusem były ławko-stoły które można było sobie brać do przyczepy czy namiotu, jest tez kilka altan zadaszonych z ławkami i stolikami, widziałam ze namiotowcy korzystali.

Na terenie jest też:

Kuchnia turystyczna - są tam lodówki, czajniki, mikrofalowka i kuchenki elektryczne, są tam tez zlewy do zmywania naczyń kilka wewnątrz i 4 na zewnątrz pod daszkiem. 

Świetlica z TV, piłkarzykami i tenisem stołowym

Plac zabaw dla dzieci - super jest wybawila się i nasza 16 miesięczna córka i starszych dzieciaków też trochę tam szalało.

Sklepik został otwarty w sobotę po zakończeniu roku szkolnego, my z niego nie korzystalismy, ale widziałam ze jakieś serki, mleko itp można tam kupić, ceny raczej kosmiczne.

 

Jedyny minus jak dla mnie to ciepła woda w zmywalni która dopływa albo na sam koniec zmywania albo wcale, wiec albo trzeba myć w zimnej albo kursować z czajnikiem, ewentualnie przynieść sobie z łazienki. 

Podobno jest też plan powiększenia łazienek, ale nie w tym roku.

Ja kemping szczególnie tak jeszcze na poczatku sezonu bardzo polecam, miło, cicho, kameralnie, do praktycznie pustej plaży jakieś 300-400 m. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Asiek napisał:

Byliśmy na tym kempingu 10 dni teraz, jak dla nas kemping super, cisza i spokój. Ludzi zaczęło się robić więcej w dzień zakończenia roku szkolnego, ale tez było raczej pusto, Panowie z obsługi stwierdzili, ze od 1 lipca pewnie zaczną wszyscy zjeżdżać.

A co do samego kempingu, to teren na nasze oko łatwiejszy/równiejszy niż w gallusie w Krynicy Morskiej, drzew jest akurat, ani za dużo ani za mało, sanitariaty czysciutkie, ciepła woda pod prysznicem za darmo ale na godziny 6-11 i 17-23, chociaż teraz była cały czas, ale to pewnie dlatego, ze ludzi mało i pewnie bojler czy co tam mają trzymał ciepło.

Jak dla nas ogromnym plusem były ławko-stoły które można było sobie brać do przyczepy czy namiotu, jest tez kilka altan zadaszonych z ławkami i stolikami, widziałam ze namiotowcy korzystali.

Na terenie jest też:

Kuchnia turystyczna - są tam lodówki, czajniki, mikrofalowka i kuchenki elektryczne, są tam tez zlewy do zmywania naczyń kilka wewnątrz i 4 na zewnątrz pod daszkiem. 

Świetlica z TV, piłkarzykami i tenisem stołowym

Plac zabaw dla dzieci - super jest wybawila się i nasza 16 miesięczna córka i starszych dzieciaków też trochę tam szalało.

Sklepik został otwarty w sobotę po zakończeniu roku szkolnego, my z niego nie korzystalismy, ale widziałam ze jakieś serki, mleko itp można tam kupić, ceny raczej kosmiczne.

 

Jedyny minus jak dla mnie to ciepła woda w zmywalni która dopływa albo na sam koniec zmywania albo wcale, wiec albo trzeba myć w zimnej albo kursować z czajnikiem, ewentualnie przynieść sobie z łazienki. 

Podobno jest też plan powiększenia łazienek, ale nie w tym roku.

Ja kemping szczególnie tak jeszcze na poczatku sezonu bardzo polecam, miło, cicho, kameralnie, do praktycznie pustej plaży jakieś 300-400 m. 

 

A jakie tegoroczne ceny pobytu na tym kempingu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, GRAFKR napisał:

A jakie tegoroczne ceny pobytu na tym kempingu?

Powyżej juz jest cennik, ja jeszcze dodam, że nie doplaca się osobno za przedsionek, jest juz w cenie za przyczepę. My za 2 dorosłe osoby + dziecko 16 mcy, przyczepa, samochód, prąd płaciliśmy 74 zł za dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.