Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję Gusia jesteś wielka nie sądziłem ze ktoś może mi tu tak pomóc.Trochę boje się tego objazdu przez Słowenie ale musze dokładnie przestudiować tą twoją trasę. Kampy które mi podałaś w ostatnim poście są jak najbardziej ok. Nie chciałbym pchać się gdzieś przez góry bo jednak cepka moja ma ponad tonę wiec trochę waży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 235
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No niestety nie jest tak do końca bo tam raczej tego nikt nie pilnuje i spokojnie można się przy wodzie dostać na teren kempingu zza płotu. Inny fakt jest taki że jakoś nie spotkałem się podczas w sumie 3 pobytów na tym kempingu żeby ludzie na niego wchodzili z poza. Pewnie jest to uwarunkowane tym że wcześniej jest miejska plaża z "prawie" piaskiem i zapleczem gastronomicznym oraz łagodne wejście do wody a na kempingu jest plaża betonowo-kamienna. Nie zmienia to jednak faktu że przypadł nam ten kemping do gustu i pewnie jeszcze na nim kiedyś zagościmy

 

po rozbudowie campingu w roku 2013/2014 zniknęła bramka, która uniemożliwiała dostanie się na camping od strony miasta. Działało to świetnie, być może wrócą do tematu i bramka powróci w nowym miejscu - przy wejściu do nowych mobile homów. Jedynym minusem osób odwiedzających z miasta było to, że atakowali łazienki - bo do kwatery "daleko". Bezpieczeństwo na wysokim poziomie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie jest tak do końca bo tam raczej tego nikt nie pilnuje i spokojnie można się przy wodzie dostać na teren kempingu zza płotu. Inny fakt jest taki że jakoś nie spotkałem się podczas w sumie 3 pobytów na tym kempingu żeby ludzie na niego wchodzili z poza. Pewnie jest to uwarunkowane tym że wcześniej jest miejska plaża z "prawie" piaskiem i zapleczem gastronomicznym oraz łagodne wejście do wody a na kempingu jest plaża betonowo-kamienna. Nie zmienia to jednak faktu że przypadł nam ten kemping do gustu i pewnie jeszcze na nim kiedyś zagościmy

Może i nie pilnuje właśnie od strony plaży, na kemp. Dole od strony plaży też można było się dostać bez problemu a od ulicy już nie bo ochrona sprawdzała. Mi nie chodzi o dostęp do kempingu tylko o dostęp do linii brzegowej i przejście osób spoza kempingu przez jego teren. Po coś te opaski są - zresztą jak sam piszesz nie spotkałeś raczej obcych ;)

Linia brzegowa w Cro tak jak i w PL nie jest prywatna, nawet jak kemping leży przy samej plaży to plaża nadal jest publiczna i nie może nikt z kempingu zabronić komukolwiek z niej korzystać ale może żądać opłaty lub wręcz uniemożliwiać przejście przez swój teren, jeśli dotrzesz na nią od strony morza to ok. To samo dotyczy kwater położonych tuż przy morzu.

 

Kwestia poczucia bezpieczeństwa na kempingu jest dla mnie akurat ważna więc kontrola przepływu "obcych" przez kemping liczy się na plus, ja ludziom przez apartamenty nie wędruje choćby mieli tam najpiękniejszą plażę dlaczego zatem ktoś spoza ma wędrować przez "mój"  teren. Ludzie na kempingach mają zazwyczaj zaufanie do sąsiadów, wzajemnie zwracają uwagę na swoje miejscówki, sporo rzeczy zostawia się na wierzchu i na szczęście ani nam ani żadnym sąsiadom jak dotąd nic nie zginęło. 

 

Chciałam tylko zauważyć, że właśnie Kozarica bezpośrednio graniczy z linią brzegową a Koraba, o którym wcześniej wspominał dj85 leży za Kozaricą i z niego najbliższą plażą w linii prostej jest właśnie ta przy kemp. Kozarica. Aby z Koraba dostać się do linii brzegowej trzeba przejść przez kemping Kozarica (co pewnie właśnie jest niemożliwe od strony lądu - stąd opaski) albo niestety drałować dużo dalej do tzw. plaż miejskich a to już są znaczne odległości. Coś takiego dyskwalifikuje już kemping w Cro - przynajmniej wg mnie. W PL jest trochę inaczej bo praktycznie takich kempingów z morzem za płotem to nie ma.

Niestety często się zdarza, że hotelarze opisują ... 100 m do morza ... tylko zapominają dodać, że te 100 m jest w linii prostej a faktycznie najbliżej dostępne miejsce jest z 600 m bo kemping/dom/hotel stoi na klifie albo istnieje jakaś inna przeszkoda.

 

gusia-s, byłem tam w zeszłym roku... ;) nadrabiam po prostu zaległości... Od strony, plaży, deptakiem na kemping może wejść w zasadzie każdy, bo tam nikt nie pilnował i bramka była ewentualnie na noc przymykana... ale nie widziałem tam nikogo podejrzanego by się kręcił... dość bezpiecznie się czuliśmy na tym kempingu

Wszystko wiem i rozumiem, czekam tam na cd. ... :)

 

Dziękuję Gusia jesteś wielka nie sądziłem ze ktoś może mi tu tak pomóc.Trochę boje się tego objazdu przez Słowenie ale musze dokładnie przestudiować tą twoją trasę. Kampy które mi podałaś w ostatnim poście są jak najbardziej ok. Nie chciałbym pchać się gdzieś przez góry bo jednak cepka moja ma ponad tonę wiec trochę waży.

 

Nie ma za co, no po coś chyba się na forum udzielamy ;)

Objazd Słowenii jest bezproblemowy ... przejedź sobie googlowym ludzikiem trasę, większe zestawy dadzą radę tamtędy, to samo tyczy się zjazdu Sestanovac, przecież jeszcze 4 lata temu nie było tego tunelu pod Biokovem, otworzyli go chyba w 2013 bo w 2014 to już był na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gusia powiedz mi czy to o ten objazd dokładnie chodzi?

Tak, choć wydaje mi się ze już w samym Ptuj jechaliśmy kawałek inaczej ale ostatecznie wyjechaliśmy dokładnie na tym moście i dalej już tak samo.

Z tej trasy zjeżdża się dokładnie w miejscu gdzie kończy się płatny odcinek w Słowenii.

Jak widać w km i czasie przejazdu praktycznie bez różnicy.

Edytowane przez gusia-s (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gusia mam jeszcze pytanie czy pamiętasz może ile wyniósł Was sam dojazd tzn gaz i przejazd w jedną stronę wszystkimi autostradami w 2014 do Chorwacji.Próbowałem to policzyć na podstawie twojej relacji z "Kraina wina i tysiąca zakrętów" ale wychodzi mi dużo wiec wole się upewnić chociaż orientacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty paliwa musisz sam policzyć, nie wiem ile pali Twoje auto. My mieliśmy dystans 1750 km w jedną stronę. Ceny LPG tylko nieco wyższe niż u nas ale w Austrii sporo wyższe, teraz w granicy 0.7 eu przy autostradzie co przy obecnym kursie eu wychodzi ponad 3 zł za litr wiec 2x tyle co u nas.

Koszty autostrad jak w relacji

-miesięczna winietka na Czechy – koszt 440KC, płacimy kartą, w zł. wyszło 66,52 zł.

- Austria 2 winiety 10 dniowe w cenie po 8,50E każda, w tym roku wzrosło o kilka centów

- Słowenia objazd za free

- Chorwacja autostrada wg cennika dla kat.II - pierwszy odcinek 72 kuny, kolejny do końca 344 kuny, sporo ale i długi odcinek do ostatniego zjazdu. Im bliżej tym taniej za autostradę w Cro.

Cennik autostrady Cro http://www.hak.hr/info/cestarine/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Cennik autostrady Cro http://www.hak.hr/info/cestarine/

Spr. cennik w tym roku bez zmian, odcinek A2 - 72 kuny, potem A1 od Lucko do np. Sestanovac 299 kun, jeśli zechcesz skorzystać z tunelu pod Biokovem to następny zjazd Zagvozd 306 i plus za tunel 30 - tyle w jedną stronę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto podobnie pali co wasze dlatego byłem ciekaw ile mniej więcej wyszło. Wszystko razem.

I dlaczego w Austrii trzeba 2 winiety kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto podobnie pali co wasze dlatego byłem ciekaw ile mniej więcej wyszło. Wszystko razem.

I dlaczego w Austrii trzeba 2 winiety kupić?

 

wszystko jest na forum... http://portal.karawaning.pl/artyku%C5%82y/news/nowe-ceny-winiet-w-roku-2013.aspx

 

w Austrii zrobili winiety 10 dniowe lub 2 miesięczne. Jeżeli masz bagażnik na rowery na tylnej ścianie to pamiętaj o tablicy ostrzegawczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto podobnie pali co wasze dlatego byłem ciekaw ile mniej więcej wyszło. Wszystko razem.

I dlaczego w Austrii trzeba 2 winiety kupić?

Rachunek jest w miarę prosty ... z 2014  nie mam już dokładnych zapisów.

Na podstawie 2015 mogę podać, że średnio to jakoś na 1 tyś. km potrzeba było nam ok. 150 l/LPG czyli przy obecnych cenach zakładam min. po 2 zł/l bo przy autostradach czy poza PL taniej nie będzie, czyli 300 zł/1000 km. to średni koszt paliwa.

W AU nie ma winiety miesięcznej jak już maarec napisał a na 10 dniowej nie obrócisz przecież dlatego trzeba 2x10dni - jedną kleisz jadąc tam, drugą jak wracasz. My zawsze kupujemy 2szt. odrazu jadąc w tamtą stronę, prosimy o wydziurkowanie tej drugiej z datą od następnego dnia po końcowej dacie tej pierwszej - jak pierwszą kupujesz np. od 1.07 to masz ważną do 10.07 czyli drugą prosisz od 11.07. i jest ważna do 20.07 - 8,8 eu za 1 szt. w tym roku. 

 

Ceny w ww. linku dot. AU są nieaktualne na ten rok rzecz jasna. Czechy i Słowenia się nie zmieniły. Słowacja chyba wprowadziła elektroniczne? Nie jeżdżę tamtędy to nie do końca śledziłam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ile wypowiedzi tyle różnych zdań na ten temat. Podejrzewam że do wyjazdu będę miał niezły mętlik w głowie...

@dj85

               

Winiety i opłaty drogowe   →   2016

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez Ir & Ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć szukamy chętnych do wyjazdu pod przyczepę   okres lipiec sierpień bez znaczenia do hr jeżdżę od 2006 roku,ja zona 3+7

 

Witam

Planujemy wyjazd w II połowie sierpnia. 

Chętnie się podłączymy do doświadczonej ekipy.

Ja, żona i 6+8

Będzie to nasz pierwszy wyjazd do HR, więc w zasadzie interesuje nas dowolne sprawdzone miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.