Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 235
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

dj85 - Ruszamy z Krakowa. Odpiszę obficiej jutro jakoś w wolnej chwili, bo dopiero wróciłem do domu. W zeszłym roku byliśmy z budką na kempingu Kozarica - myślę że może Ci się przydać jakieś info z okolicy i naszego przejazdu :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KETRAB dzięki za info . Moglibyśmy się gdzieś na granicy spotkać. Ja ruszam z pod Poznania. Tymczasem czekam na jakieś info na temat tych okolic.

Chyba jedną z moich największych obaw przed wyjazdem to to czy mój sprzęt mnie nie zawiedzie i da rade dojechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dj85 wytrzymać jeszcze chwile :) Dowalilo mi z robotą tak że nie wiem czy budkę zdążę naszykowac przed wyjazdem na majowy weekend a to juz jutro... Pamiętam o Tobie i na pewno po powrocie popiszemy ;)

 

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przejazdu - z przyczepą nie pchałbym się przez Boboszów. Lepiej nadrobić 100km i z Wrocławia jechać A4 do A1 i przez Czechy w miarę komfortowo się przejeżdża. Druga rada - staraj się nie wyjeżdżać w sobotę bo korki są potworne.

Co do Pakostane - szału nie ma, fajna plaża jest około 800m na północ od Pakostane, ale trzeba dojść bądź dojechać. Krajobrazowo średnio. Ale mówią, że za pierwszym razem w Chorwacji podoba się każdemu gdzie by nie jechał.

Ja polecam Dalmację południową. Dojazd bezproblemowy jak na pierwszy raz, bo praktycznie autostrada do samego Ploce.

 

Od 5-ciu lat jeżdżę przez Boboszów . Nie demonizowałbym tych kilku zakrętów i widoczków. Do tego mały ruch

jakichkolwiek samochodów. Zgadzam się co do przejazdu w sobotę - marny pomysł - duży tłok w dalszych etapach na

południe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie

Wybieram się po raz pierwszy do Chorwacji. Wyjazd w sobotę 25.06. Od 27.06 mam rezerwację na kempingu Solaris pod Szebenikiem na 10 dni. Potem totalny bezplan przez kolejne 2 tygodnie. Na pewno Dubrownik, Pula, Plitwickie Jeziora i Paklenica. Macie może jakieś propozycje kempingów w tych rejonach? No i co jeszcze koniecznie warto zwiedzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Na pewno Dubrownik, Pula, Plitwickie Jeziora i Paklenica. Macie może jakieś propozycje kempingów w tych rejonach? No i co jeszcze koniecznie warto zwiedzić?

Niezły rozrzut :look:

Rezydując przez 2 tyg. w Szbeniku nie można ominąć wycieczek tzw. w koło komina :D np. wodospadów Krka do których masz rzut beretem, Trogiru i Splitu a w drugą stronę Zadar i można się pokusić o kawałek dalej do Nin.

Plitwice zrobić w drodze do Szybenika bo potem skoro ma być Dubrownik i Pula z Velebitem po drodze :bzik: to będziesz musiał sporo z trasy odbić. A co jeszcze? wyspy!

Taki sposób wakacji jednak nie w moim typie choć też nie usiedzę na miejscu ale jednym wyjazdem nie zobaczysz wszystkiego a pominiesz wiele rzeczy wartych uwagi przy tym kupe czasu stracisz na odległe przejazdy. Zastanów się czy nie lepiej obrać 2 regiony i na nich się skupić. Naprawdę 2 tyg w 1 miejscu na zwiedzanie okolicy i odpoczynek to nie jest wcale dużo. Taki rozrzut od Dubrowika po Pulę w 4 tyg. byłby w miarę ok gdybyś nie stacjonował 2 tyg. po środku w Szybeniku i pod warunkiem że odpowiada Wam typ wakacji objazdowych. Wtedy jechać najdalej na południe czyli pod Dubrownik albo na Peljesac a potem już cofając się na północ zatrzymywać się w fajnych miejscach po kilka dni i zaliczać wybrane must see. 

Na wyspie Pag stacjonowaliśmy 15 dni z 1 dniowym wypadem na wyspę Rab a i tak nie udało się zobaczyć! (nie objechać) wszystkiego w okolicy, m.in. nie zdążyliśmy właśnie dotrzeć do Paklenicy choć było blisko. Na Peljesacu zatrzymaliśmy się na 12 dni i też wypad na Korcule 1 dzień, 1 dzień Mostar i co po drodze (za mało czasu), 1 dzień Dubrownik i kawałek za - Półwysep zrealizowaliśmy gdzieś w 3/4 tego co byśmy chcieli. Na Istrii byliśmy tylko tydzień a żeby ja zwiedzić trzeba co najmniej 2,  i tak jest z większością fajniejszych regionów. Za szybko płynie czas na wakacjach niestety. Przeczytaj kilka relacji to może zawęzisz obszar. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Paklenica to koniecznie, bo my górscy turyści jesteśmy.

Paklenica należy do Velebitu a na południu masz pasmo Biokovo, gór na wybrzeżu Chorwacji nie brakuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że są szlaki. Ale wyprawy bywają zdradliwe, często zdarza się, że turyści nieprzygotowani do wędrówki w ekstremalnych warunkach termicznych nie wytrzymują i przypadki zgonów wcale nie są rzadkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że są szlaki. Ale wyprawy bywają zdradliwe, często zdarza się, że turyści nieprzygotowani do wędrówki w ekstremalnych warunkach termicznych nie wytrzymują i przypadki zgonów wcale nie są rzadkością.

Dokładnie! Przy tradycyjnych temperaturach latem ciężko jest wyjść w góry  :zly:

Zazwyczaj w niższych partiach można liczyć na cień ale im wyżej  tym gorzej. 

Szlaki bywają różne ... bardziej przyjazne

post-7016-0-75917400-1461958688_thumb.jpgpost-7016-0-79275100-1461958685_thumb.jpgpost-7016-0-71305400-1461958694_thumb.jpgpost-7016-0-77734600-1461958691_thumb.jpgpost-7016-0-72039400-1461958697_thumb.jpgpost-7016-0-74073100-1461958700_thumb.jpg

 

i te mniej :D

post-7016-0-92773200-1461958754_thumb.jpg

 

Są normalnie oznaczone, na rozwidleniach tabliczki

post-7016-0-91171200-1461958479_thumb.jpg

post-7016-0-43104500-1461958483_thumb.jpgpost-7016-0-04628400-1461958486_thumb.jpg 

 

Trzeba się ich trzymać ... bywają miejsca jeszcze zaminowane i przed nimi są ostrzeżenia. 

Mapy, przewodniki najłatwiej zdobyć na miejscu, w informacjach turystycznych często za free. Poza tym posiłkować się można tablicami informacyjnymi w miejscowościach, w pobliżu których zaczyna się szlak na dany szczyt np. takie

post-7016-0-48619400-1461958418_thumb.jpgpost-7016-0-09323500-1461958422_thumb.jpg

 

Widoczki z góry wynagradzają wszystko :)

post-7016-0-54875400-1461958757_thumb.jpgpost-7016-0-27455700-1461958837_thumb.jpg

post-7016-0-55657900-1461958839_thumb.jpgpost-7016-0-17576200-1461958842_thumb.jpg

 

Velebit i Biokovo mają swoje www, tam też można szukać info, poza tym internet - kopalnia wiedzy.

Można by dużo gadać ale najpierw trzeba określić się co do miejscówki i wtedy szukać dopiero szlaków.

Edytowane przez gusia-s (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, dzięki, dzięki. Choć te miny to mnie lekko zbiły z tropu, tym bardziej że podróżuję z dwójką maluchów,9 i 7 lat, szczególnie to 7 letnie nie lubi się trzymać utartych szlaków:( . Gusia, jestem w trakcie czytania Twoich relacji. Są naprawdę super. Jestem pod wrażeniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, dzięki, dzięki. Choć te miny to mnie lekko zbiły z tropu, tym bardziej że podróżuję z dwójką maluchów,9 i 7 lat, szczególnie to 7 letnie nie lubi się trzymać utartych szlaków:( . ...

Dzieci już tak mają   :) z tych szlaków to tak za bardzo się zboczyć nie da, szlaki są wydeptane a poza nimi teren typu ciężko nogę postawić. W okolicach utartych szlaków bez obaw.

Najwyższy szczyt Biokova Święty Jurek 1762 m. z dziećmi raczej nie wchodzi w grę. Jest na niego szlak pieszy ale też poprowadzono tam drogę dla aut.

Natomiast PN Paklenica to głównie 2 wąwozy (Mała i Wielka Paklenica), dopiero później przechodzi w pasmo górskie. Wielka jest rajem do uprawiania wspinaczki po pionowych skałach. Tu widziana z Pagu :) charakterystyczna wyrwa ... była tak blisko i nie zdążyliśmy :(

post-7016-0-55350000-1461965647_thumb.jpg

 

...  Gusia, jestem w trakcie czytania Twoich relacji. Są naprawdę super. Jestem pod wrażeniem :)

Na zdrowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KETRAB czekam cały czas. W ogóle co myślicie jechać w ciemno pierwszy raz czy rezerwować jakieś miejsce?

Gusia czytałem wszystkie twóje relacje z wyjazdów do HR kilka krotnie są świetne bardzo pomogły mi w zaplanowaniu trasy. Miałbym jeszcze kilka pytań.

KETRAB czekam cały czas. W ogóle co myślicie jechać w ciemno pierwszy raz czy rezerwować jakieś miejsce?

Gusia czytałem wszystkie twóje relacje z wyjazdów do HR kilka krotnie są świetne bardzo pomogły mi w zaplanowaniu trasy. Miałbym jeszcze kilka pytań.

To kiedy najlepiej wyjeżdżać skoro sobota odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.