Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Chorwacja 2016

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
235 odpowiedzi w tym temacie

#31 Ir & Ed

Ir & Ed

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3135 postów
  • Sprzęt:Brak

Napisano 23 kwiecień 2016 - 08:00

@maarec > ...wiem, że pływałeś ... więc podziel się wiedzą.

Nasza ostatnia przeprawa promowa...
     więcej...
Pozdrawiamy,
Ir & Ed

Użytkownik Ir & Ed edytował ten post 23 kwiecień 2016 - 08:01

#32 ketrab

ketrab

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 750 postów
  • SkądKraków
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Burstner 480TK '04r 1200kg DMC / n126 '74r typ1 370kg DMC
  • Holownik:Volvo V70 '04r 2,4 benzynka 2280kg DMC / Zastava 1100p '78r

Napisano 24 kwiecień 2016 - 22:34

dj85 - Ruszamy z Krakowa. Odpiszę obficiej jutro jakoś w wolnej chwili, bo dopiero wróciłem do domu. W zeszłym roku byliśmy z budką na kempingu Kozarica - myślę że może Ci się przydać jakieś info z okolicy i naszego przejazdu :) Pozdrawiam

ketrab :drive: :przyczepa:  :biwak: :jesc: :gitara: :D :piwko: :yay:

#33 dj85

dj85

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 90 postów
  • SkądWlkp
  • Model:Bailey Discovery Manta Se
  • Holownik:VW PASSAT CC 2.0 TDI

Napisano 25 kwiecień 2016 - 00:00

KETRAB dzięki za info . Moglibyśmy się gdzieś na granicy spotkać. Ja ruszam z pod Poznania. Tymczasem czekam na jakieś info na temat tych okolic.
Chyba jedną z moich największych obaw przed wyjazdem to to czy mój sprzęt mnie nie zawiedzie i da rade dojechać.

#34 ketrab

ketrab

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 750 postów
  • SkądKraków
  • Model:Burstner 480TK '04r 1200kg DMC / n126 '74r typ1 370kg DMC
  • Holownik:Volvo V70 '04r 2,4 benzynka 2280kg DMC / Zastava 1100p '78r

Napisano 28 kwiecień 2016 - 11:50

dj85 wytrzymać jeszcze chwile :) Dowalilo mi z robotą tak że nie wiem czy budkę zdążę naszykowac przed wyjazdem na majowy weekend a to juz jutro... Pamiętam o Tobie i na pewno po powrocie popiszemy ;)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

ketrab :drive: :przyczepa:  :biwak: :jesc: :gitara: :D :piwko: :yay:

#35 Jarosław69

Jarosław69

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 651 postów
  • SkądKalisz
  • Model:WILK
  • Holownik:TLC

Napisano 28 kwiecień 2016 - 13:40

Co do przejazdu - z przyczepą nie pchałbym się przez Boboszów. Lepiej nadrobić 100km i z Wrocławia jechać A4 do A1 i przez Czechy w miarę komfortowo się przejeżdża. Druga rada - staraj się nie wyjeżdżać w sobotę bo korki są potworne.
Co do Pakostane - szału nie ma, fajna plaża jest około 800m na północ od Pakostane, ale trzeba dojść bądź dojechać. Krajobrazowo średnio. Ale mówią, że za pierwszym razem w Chorwacji podoba się każdemu gdzie by nie jechał.
Ja polecam Dalmację południową. Dojazd bezproblemowy jak na pierwszy raz, bo praktycznie autostrada do samego Ploce.

Od 5-ciu lat jeżdżę przez Boboszów . Nie demonizowałbym tych kilku zakrętów i widoczków. Do tego mały ruch
jakichkolwiek samochodów. Zgadzam się co do przejazdu w sobotę - marny pomysł - duży tłok w dalszych etapach na
południe.

Jarosław :drive:

#36 Sylpia

Sylpia

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 6 postów
  • SkądŁódź
  • Model:Weinsberg Cara One 360qd
  • Holownik:Hyundai i30cw

Napisano 28 kwiecień 2016 - 21:23

Witam wszystkich serdecznie
Wybieram się po raz pierwszy do Chorwacji. Wyjazd w sobotę 25.06. Od 27.06 mam rezerwację na kempingu Solaris pod Szebenikiem na 10 dni. Potem totalny bezplan przez kolejne 2 tygodnie. Na pewno Dubrownik, Pula, Plitwickie Jeziora i Paklenica. Macie może jakieś propozycje kempingów w tych rejonach? No i co jeszcze koniecznie warto zwiedzić?

#37 gusia-s

gusia-s

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2394 postów
  • Skąd*̡͌l̡*̡̡̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__*̡͌l̡* ̴̡ı Przygody/Siedlce
  • Model:Knaus Azur 495 tf
  • Holownik:BMW

Napisano 29 kwiecień 2016 - 00:36

... Na pewno Dubrownik, Pula, Plitwickie Jeziora i Paklenica. Macie może jakieś propozycje kempingów w tych rejonach? No i co jeszcze koniecznie warto zwiedzić?

Niezły rozrzut :look:

Rezydując przez 2 tyg. w Szbeniku nie można ominąć wycieczek tzw. w koło komina :D np. wodospadów Krka do których masz rzut beretem, Trogiru i Splitu a w drugą stronę Zadar i można się pokusić o kawałek dalej do Nin.

Plitwice zrobić w drodze do Szybenika bo potem skoro ma być Dubrownik i Pula z Velebitem po drodze :bzik: to będziesz musiał sporo z trasy odbić. A co jeszcze? wyspy!

Taki sposób wakacji jednak nie w moim typie choć też nie usiedzę na miejscu ale jednym wyjazdem nie zobaczysz wszystkiego a pominiesz wiele rzeczy wartych uwagi przy tym kupe czasu stracisz na odległe przejazdy. Zastanów się czy nie lepiej obrać 2 regiony i na nich się skupić. Naprawdę 2 tyg w 1 miejscu na zwiedzanie okolicy i odpoczynek to nie jest wcale dużo. Taki rozrzut od Dubrowika po Pulę w 4 tyg. byłby w miarę ok gdybyś nie stacjonował 2 tyg. po środku w Szybeniku i pod warunkiem że odpowiada Wam typ wakacji objazdowych. Wtedy jechać najdalej na południe czyli pod Dubrownik albo na Peljesac a potem już cofając się na północ zatrzymywać się w fajnych miejscach po kilka dni i zaliczać wybrane must see. 

Na wyspie Pag stacjonowaliśmy 15 dni z 1 dniowym wypadem na wyspę Rab a i tak nie udało się zobaczyć! (nie objechać) wszystkiego w okolicy, m.in. nie zdążyliśmy właśnie dotrzeć do Paklenicy choć było blisko. Na Peljesacu zatrzymaliśmy się na 12 dni i też wypad na Korcule 1 dzień, 1 dzień Mostar i co po drodze (za mało czasu), 1 dzień Dubrownik i kawałek za - Półwysep zrealizowaliśmy gdzieś w 3/4 tego co byśmy chcieli. Na Istrii byliśmy tylko tydzień a żeby ja zwiedzić trzeba co najmniej 2,  i tak jest z większością fajniejszych regionów. Za szybko płynie czas na wakacjach niestety. Przeczytaj kilka relacji to może zawęzisz obszar. 

#38 Sylpia

Sylpia

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 6 postów
  • SkądŁódź

Napisano 29 kwiecień 2016 - 18:35

Dzięki bardzo. To chyba rzeczywiście ograniczę się do Dalmacji. Chociaż Plitwickie i Paklenica to koniecznie, bo my górscy turyści jesteśmy.

#39 gusia-s

gusia-s

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2394 postów
  • Skąd*̡͌l̡*̡̡̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__*̡͌l̡* ̴̡ı Przygody/Siedlce

Napisano 29 kwiecień 2016 - 19:17

... Paklenica to koniecznie, bo my górscy turyści jesteśmy.

Paklenica należy do Velebitu a na południu masz pasmo Biokovo, gór na wybrzeżu Chorwacji nie brakuje.

#40 Sylpia

Sylpia

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 6 postów
  • SkądŁódź

Napisano 29 kwiecień 2016 - 19:23

No właśnie na zdjęciach to super wszystko wygląda, ale ciekawe, czy są jakieś szlaki w tych górach przy lini brzegowej, bo przewodniki ten temat omijają.

#41 Walt

Walt

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 333 postów
  • SkądZ podpoznańskiego lasu...
  • Model:Hobby 440
  • Holownik:Subaru Forester / Seat Ateca

Napisano 29 kwiecień 2016 - 20:22

Oczywiście, że są szlaki. Ale wyprawy bywają zdradliwe, często zdarza się, że turyści nieprzygotowani do wędrówki w ekstremalnych warunkach termicznych nie wytrzymują i przypadki zgonów wcale nie są rzadkością.

436fc35c8834af0bmed.jpg

#42 gusia-s

gusia-s

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2394 postów

Napisano 29 kwiecień 2016 - 20:47

Oczywiście, że są szlaki. Ale wyprawy bywają zdradliwe, często zdarza się, że turyści nieprzygotowani do wędrówki w ekstremalnych warunkach termicznych nie wytrzymują i przypadki zgonów wcale nie są rzadkością.

Dokładnie! Przy tradycyjnych temperaturach latem ciężko jest wyjść w góry  :zly:

Zazwyczaj w niższych partiach można liczyć na cień ale im wyżej  tym gorzej. 

Szlaki bywają różne ... bardziej przyjazne

P7210052.JPG P8100088.JPG P8100069.JPG P8100058.JPG P8100075.JPG P8100079.JPG

i te mniej :D

P8170091.JPG

Są normalnie oznaczone, na rozwidleniach tabliczki

P8100094.JPG

P7210063.JPG P7210068.JPG  

Trzeba się ich trzymać ... bywają miejsca jeszcze zaminowane i przed nimi są ostrzeżenia. 

Mapy, przewodniki najłatwiej zdobyć na miejscu, w informacjach turystycznych często za free. Poza tym posiłkować się można tablicami informacyjnymi w miejscowościach, w pobliżu których zaczyna się szlak na dany szczyt np. takie

P7210025.JPG P7210026.JPG

Widoczki z góry wynagradzają wszystko :)

P8170016.JPG P7210062.JPG

P8100085.JPG P8100086.JPG

Velebit i Biokovo mają swoje www, tam też można szukać info, poza tym internet - kopalnia wiedzy.

Można by dużo gadać ale najpierw trzeba określić się co do miejscówki i wtedy szukać dopiero szlaków.

Użytkownik gusia-s edytował ten post 29 kwiecień 2016 - 20:49

#43 Sylpia

Sylpia

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 6 postów
  • SkądŁódź

Napisano 29 kwiecień 2016 - 21:31

A, dzięki, dzięki. Choć te miny to mnie lekko zbiły z tropu, tym bardziej że podróżuję z dwójką maluchów,9 i 7 lat, szczególnie to 7 letnie nie lubi się trzymać utartych szlaków:( . Gusia, jestem w trakcie czytania Twoich relacji. Są naprawdę super. Jestem pod wrażeniem :)

#44 gusia-s

gusia-s

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2394 postów

Napisano 29 kwiecień 2016 - 22:36

A, dzięki, dzięki. Choć te miny to mnie lekko zbiły z tropu, tym bardziej że podróżuję z dwójką maluchów,9 i 7 lat, szczególnie to 7 letnie nie lubi się trzymać utartych szlaków:( . ...

Dzieci już tak mają   :) z tych szlaków to tak za bardzo się zboczyć nie da, szlaki są wydeptane a poza nimi teren typu ciężko nogę postawić. W okolicach utartych szlaków bez obaw.

Najwyższy szczyt Biokova Święty Jurek 1762 m. z dziećmi raczej nie wchodzi w grę. Jest na niego szlak pieszy ale też poprowadzono tam drogę dla aut.

Natomiast PN Paklenica to głównie 2 wąwozy (Mała i Wielka Paklenica), dopiero później przechodzi w pasmo górskie. Wielka jest rajem do uprawiania wspinaczki po pionowych skałach. Tu widziana z Pagu :) charakterystyczna wyrwa ... była tak blisko i nie zdążyliśmy :(

P8290024.JPG

...  Gusia, jestem w trakcie czytania Twoich relacji. Są naprawdę super. Jestem pod wrażeniem :)

Na zdrowie ;)

#45 dj85

dj85

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 90 postów
  • SkądWlkp
  • Model:Bailey Discovery Manta Se
  • Holownik:VW PASSAT CC 2.0 TDI

Napisano 01 maj 2016 - 23:47

KETRAB czekam cały czas. W ogóle co myślicie jechać w ciemno pierwszy raz czy rezerwować jakieś miejsce?
Gusia czytałem wszystkie twóje relacje z wyjazdów do HR kilka krotnie są świetne bardzo pomogły mi w zaplanowaniu trasy. Miałbym jeszcze kilka pytań.
KETRAB czekam cały czas. W ogóle co myślicie jechać w ciemno pierwszy raz czy rezerwować jakieś miejsce?
Gusia czytałem wszystkie twóje relacje z wyjazdów do HR kilka krotnie są świetne bardzo pomogły mi w zaplanowaniu trasy. Miałbym jeszcze kilka pytań.
To kiedy najlepiej wyjeżdżać skoro sobota odpada.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych