Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A my już wróciliśmy. Do ok 18-19 czerwca pogoda była zmienna, a później już tylko takie upały, że ciężko było wytrzymać. Momentami +38C w cieniu.

 

Na Cresie nie ma problemu z przejazdem. Problem może być jedynie po zjechaniu z przeprawy płynąć z Krku - są tam solidne podjazdy. Osobiście widziałem jak przed karawaną jadącą z promu jechał traktor z prędkością 10kmh. Jeżeli bym miał za nim jechać to straciłbym tam ze 3 zestawy sprzęgła i zagotował 2 razy silnik. Trzeba by zjechać i odczekać z 15 minut. Ogólnie polecam region Cres, Losinj. Prawie jak Dalmacja i tym razem "prawie" bez mrugnięcia okiem.

 

Połowę drogi do Chorwacji jechaliśmy w deszczu... szczerze nie polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 235
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Melduje się na camp dole zivogosce! 1500km w 19 godzin.Gusia miałaś rację okolica śliczna camp jakoś mnie nie urzekł ale zostajemy. Dziękuję wszystkim za cenne wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już ciągnąć temat Cro to dziś wycieczka na najwyższy szczyt Chorwacji - św Jure i widoki takie oto (widok na Pogore i Makarską):

 

post-68-0-83686300-1467548916_thumb.jpg

post-68-0-15303200-1467548968_thumb.jpg

 

A to już na szczycie

post-68-0-74837600-1467549143_thumb.jpg

post-68-0-34874700-1467549083_thumb.jpg

 

Jakby ktoś się zastanawia czy warto to szczerze POLECAM.

Co prawda nie wiem czy w ilości zakrętów pokona się forumową gusię ale adrenalina w trasie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ dj85 - Kemping jak kemping, dupska nie urywa. Ale za to plaża bardzo ładna. Polecam umówić się na pekę w restauracji Strnj nad Zivogosce. Ja mam jeszcze dwa dłuuugie tygodnie do wyjazdu :oslabiony:

Edytowane przez Walt (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogada mega woda świetna warto było tyle jechać!

A nie mówiłam? kamp faktycznie nie jest jakiś mega ale okolica piękna.

Na Dole jest Prusiak... Meldował na poprzedniej stronie że zostaje do czwartku.

Czy u was też tak wieje dziś? Na Krk mało łba nie urwie, nawet nie próbujemy daszku wyciągać. Na morzu fale jak na Bałtyku ale słońce grzeje też równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas nadal, białe grzywy na Jadranie i bardzo silne podmuchy ... idzie to od Velebitu, niebo czyste - trza przeczekać ... tym razem nam się nie spieszy jak w zeszłym roku :)

Na horyzoncie w zachodzącym słońcu pięknie się rysuje Cres, Rab, Velebit :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas nadal, białe grzywy na Jadranie i bardzo silne podmuchy ... idzie to od Velebitu, niebo czyste - trza przeczekać ... tym razem nam się nie spieszy jak w zeszłym roku :)

Na horyzoncie w zachodzącym słońcu pięknie się rysuje Cres, Rab, Velebit :)

 

Ciesz się póki wieje i raduj się chwilą :). U nas też był taki początek. Wiało ze 2 dni, były ze 2 burze ale już w ich trakcie widzieliśmy prognozy i wiedzieliśmy, że jeszcze zatęsknimy za deszczem, wiatrem i niepogodą. Tak się też stało i już chyba od 2 czy 3 dnia w Chorwacji upały dawały niesamowicie w kość. Rekord miałem w cieniu 38C.

 

P.S. Cres planowaliśmy już 3 rok, spotkaliśmy tam wielu Polaków ze zlotu Pzmot / Śląski Klub Motorowy. Ogółem polecam Cres / Losinij, polecam tylko przygotować się na długie odległości na wycieczkach, wiele zakrętów i monotonne podjazdy / zjazdy. Dla kierowcy fajnie ale załoganci mieli przeważnie nie wesołe miny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze myślałem nad lepszym standardem za te pieniądze ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.Obok w bobanie to już w ogóle porażka.Dobrze ze plaża jest śliczna i widoki zaj.... Juz planuje jakieś zwiedzanie co polecacie na początek?

Szczerze myślałem nad lepszym standardem za te pieniądze ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.Obok w bobanie to już w ogóle porażka.Dobrze ze plaża jest śliczna i widoki zaj.... Juz planuje jakieś zwiedzanie co polecacie na początek?

Szczerze myślałem nad lepszym standardem za te pieniądze ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.Obok w bobanie to już w ogóle porażka.Dobrze ze plaża jest śliczna i widoki zaj.... Juz planuje jakieś zwiedzanie co polecacie na początek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dubrovnik obowiązkowo! Po drodze wstąpić do Ston na Peljesacu i wejść na mury, dalej 15 km przed Dubrovnikiem Arboretrum w Trsteno... najstarszy ogród botaniczny w Hr... całodniowa wycieczka :)

Po kempie często chodzili z ofertą Fish pikników.. jak nie chodzą to w porcie kupisz... fajna sprawa, całodniowa wycieczka statkiem z obiadem... my plynelismy na Hvar, przystanek w zatoce Mlaska z piaszczystą plaża i długa płytką laguna, potem do Sucuraja - koniuszek Hvaru widoczny z kampu, tam gdzie latarnia. Były też na inne wyspy. Za małe dzieci nie płaciło się.

Masz już 2 dni zagospodarowane.

Potem w drugą stronę na Makarską :) wjazd na Jurka jak pisał Prusiak... o ile jesteś dobrym kierowcą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.