Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Tydzień temu wróciliśmy z Galeb w Omis, z opłatami jest tak jak napisała gusia-s, za dziecko do 7 lat nie ma opłaty. Co do samego kempingu my staliśmy na parceli B 92, niestety jest na niej lekkie zagłębienie i raz mieliśmy kałuże w przedsionku, ale tylko ta była wolna jak przyjechaliśmy a woda szybko zniknęła. Jeżeli będą wolne sąsiednie parcele to polecam to położenie na kempingu ze względu na alejkę którą jest blisko nad morze oraz bliskość łazienek. Pomimo praktycznie pełnego obłożenia łazienki były sprzątane w miarę na bieżąco, trzy panie miały swoje pomieszczenie w budynku łazienek i od rana do wieczora zajmowały się sprzątaniem. Do dyspozycji w części męskiej ale również damskiej jest po 6 kibelków, 8 kabin z prysznicami plus trzy prysznice na zewnątrz do opłukiwania się z piasku, ale ludzie się pod nimi również myli szczególnie dzieciaki. Jest również oddzielne pomieszczenie z umywalkami oraz umywalnia naczyń na zewnątrz z ciepłą wodą. Aby skorzystać z toalety czy prysznica nie stałem nigdy dłużej w kolejce jak 5 min i nigdy mi nie brakło wody. My ustawiliśmy się tak że przedsionek oraz wejście do przyczepy mieliśmy od strony zachodniej, dzięki temu jak wiał wiatr a lubiło czasami powiać byliśmy zasłonięci od niego nawet jak mieliśmy zdjęte boki przedsionka. Na kempingu jest dużo drzew i cienia więc nie jest patelnia niestety ich minus jest taki, że jak wieje to jest duży hałas który sprawia wrażenie, że wiatr jest jeszcze większy. Do mocowania przedsionka daszku czy czegoś innego polecam zabrać stalowe szpilki ja miałem zrobione z gwoździ pod wierzchnią warstwą ziemi jest skała i cienkie szpilki czy śledzie się wyginają.  Na kempingu alejki są utwardzone więc jeżeli dziecko jeździ na jakiś sprzętach typu hulajnoga, deska, rolki warto zabrać będzie miało gdzie pojeździć.  Plaża jest żwirkowa co dla moich dzieciaków było fajne ponieważ lubią sobie kopać i grzebać w piach więc były zadowolone. Plaża była codziennie grabiona i sprzątana. Ze względu na żwir na plaży nie były nam potrzebne buty do wody. Na plaży jest szkółka windsurfingowa prowadzona przez Polaków, bardzo sympatyczni młodzi ludzie syn był kilka razy na lekcjach i bardzo mu się podobało. Na plaży jest plac zabaw dla dzieci knajpka oraz boisko do siatkówki. W ciągu dnia były jakieś animacje dla dzieci ale jakie dokładnie nie wiem ponieważ moje dzieciaki nie chciały w nich uczestniczyć. Wieczorem były dla nich mini disco, pokazy tańca z ogniem oraz piraci oraz inne rozrywki co nam i dzieciakom się podobało. Na końcu plaży przy płocie oddzielającym od plaży ogólnie  dostępnej  znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego.

 

Przy kempingu jest małe centrum handlowe z supermarketem zaopatrzonym w produkty różnej maści. Do centrum miasteczka jest ok 25 min spacerkiem. Dla mnie miejsce stanowiło fajną bazę wypadową do zwiedzania, blisko Trogir, Split, Park Krka, Makarska. Z tego co wiem fajny jest rejs po Cetyni, byłem kilka lat temu na raftingu fajna sprawa, są również do wykupienia rejsy na wyspy.

 

Ja byłem z pobytu na tym kempingu zadowolony pomimo różnych opinii na jego temat.

Edytowane przez Norbert (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 235
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

... Ja byłem z pobytu na tym kempingu zadowolony pomimo różnych opinii na jego temat.

 

No i proszę :) to jest właśnie to o czym pisałam, jedni są zadowoleni innym wszystko nie pasuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wybieramy się 17 września na kemping KRK na wyspie KRK :). Był ktoś tam w tym roku po przebudowie? 

Nie byłam na tym kempie choć byłam w tym roku na Krk - ale jakbyś chciał coś o camp Skrila przed Stara Baska lub samej wyspie to służę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłam na tym kempie choć byłam w tym roku na Krk - ale jakbyś chciał coś o camp Skrila przed Stara Baska lub samej wyspie to służę :)

O Skrila to nie koniecznie, bo baseny dla dzieci z podgrzewaną wodę na KRK i cena 19 EUR za całość z ACSI zdecydowanie nas przekonują do tego kempu. Natomiast odnośnie wyspy, powiedz mi macie może jakieś sprawdzone miejsce gdzie można kupić dobrą domową rakije i travarice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...gdzie można kupić dobrą domową rakije i travarice?

Praktycznie wszędzie jest dostęp do tych rarytasów.

Ja robię tak, że wchodzę do domowej winnicy, kupuję butelkę wina i pytam o rakiję, nigdy na odwrót.

Inny sposób: Straganik z warzywami przy własnej posesji i pytam czy mają wino, rozkręcam rozmowę aż dojdę do właściwego, niektórzy trochę się boją, więc trzeba wzbudzić zaufanie.

Jak trafisz to polecam pytać o rakiję Medica - miodowa ale nie słodka. Pyszność nad wszystko.

Orzechówka w postaci likieru też pychota ale różne technologie to różne doznania.

Aha, trzeba udawać konesera i udawać że doskonale wie się czego szuka, to lipy nie wręczą, każda butelka ma tam swoje miejsce i w zależności od wyczucia klienta podają odpowiednią :)

Smacznego.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśmy w tym roku płacili 35eur za 3+2 w Pakostane, na początku sierpnia.

 

http://www.campzora.com/

 

Fajny camp na uboczu, bez tłumów turystów, których za to można spotkać w centrum miasta.

Plaża idealna dla rodzin z dziećmi, spokojne zejście. Staliśmy 2 cepka od zejścia i dzieciaki same nad wodę chodziły.

 Na campingu czyściutkie, nowe łazienki,

Na pewno tam jeszcze wrócimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie wszędzie jest dostęp do tych rarytasów.

Ja robię tak, że wchodzę do domowej winnicy, kupuję butelkę wina i pytam o rakiję, nigdy na odwrót.

Inny sposób: Straganik z warzywami przy własnej posesji i pytam czy mają wino, rozkręcam rozmowę aż dojdę do właściwego, niektórzy trochę się boją, więc trzeba wzbudzić zaufanie.

Jak trafisz to polecam pytać o rakiję Medica - miodowa ale nie słodka. Pyszność nad wszystko.

Orzechówka w postaci likieru też pychota ale różne technologie to różne doznania.

Aha, trzeba udawać konesera i udawać że doskonale wie się czego szuka, to lipy nie wręczą, każda butelka ma tam swoje miejsce i w zależności od wyczucia klienta podają odpowiednią :)

Smacznego.

Dzięki Wojtek za wytłumaczenie procesu zakupu, ale ten to akurat jest mi bardzo dobrze znajomy :-), chodziło mi o jakieś raczej sprawdzone miejsce gdzie jest w/w rarytas dobry. Np w Pakostane dobrą mają w takim małym warzywniaku w piwnicy starej kamieniczki, a w Drveniku na ostatnim straganie przed promem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, no to wiesz jak podejść Hrvata/kę :)

I cała w tym frajda, zachodzisz w zakątek a tam niespodzianki.

Na Krk, jeśli jeszcze jesteś, jest wiele ale jedna szczególnie znana winnica w m. Vrbnik. Piłem i byłem zauroczony. Niestety nie potrafię określić lokalizacji, nowoznajomy poleciał po zaopatrzenie pożyczonym skuterem i piliśmy to co przywiózł.

Z m. Krk to sporo drogi, ale jeśli poszperasz i się połasisz...

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, no to wiesz jak podejść Hrvata/kę :)

I cała w tym frajda, zachodzisz w zakątek a tam niespodzianki.

Na Krk, jeśli jeszcze jesteś, jest wiele ale jedna szczególnie znana winnica w m. Vrbnik. Piłem i byłem zauroczony. Niestety nie potrafię określić lokalizacji, nowoznajomy poleciał po zaopatrzenie pożyczonym skuterem i piliśmy to co przywiózł.

Z m. Krk to sporo drogi, ale jeśli poszperasz i się połasisz...

Oki dzięki, dopiero jadę w sobotę tam :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Skrila to nie koniecznie, bo baseny dla dzieci z podgrzewaną wodę na KRK i cena 19 EUR za całość z ACSI zdecydowanie nas przekonują do tego kempu. Natomiast odnośnie wyspy, powiedz mi macie może jakieś sprawdzone miejsce gdzie można kupić dobrą domową rakije i travarice?

Travaricy akurat nie kupowaliśmy, natomiast ponoć ...  :D bardzo dobra była rakija zakupiona we Vrbniku. Ja nie trawię tego rodzaju trunków dlatego opieram sie na opinii Toma, który stwierdził, że była najlepsza jaką do tej pory trafił w Cro w ostatnich 5 latach. Kupiliśmy tam również rakiję figową też dobra. Babeczka miała jeszcze butelczyny z zielskiem w środku, wiśniówkę i anyżówkę. Dobra te nabyliśmy tu :D

post-7016-0-51743600-1473956870_thumb.jpg

 

Za Chiny Ludowe nie określę jednak dokładnej lokalizacji tej mety gdyż we Vrbniku plątaliśmy się takimi oto uliczkami i straciłam orientację  :D

post-7016-0-32325200-1473956909_thumb.jpg

post-7016-0-69634500-1473956915_thumb.jpgpost-7016-0-34599200-1473956922_thumb.jpg

post-7016-0-12202400-1473956927_thumb.jpgpost-7016-0-47460600-1473956932_thumb.jpg

 

Kręciliśmy się po miasteczku ze 3 h, ogólnie jest tam bardzo dużo punktów sprzedaży różnego rodzaju trunków i zawsze można próbować więc na pewno coś znajdziesz tylko weź ze sobą kierowcę :D :D :D

 

Wydaje mi się, że jak trafisz na poniższą ulicę to gdzieś w jej połowie trzeba wbić się w prawo w plątaninę wąskich uliczek i tam się rozglądać za naszą metą.

post-7016-0-64766900-1473957351_thumb.jpg

 

Przy okazji, we Vrbniku jest świetna plaża ukryta wśród skał. Trzeba na nią wybrać się do południa zanim słońce przejdzie na drugą stronę. Znajduje się ona tu Na końcu nabrzeża przystani na prawo jest przejście pomiędzy skałami. Piękne miejsce, o tej porze roku macie szanse być na niej sami - nam się też to udało ale wieczorkiem, kiedy na plaży panował już cień.

post-7016-0-69031300-1473958731_thumb.jpgpost-7016-0-76381500-1473958724_thumb.jpg

 

Przepiękne bezludne plaże są też za Starą Baską i dojedziecie do nich autem, trzeba tylko zignorować pewne utrudnienia. Jak coś to podam dokładne namiary. Takich plaż w okolicach samego miasta Krk nie ma.

Pod kątem plaż, przejrzystości i kolorów wody wyspa nam się bardzo spodobała tylko trzeba wiedzieć gdzie się udać. 

 

Powodzenia i udanego urlopu  :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha i jeszcze mały szczegół ... bo widzę, że macie kampera ... niestety takim sprzętem nie wjedziecie do Starej Baśki a więc i na wspomniane przeze mnie plaże za SB. Już od tego miejsca jest zakaz wjazdu dla kamperów.

Za to tu jest fajna miejscówka na dziko z widokiem na Krcki most. Dojazd trochę trudny, dość stromy i wąski ale skoro zjechał tam autokar to i kamper da radę. Jest sporo cienia a plaża w zatoczce jest piaszczysto-żwirowo-kamienista. Biwakował tam jakiś kamper i kręciło się trochę miejscowych.

post-7016-0-05088100-1473962535_thumb.jpg

Edytowane przez gusia-s (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Babeczka miała jeszcze butelczyny z zielskiem w środku

...

No właśnie, Gusia, zioło Rakija co to za twór był, wiesz może?

Kupiłem to to bo ładnie się prezentowało, ale co siła to była ze hoho, po łyku na czysto ogniem można było jak smok buchać.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.