Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 235
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Oj widzę główna ekipa forumowa zjechała z Bałkanów i temat się wyczerpał. Niestety szara rzeczywistość.

Witaj po co ta zgryzliwosc?

 

Ja jeszcze tu...

 

Rafal Wosik

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się mijaliśmy ;)

my przy moście byliśmy 15.07 (stacjonowaliśmy na Slatinie do 19.07)

potem 3dni Zablace i powolny powrót do domu (Zalakaros, Lipot)

 

nam mostu nie otworzyli, wiało wtedy jak cholera i nikt nie pływał ;)

dzieciaki zawiedzione 

Dokładnie to był piątek kiedy głowę urywało :) W tym dniu weszliśmy na Obzovo, na szczycie najbezpieczniej było na czteraka :D

16.07 o 12 wyruszyliśmy z kempingu w stronę domu. Po piątkowym odcięciu wyspy, kiedy otworzyli przejazd na most, był taki ruch w sobotę - że z wyspy wyjeżdżaliśmy 2h ! gdy normalnie się jedzie ok. 45 min. Nie ma co się dziwić - dużo osób nie wyjechało w piątek bo ani promem ani mostem się nie dało, tak więc w sobotę na dojeździe do głównej drogi na wyspie tworzyły się korki przy każdym rondzie. Wracaliśmy przez Rupe, super się jechało, ruch malutki, granica z marszu bez oczekiwania, trasa fajna - pierwszy raz tamtędy akurat jechaliśmy :) Do Cro przez Zagrzeb z konieczności bo mieliśmy tam interes być ;) Wiem, że niektórzy na Kvarner przez Zagrzeb jeżdżą, wg mnie dużo lepiej i taniej jest przez Rupe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez Rupe jest ok. Obie trasy fajne, Ale w sezonie odpuscilbym Zagrzeb i jechał przez Słowenię

Tak byśmy jechali w obie strony gdyby nie to, że musieliśmy być po drodze w Zagrzebiu, tak całkiem po drodze to to nie było ;) ale było warto nadłożyć te km ... ach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to był piątek kiedy głowę urywało :) W tym dniu weszliśmy na Obzovo, na szczycie najbezpieczniej było na czteraka :D

16.07 o 12 wyruszyliśmy z kempingu w stronę domu. Po piątkowym odcięciu wyspy, kiedy otworzyli przejazd na most, był taki ruch w sobotę - że z wyspy wyjeżdżaliśmy 2h ! gdy normalnie się jedzie ok. 45 min. Nie ma co się dziwić - dużo osób nie wyjechało w piątek bo ani promem ani mostem się nie dało, tak więc w sobotę na dojeździe do głównej drogi na wyspie tworzyły się korki przy każdym rondzie. Wracaliśmy przez Rupe, super się jechało, ruch malutki, granica z marszu bez oczekiwania, trasa fajna - pierwszy raz tamtędy akurat jechaliśmy :) Do Cro przez Zagrzeb z konieczności bo mieliśmy tam interes być ;) Wiem, że niektórzy na Kvarner przez Zagrzeb jeżdżą, wg mnie dużo lepiej i taniej jest przez Rupe. 

 

dodatkowo w sobotę padało więc ludzie wiali i kemping prawie opustoszał  :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyspę opuścilismy o 14 to jeszcze nie padało ale było pochmurno, chyba jakoś dopiero na trasie w Słowenii deszcz nas złapał... czyli ewakuacja nastąpiła w odpowiednim czasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo w sobotę padało więc ludzie wiali i kemping prawie opustoszał  :yes:

Konrad, czy w tym samym czasie byłeś na tym kempingu?

Byłem i ja ale nie uciekałem tylko delektowałem się zmianą aury :)

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, czy w tym samym czasie byłeś na tym kempingu?

Byłem i ja ale nie uciekałem tylko delektowałem się zmianą aury :)

 

my staliśmy na Slatinie a Ty chyba przy moście na Losinj ?

piątek zwiedzaliśmy Losinj w sobotę Cres - więc te dwa dni nieplażowej pogody się przydały

wzburzone morze ma swój urok

DSC_0766.JPG

 

w niedzielę poszliśmy nad wodę, ale temperatura nie zachęcała do moczenia - 21'C

dzieciaki były w lekkim szoku i nawet nie chciały wchodzić do wody, a ja pływałem w piance ;)

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ty chyba przy moście na Losinj ?

... te dwa dni nieplażowej pogody...

Aj... To coś pokaszaniło mi się, myślałem że byłeś na Zablace w Baśce w te 2 dni to i ja jeszcze tam byłem, drugim dniem owej złej aury lub nawet dniem następnym, przetoczyliśmy się na "Przy Moście"

Pamiętam że upału nie było podczas tej fascynującej podróży.

.

Edit: Ewa przypomniała mi, z Baśki wyjechaliśmy w Niedzielę.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki podniecony byłem tym że na szczycie ludzi widziałem, to dziś w desperacji wybrałem się liznąć chociaż temat...

Nie uwierzysz!!! Wlazłem. Na samą górę, skałami...

A co, trochę zazdrości i odwagi trzeba było i zdobyłem BAG, to jest drugi szczyt z tej perspektywy, od południa po stronie zachodniej.

Brak mi słów by w zdaniu opisać emocje dzisiejszego dnia. Może napiszę jakąś małą relację jak w ub roku i wcześniej.

Tym samym Gusiu odkładam pomysł przemieszczenia się do SB ale jednocześnie zapraszam wszystkich niezdecydowanych do Baśki na Zablace. Sporo miejsca, codziennie kilkanaście załóg wyjeżdża, znajdzie się fajna miejscówka na N/parcel.

Z każdym dniem znajduję nowe atrakcje... czasu braknie.

 

 

 

Tym samym Gusiu odkładam pomysł przemieszczenia się do SB ale jednocześnie zapraszam wszystkich niezdecydowanych do Baśki na Zablace. Sporo miejsca, codziennie kilkanaście załóg wyjeżdża, znajdzie się fajna miejscówka na N/parcel.

Z każdym dniem znajduję nowe atrakcje... czasu braknie.

Będziemy z córą (7 lat) prawdopodobnie w Baśce - kamping Zablace albo Mali albo  od 08.08 do 14.00 jeśli ktoś się wybiera w tym terminie proszę o info w grupie zawsze raźniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie co do cennika kampingu Galeb w Omnis (http://www.kamp.galeb.hr/pl/ceny-kempingu-omis.aspx)  płacąc  za np. zone B czy  musimy jeszcze dodatkowo płacić za przyczepę i samochód- tak mi sie wydaję ale chciałbym sie upwnić . Ponieważ są to plany naszej pierwszej wyprawy do Chorwacji, proszę o opinie o Galeb albo polecenie czegoś na pierwszą wizytę  w tym kraju . Nasz skład to 2 + 1 . Ważna jest oczywiście cena  na kempingu ale równiej nie najniższy standart. Trochę już poczytałem ale zawsze przed zmianą kierunku podróżowania (dotychczas Polska i Węgry) są jakieś obawy. 

 

Z góry wielkie dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opłacie za parcelę masz już auto, buda i prąd. Dopłacasz za osoby i taxe klimatyczną. Jest jeszcze jednorazowa opłata rejestracyjna od osoby.

Nie byłam na tym kempie ale rodacy spotkani na kempingu Dole w Zivogosce niepochlebnie się o nim wypowiadali. Obejrzeli Dole i stwierdzili że wracają po rodzinkę i się przenoszą.

Narzekali na teren na kempie, plaże i ogólne zaniedbania. Różnie bywa z tymi opiniami... zależy kto co lubi lub jest w stanie zaakceptować. Miasteczko Omis warte odwiedzin więc bym zaryzykowała postój na Galeb, choć na 2 dni właśnie dla Omisa, jak Wam się nie spodoba to jedzcie potem dalej na Dole do Zivogosce. Już kilka załóg z forum tam było, również w tym roku i chyba nikt nie narzekał. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opłacie za parcelę masz już auto, buda i prąd. Dopłacasz za osoby i taxe klimatyczną. Jest jeszcze jednorazowa opłata rejestracyjna od osoby.

Nie byłam na tym kempie ale rodacy spotkani na kempingu Dole w Zivogosce niepochlebnie się o nim wypowiadali. Obejrzeli Dole i stwierdzili że wracają po rodzinkę i się przenoszą.

Narzekali na teren na kempie, plaże i ogólne zaniedbania. Różnie bywa z tymi opiniami... zależy kto co lubi lub jest w stanie zaakceptować. Miasteczko Omis warte odwiedzin więc bym zaryzykowała postój na Galeb, choć na 2 dni właśnie dla Omisa, jak Wam się nie spodoba to jedzcie potem dalej na Dole do Zivogosce. Już kilka załóg z forum tam było, również w tym roku i chyba nikt nie narzekał. :)

prośba o link do polecanego przez Ciebie kempingu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.campdole.com/pl/

 

Edit: powiem tyle, że w tym roku z cenami to ich chyba poje... Na sąsiednim Bobanie płaciliśmy 32E za dobę za 2+2, prąd, cepkę itd.

Edytowane przez Walt (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.