Skocz do zawartości
JolaR

Gran Canaria luty 2016 - na Kanary z budką się nie da :)

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno wróciłam z samodzielnie zorganizowanego wyjazdu na Gran Canarię i właśnie zaczęłam na blogu opisywać i przedstawiać na zdjęciach relację z tego wspaniałego tygodnia.

Nie wiem, czy to dobry pomysł... czy spotka się z akceptacją czy wręcz przeciwnie, ale być może oprócz karawaningowych wyjazdów jest tu też ktoś zainteresowany innymi formami zwiedzania świata.

Nie znalazłam na forum miejsca, gdzie zamieszczane byłyby relacje z niekarawaningowego zwiedzania świata więc umieszczę ją po prostu w "Hiszpanii".

Na koniec powiem, jak taki wyjazd realizować, chociaż żadnej Ameryki tym być może dla nikogo nie odkryję :)

Pierwszy odcinek opowieści:

http://jolaryd.blogspot.com/2016/03/gran-canaria-lot-i-przylot.html

I gotowy jest też drugi odcinek:  http://jolaryd.blogspot.com/2016/03/gran-canaria-posmak-pustyni.html

post-3270-0-19974300-1457553555_thumb.jpg

post-3270-0-86822000-1457553662_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam !

Opowiadaj, myślę, że wszyscy są ciekawi.  :blagac:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lecieliście Ryanair z Krakowa?

Co do karawaningu itp. to wszystko się da lecz to kosztuje...

Edytowane przez danielpoz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam !

Opowiadaj, myślę, że wszyscy są ciekawi.  :blagac:

Pozdrawiam

Ok :) Odzdrawiam serdecznie ;)

Lecieliście Ryanair z Krakowa?

Tak :)

Co do karawaningu itp. to wszystko się da lecz to kosztuje...

Tak, wiem, nawet rozważałam :) Ale "się nie da" znacznie lepiej brzmi niż "byłoby za drogie/nieopłacalne/nie kalkuluje się/itp" ;)

A przed wyjazdem rozważałam  opcję przyczepową lub kamperową, znalazłam nawet  firmę w Polsce, która pożycza tam kampery i rozmawiałam z właścicielem, ale to znacznie drożej wychodziło niż w naszym rozwiązaniu i zrezygnowałam.

Edytowane przez JolaR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajnie :)

Szkoda jedynie, że relacji nie zamieszczasz na forum.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajnie :)

Szkoda jedynie, że relacji nie zamieszczasz na forum.  

Dzieki Spablo1.

Zdaję sobie sprawę z tego, że bardziej "elegancko" byłoby zamieścić tutaj relacje, ale to przerasta moje możliwości czasowe...

Na blogu mi zależy, bo to potencjalna podstawa zdobycia ewentualnego dofinansowania na wyjazdy, które chciałabym jeszcze w życiu zrealizować, a nie przelewami mi się :/

A na forum jest inna technika dodawania zdjęć i to dość czasochłonna, jedno zdjęcie, które zawsze dodaję chwilę się wgrywa, a w moich relacjach jest ich czasem nawet 50.

A gdybym miała je zmniejszać to też czas i jeszcze dodatkowa pamięć na komputerze...

Rozważałam to, ale zrezygnowałam.

Po prostu jeśli kogoś to denerwuje (a po ilości wejść w temat sądzę, że wielu... :( )  i nie chce klikać w linka, to szkoda, ale ja to rozumiem. Nie podołam jednak ze wszystkim.

Edytowane przez JolaR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super zdjecia ( pszczolek troche mi szkoda)  :]

Powiedz jak czlowiek sie odnajduje w innej formie urlopu?

My jezdzilismy na osrodki z domkami a potem juz z przyczepa.

W sierpniu lecimy wlasnie na Gran Canaria i jestem ciekawa jak ja wytrzymam w hotelu. Ja nawet nie mam odpowiednich cuchow! :look: Czlowiek lazi 80% urlopu w stroju albo spodenkach i koszulce. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super zdjecia ( pszczolek troche mi szkoda)  :]

Dzięki :) Mam nadzieję, że pszczółki przeżyły jakby hibernację, a potem wróciły do zdrowia :)

Powiedz jak czlowiek sie odnajduje w innej formie urlopu?

Ja uprawiam wiele form turystyki, sypiam nawet w leśnych wiatach, mam sporą tolerancję na otoczenie, w którym przebywam. Tam spaliśmy w hostelu - standard schroniskowy - pokoje wieloosobowe (nasz był tylko 4-osobowy, Andrzej spał w innym), łóżka piętrowe.

jestem ciekawa jak ja wytrzymam w hotelu. Ja nawet nie mam odpowiednich cuchow! :look: Czlowiek lazi 80% urlopu w stroju albo spodenkach i koszulce. 

Moja rada - zostań sobą! Nie ma nic niewłaściwego w spodenkach i koszulce przecież ;) Noooo, chyba, że Wy do "5 gwiazdek" lecicie ;) To wtedy szykuj stosowne toalety :D

Sądzę, że wiele osób przemieszcza się tylko w stroju kąpielowym z pokoju nad basen i z powrotem :)

Ja tam latam wyłącznie zimą i choć tam jest wieczna wiosna, to jednak nie jest to taki sezon, jak latem. Tak sądzę, choć nie byłam :) I tylko sypiam w miejscu zakwaterowania, reszta czasu w terenie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

... Powiedz jak czlowiek sie odnajduje w innej formie urlopu?

... W sierpniu lecimy wlasnie na Gran Canaria i jestem ciekawa jak ja wytrzymam w hotelu...

Też się tego bałam ale dałam radę :D choć ja mam tak jak Jola

...  tylko sypiam w miejscu zakwaterowania, reszta czasu w terenie :)

nawet all in, które trafiło się zupełnie niechcący (dostałam je w ramach rekompensaty za zmianę hotelu) nie było w stanie mnie utrzytrzymać na miejscu :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tego dnia wybieramy się w miejsce najbardziej symboliczne dla Gran Canarii. Skała Roque Nublo była przedmiotem kultu Guanchów i jest najczęściej wykorzystywanym „znakiem rozpoznawczym” wyspy.

http://jolaryd.blogspot.com/2016/03/roque-nublo-symbol-gran-canarii.html

post-3270-0-45966600-1458474812_thumb.jpg

post-3270-0-22029400-1458474839_thumb.jpg

post-3270-0-44656800-1458474872_thumb.jpg

post-3270-0-87089900-1458474925_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W ostatnim odcinku opowieści o atrakcjach i przygodach naszych zimowych - letnich wakacji przedstawiam ślady przeszłości w Wąwozie Guayadeque.
Pojawi się jeszcze jeden odcinek o praktycznej, organizacyjnej stronie wyjazdu.
Zapraszam zainteresowanych :)

http://jolaryd.blogspot.com/2016/03/gran-canaria-slady-przeszosci-w-wawozie.html

post-3270-0-88041300-1458681392_thumb.jpg

post-3270-0-85448500-1458681623_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi