Skocz do zawartości

Albania lub Grecja - wyjazd z dziećmi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Powoli zaczynamy rozmyślać nad wakacyjnym wyjazdem. W zeszłym roku odwiedziliśmy Włochy, Węgry. Na ten rok ponownie zaplanowaliśmy wyjazd do Włoch (wstępnie), jednak zrodził się także pomysł wyjazdu w kierunki bardziej południowe, czyli Albania (główny nacisk), Grecja - ostatecznie Bułgaria. Po przeczytaniu opinii na temat tamtejszych kempingów zastanawiamy się czy ma to sens ,biorąc pod uwagę że jadą z nami dzieci (4 i 6 lat). Nie chodzi tu o o podróż, ale o sam fakt bytowania na danym kempingu (z racji wieku dzieci odrzucamy kwestię pobytu poza kempingiem). Do tej pory wszystkie nasze wyjazdy opierały się na dużych kempingach: było morze, był basen ze zjeżdżalnią, był plac zabaw etc (wszystko w jednym kompleksie). Czy jest szansa aby w w/w krajach znaleźć kemping, który będzie miał cokolwiek więcej do zaoferowania niż plażę i morze? Nam (rodzicom) do szczęścia wystarczy kawałek piasku i woda, jednak dzieci nauczone poprzednimi wyjazdami (może to i nasz błąd) przypuszczamy że będą oczekiwały czegoś więcej. Wiemy że na fajerwerki  w tym rejonie europy nie ma co liczyć ale może ktoś był z dzieciakami w tych krajach i może coś polecić. Drugie pytanie, czy jadąc ostatni tydzień czerwca+pierwszy tydzień lipca np. do Albanii na któryś z popularnych kempingów jest szansa "zakotwiczenia" bez wcześniejszej rezerwacji?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czepkateam > ...kierunki bardziej południowe, czyli Albania (główny nacisk), Grecja - ostatecznie Bułgaria.
                            Drugie pytanie, czy jadąc ostatni tydzień czerwca+pierwszy tydzień lipca
                            np. do Albanii na któryś z popularnych kempingów jest szansa "zakotwiczenia" bez wcześniejszej rezerwacji?
= tak !

                                                        N a s z e   m a r s z r u t y...

GR  więcej... &   GR+AL więcej..
Pozdrawiamy,
Ir & Ed
PS
GR2015

Edytowane przez Ir & Ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie ACSI jest tylko 30 takich kempingów (morze + basen) w Grecji http://www.eurocampings.pl/campsite/search/countryID/GRC/#fq=facilities%3A113&fq=facilities%3A135. Grecja to jednak nie Włochy czy Francja. Nie ma tu żadnych aquaparków (przynajmniej ja takich nie spotkałam),  jest po prostu spokojnie. Mogę ci polecić kemping Camping Gythion Bay: przy pięknej plaży, z niewielkim basenem i w pięknej, niestety odległej okolicy, bo na Peloponezie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc w 2012 z Sozopola w kierunku Warny chyba przed Neseberem widzieliśmy potężny kompleks na kilku hektarach z pełną bajerą dla dzieci ; cały ten kompleks zrobił na nas wrażenie ; czy jeszcze działa - nie wiem ; kopalnia wiedzy jaką było forum Bulgarikusa już nie działa i ??? :( ; generalnie w BG na kempingach jest słabo z placami zabaw dla dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc w 2012 z Sozopola w kierunku Warny chyba przed Neseberem widzieliśmy potężny kompleks na kilku hektarach z pełną bajerą dla dzieci ; cały ten kompleks zrobił na nas wrażenie ; czy jeszcze działa - nie wiem ; kopalnia wiedzy jaką było forum Bulgarikusa już nie działa i ??? :( ; generalnie w BG na kempingach jest słabo z placami zabaw dla dzieci.

Chyba wiem o jakim kompleksie piszesz w BG ale on jest poza kempingiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czepkateam - kiedy startujecie, my ruszamy 22.07 do 9.08 - u nas są dwie trasy, albo przez Włochy (7 dni po Włoszech) i promem do Albanii na tydzień i spokojnie wracać przez Cro i A do Polski przez 3-4 dni lub odwrotnie z szybkim powrotem z Włoch na raz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kempingów w Albanii - to ciężko w ogóle znaleźć kempingi. Jak już są, to z infrastrukturą dla dzieci - bardzo ciężko. Tam nastawiać się należy bardziej na zwiedzanie. Jeśli więc chcecie pojechać z dziećmi, żeby bawiły się na kempingu - odradzam. Jeśli jednak potraficie dzieci zainteresować widokami, spacerami itp - wtedy już bardziej. Co do Grecji, to jest to kraj, w którym infrastruktura turystyczna jest bardzo mocno rozwinięta i kempingów cała masa. W tym na wielu z nich przewidziana infrastruktura dla dzieci. Jeśli już planujesz pobyt nad morzem, to dobra podpowiedź nomadki - podejrzeć ofertę ACSI, ale nie tylko. Ja np korzystam też z mapy Targeo, która prezentuje również kempingi w okolicach miejsca, które oglądasz. O ile wiem google maps też posiada taką ofertę. Na mapach tych masz odnośniki do stron kempingów z informacjami. W każdym bądź razie Grecja przedstawia dobrą ofertę kempingów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jadąc w 2012 z Sozopola w kierunku Warny chyba przed Neseberem widzieliśmy potężny kompleks na kilku hektarach z pełną bajerą dla dzieci ; cały ten kompleks zrobił na nas wrażenie ; czy jeszcze działa - nie wiem ; kopalnia wiedzy jaką było forum Bulgarikusa już nie działa i ??? :( ; generalnie w BG na kempingach jest słabo z placami zabaw dla dzieci.

Teraz są nawet 2 takie obiekty 5km od siebie

@Michalc3  > ...Grecja przedstawia dobrą ofertę kempingów.

 

Lokalizacja kempingu + zdjęcia...

Ακτή Ρετζίκα – Mapy Google

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Witam-tu tez fajna stronka    https://pl.camping.info/kempingi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A która trasa do DURESS i WLORY w Albanii jest mniej górzysta? Ta przez Serbię i Macedonię czy Chorwację i Czarnogórę?

Przez Macedonię jest bardzo górzysta.

Lepiej jechać przez Grecje.

Przez Czarnogórę nie wiem bo nie jechałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.