Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Albania lub Grecja - wyjazd z dziećmi

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#16 tamtam

tamtam

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 55 postów

Napisano 01 czerwiec 2016 - 11:55

Jadąc przez Macedonię i Grecję do Albani też jest jeden niesamowity podjazd bardzo długi wiec albo nocką albo z rozwagą. 

Jechałem w tamtym roku tędy i fajne widoki ale i gorąco :)

Ja myślałem o jeździe autostradami przez Macedonię i Grecję i wjazd od południowej granicy przez Kakavia, bo przejazd od Skopje na wybrzeże Albańskie jest bardzo górzysty i kręty. Drogi też miejscami są kiepskiej jakości, albo brak asfaltu, albo duże wyrwy, albo osuwiska, albo zapadliska na wiele metrów długie i 30cm głębokie. Te ostatnie wyjątkowo paskudne - nie widać bo grunt się zapadł pod asfaltem, ale asfalt nie pęknął tylko obniżył razem z gruntem i jak jedziesz szybciej to nie zdążysz wyhamować i podwoziem zawadzasz. Jazda za miejscowym niewiele zmienia, bo oni jeżdżą jak wariaci...

Jechałem obiema trasami 3 lata temu osobowym bez przyczepy i dzisiaj bym jechał tylko trasą przez Grecję i Kakavia. Czasowo podobnie ale o wiele bezpieczniej.

Wiele odcinków autostrad było przejezdnych, ale bezpłatnych, bo Grecy nie zamontowali budek do płatności.

Pozdrawiam

Użytkownik tamtam edytował ten post 01 czerwiec 2016 - 11:55

#17 BartoszK

BartoszK

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3746 postów
  • SkądBoguszów-Gorce
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Hobby 500 KMF Excellent - DMC 1300/1150
  • Holownik:Volvo V70 D5 - DMC 2180/1720, na haku 1800

Napisano 01 czerwiec 2016 - 11:57

Ja myślałem o jeździe autostradami przez Macedonię i Grecję i wjazd od południowej granicy przez Kakavia, bo przejazd od Skopje na wybrzeże Albańskie jest bardzo górzysty i kręty. Drogi też miejscami są kiepskiej jakości, albo brak asfaltu, albo duże wyrwy, albo osuwiska, albo zapadliska na wiele metrów długie i 30cm głębokie. Te ostatnie wyjątkowo paskudne - nie widać bo grunt się zapadł pod asfaltem, ale asfalt nie pęknął tylko obniżył razem z gruntem i jak jedziesz szybciej to nie zdążysz wyhamować i podwoziem zawadzasz. Jazda za miejscowym niewiele zmienia, bo oni jeżdżą jak wariaci...

Jechałem obiema trasami 3 lata temu osobowym bez przyczepy i dzisiaj bym jechał tylko trasą przez Grecję i Kakavia. Czasowo podobnie ale o wiele bezpieczniej.

Wiele odcinków autostrad było przejezdnych, ale bezpłatnych, bo Grecy nie zamontowali budek do płatności.

Pozdrawiam

Przejechałem w zeszly roku Albanie 2 razy i Grecje w poprzek - i z powyzszym co napisane o Albanii sie nie spotkalem - niczym ich krajowki nie odbiegaja od naszych...

Użytkownik BartoszK edytował ten post 01 czerwiec 2016 - 11:57

Pozdrawiamy serdecznie

Karolek (7 lat), Magdalena i Bartosz

#18 toa

toa

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 340 postów
  • SkądAleksandrów Łódzki
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Hobby 500
  • Holownik:CRDI AWD

Napisano 01 czerwiec 2016 - 11:58

Ja polecam w Grecji ten kamping:

http://www.eurocampi...n-beach-106212/

Naprawdę rewelacja - basen,  drink bar i cały kamping na najwyższym poziomie.

Pozdrawiam
toa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych