Skocz do zawartości

Podgrzewana podłoga


malymisio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

:o serio !!?? Jednak pierwszy wybór był najlepszy. Zamawiam ten z firmy Berve PVS301 a termostat będzie musiał zostać bo zamówienie już poszło.

Czyli podsumowując wystarczy sam transformator i folia. Mam w przyczepie taki panel http://kampery.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2016/02/przyczepa-kempingowa-hobby-540-panel-sterowania.jpgi przyciskiem który się tam znajduje włączam transformator. Do transformatora 2 folie podłączone równolegle i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem, że to jest pytanie ;) , już odpowiadam.

Wystarczy sam transformator oraz folia grzewcza.

Panel sterujący, który pokazujesz, w istocie zawiera przycisk włączający ogrzewanie podłogowe.

Pytanie teraz, czy jesteś w stanie sprawdzić, w jakim stopniu realizacji pozostawił producent tą instalację.

Tego typu włącznik wymaga istnienia jeszcze jakiegoś sterownika uruchamiającego układ wykonawczy (najczęściej jest nim przekaźnik). Jeżeli coś takiego Twoja instalacja posiada, jesteś w stanie to namierzyć i sprawdzić, "czym dysponujesz" po naciśnięciu tego przycisku, to oczywiście będziesz mógł go wykorzystać do uruchamiania ogrzewania podłogi.

 

PS

Z zamówionego przez internet termostatu możesz zrezygnować, gdy zamówienie nie zostało zrealizowane.

Gdy już otrzymasz, to w ciągu chyba 10 dni, też masz takie prawo i to bez podawania przyczyn.

Warunkiem jest, aby wszystko było nienaruszone, czyli w stanie fabrycznym (takim, w jakim otrzymałeś).

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szafce jest cała skrzynka bezpieczników, przekaźników itp. Jest tam jedno miejsce wolne gdzie po włączeniu przyciskiem ogrzewanej podłogi pstryka przekaźnik załącza się napięcie 230V więc myślę, że tam go podłączę. Z termostatu już zrezygnowałem. Przy chwili czasu zamontuję i wrzucę fotki jak to wszystko wyszło ;)

Dzięki Kristof za informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szafce jest cała skrzynka bezpieczników, przekaźników itp. Jest tam jedno miejsce wolne gdzie po włączeniu przyciskiem ogrzewanej podłogi pstryka przekaźnik załącza się napięcie 230V więc myślę, że tam go podłączę. Z termostatu już zrezygnowałem. Przy chwili czasu zamontuję i wrzucę fotki jak to wszystko wyszło ;)

Dzięki Kristof za informacje :)

 

Zobacz, który to przekaźnik i sprawdź, czy na jego obudowie podana jest obciążalność zestyków włączających, ponieważ nie podłączasz oryginalnego ogrzewania.

Co prawda moc Twojej folii nie jest duża i prawdopodobnie przekaźnik jest odpowiedni, ale sprawdzić nie zaszkodzi.

Czy tak wygląda Twój sterownik?

 

post-8228-0-65895600-1464032712_thumb.jpg

 

Jeśli tak, to narysowałem Ci sposób podłączenia ogrzewania. Wcześniej sprawdź, czy po włączeniu przyciskiem na panelu sterowniczym, pojawia się napięcie ~230 V w punkcie A-B.

 

post-8228-0-94763100-1464032710_thumb.jpg

 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc u mnie wygląda tak jak podałeś

post-19639-0-10737800-1464119176_thumb.jpg

 

Napięcie też mam po włączeniu podłogi

 

post-19639-0-05700600-1464119217_thumb.jpg

 

Ale wydaje mi się, że klikanie przekaźnika dochodzi z tej skrzynki. Nie mogłem dzisiaj dokładnie sprawdzić bo byłem sam a do włącznik jest przy drzwiach

 

post-19639-0-70031400-1464119290_thumb.jpg

 

Taki zestaw kupiłem 

post-19639-0-27774500-1464119367_thumb.jpg

post-19639-0-20734100-1464119382_thumb.jpg

post-19639-0-81272500-1464119398_thumb.jpg

post-19639-0-62110400-1464119411_thumb.jpg

 

Podłoga na której będę montował

post-19639-0-65534600-1464119454_thumb.jpg

post-19639-0-65942800-1464119478_thumb.jpg

post-19639-0-33426400-1464119492_thumb.jpg

 

Edytowane przez malymisio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wydaje mi się, że klikanie przekaźnika dochodzi z tej skrzynki. Nie mogłem dzisiaj dokładnie sprawdzić bo byłem sam a do włącznik jest przy drzwiach

 

Przypuszczam, że to tylko złudzenie. To jest zasilacz i nie widzę uzasadnienia, aby tam miał być przekaźnik od ogrzewania podłogowego. Ten przekaźnik powinien być na płycie sterownika i w/g mnie, to akurat ten, który jest przy tych wolnych pinach.

Nawiasem mówiąc, na Twojej płycie widzę w tym miejscu dwa polskie przekaźniki. Czyżby niemiecki producent nareszcie uznał, że to, co polskie, również może być dobre :hmm:

 

post-8228-0-88780300-1464128715_thumb.jpg

 

Ten drugi przekaźnik jest dla termy. Obydwa są identyczne i mają dopuszczalne obciążenie zestyków 8A, więc śmiało możesz zabierać się do montażu. Podłączenie w tym przypadku masz trywialne, ogrzewanie będzie działać, jak oryginalne.  Powodzenia :ok:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogę, wykładzinę oraz cały materiał wrzuciłem we wcześniejszych postach więc nie będę ich powtarzał. A tak w sumie co tu więcej wrzucać. Podłączenie jak i sam montaż to były jakieś 2h. Najwięcej czasu zajęło dopasowanie i wycięcie wykładziny dywanowej ;) Wykładzinę miałem dociętą już wcześniej więc tylko było trzeba ją zdemontować, położyć podkład na to folie grzewczą, podłączyć i wszystko przykryć z powrotem wykładziną :D

Edytowane przez malymisio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, że wcześniej były fotki,  ;)  ale chętnie bym zobaczył np. pokazującą zamontowane i podłączone trafo, zamiast takiej, na której jest jedynie zaznaczone na niego miejsce. W zasadzie nie tyle o mnie chodzi, bo mogę to sobie dokładnie wyobrazić, ale tak bardziej dla "potomnych" , którzy kiedyś na ten temat trafią i będą głodni wszelkich szczegółów. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zdjęć jeszcze nie mam zrobionych, ale po tym czasie użytkowania mogę stwierdzić, że będzie potrzebny regulator temperatury. Ogrzewanie dobije temp. do 25 stopni przy ciągłej pracy a to już się źle śpi.

 

Myślę tu o okresie letnim, gdzie w dzień jest gorąco a noce czasami chłodne

Edytowane przez malymisio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.