Skocz do zawartości

SKRADZIONO AUTO!!!!!!!!!!


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 318
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

UA ! Masakra oby sprawa zakończyła się pomyślnie i szybko auto trafiło we właściwe ręce. Drogi sa teraz tak inwigilowane że powinna to być tylko kwestia czasu, ale zobaczymy...  ;(

Tomek cierpliwości i powodzenia.  Będę miał na uwadze również Twoje autko, bo mam zakodowanego jeszcze skradzionego Knausa 550.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajtek pisemne potwierdzenie nie jest konieczne, nie mam pojęcia czy mają OC, kluczyki mieli oni no bo jak mogło by być inaczej,

dowód rejestracyjny mam ja.

Czy kluczyki też zginęły? OC powinni mieć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma obowiązku..... :niewiem:

Obowiązku oczywiście nie ma. Dlatego napisałem, że powinien mieć, zwłaszcza w takim miejscu jak warsztat gdzie ryzyko szkody jest wg mnie spore :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na warsztat trafiłem dlatego że u szwagra nie odpowiedniego podnośnika do mojego auta. Gościa znam kilka ładnych lat

miał warsztat niedaleko mnie, szwagier też z nim współpracował jak mechanik z mechanikiem i nigdy nie było problemów

nie jeden raz zostawiał mu auta do naprawy, specjalizował się w regeneracji belek w autach francuskich.

Kluczyków nie mają, podobno zostały skradzione i dlatego odjechali autem.

Auto stało tydzień, bo czekałem na regeneracje wałów napędowych, jeszcze w poniedziałek go tam widziałem jak zawoziłem

drugi wał, miał być na wtorek. Nie wiem co robić, wiem że trzeba czekać  ale coś czuje ze 25tyś poszło w pi ..u :oslabiony:

Mechanika MK

40-413 Katowice-Janów

ul. Zamkowa 35

Ja jestem na etapie składania dokumentów do prawnika, czekam na odpowiedź, 

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tym bardziej dziwne że i kluczyki zniknęły. Czyli poza włamaniem na teren ogrodzony, ktoś także włamał się do samego warsztatu, zrobił małą rewizję w poszukiwaniu kluczyków i wszystko po to aby dziabnąć auto o wartości 25k, za które od pasera ten ktoś dostanie góra 2k?

Wybaczcie ale to się kupy nie trzyma. Złodzieje aut to złodzieje aut. Nie włamują się do nieruchomości. Nie chce mi się wierzyć, że ktoś zadał sobie tyle trudu aby wykraść jakiegoś (bez urazy Tom) starego Hyundaia. Ktoś by tyle ryzykował? Co innego dziabnąć auto z ulicy gdzie nie wzbudza się podejrzeń, a co innego włam na posesję i do budynku, gdzie ktoś nawet nie miał pewności, że będą tam kluczyki.

 

Wg mnie sprawa ma zupełnie inne dno. Było prawdopodobnie tak. Mechanicy sobie popili (albo i nawet nie), po czym postanowili się przejechać autem (zakładam, że po przywiezieniu drugiego wału, auto zostało naprawione i było już na chodzie). Auto podczas przejażdżki gdzieś zostało rozdubczone - wylądowali w jakimś rowie, albo na pobliskim drzewie. I chcąc zatuszować całą sprawę wymyślili bajkę o kradzieży. Wg mnie taki wariant jest o wiele bardziej prawdopodobny, a co najważniejsze często powtarzający się - wystarczy pooglądać jakąś Turbo Kamerę na TVN Turbo.

 

Tom. Byłeś po kradzieży w tym warsztacie? Cokolwiek wskazywało na to, że doszło do kradzieży z włamaniem?

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tym bardziej dziwne że i kluczyki zniknęły. Czyli poza włamaniem na teren ogrodzony, ktoś także włamał się do samego warsztatu, zrobił małą rewizję w poszukiwaniu kluczyków i wszystko po to aby dziabnąć auto o wartości 25k, za któren pasera dostanie ze 2k?

 

Wybaczcie ale to się kupy nie trzyma. Złodzieje aut to złodzieje aut. Nie włamują się do nieruchomości. Nie chce mi się wierzyć, że ktoś zadał sobie tyle trudu aby wykraść jakiegoś (bez urazy Tom) starego Hyundaia.

 

i tu masz rację.

 

proponuję sprawdzić pracowników mechanika.

 

obstawiam nieudane "jazdy próbne", fajne auto aby sobie poszaleć po górkach w ramach testów. Coś poszło nie tak i reszta została dopisana. Policja powinna sobie z tym poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek racja to nie ten przedział cenowy,  i marka która zginie w tłumie np. pasatów czy innych popularnych marek

a na części, jaki zysk i po jakim czasie.  Na razie czekam bo sam nic nie wiem. Nie chce również pisać nic czego nie jestem pewny

myślę że do kilku dnie dostanę odpowiedź, jakąkolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna to znaczy tyle co nic, oni często mają związane ręce i nie mają odpowiedniego sprzętu. Tak samo jak ze ściąganiem długów, komornik nie może a prywatne, oficjalnie działąjące firmy odzyskują po jednej lub kilku rozmowach z dłużnikiem bez przemocy fizycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko im dłużej tym gorzej. Nawet jak się okaże, że warsztat będzie musiał zapłacić za samochód to i tak zbytnio to nic nie zmienia. Będzie to tylko na papierku. Jeszcze będzie trzeba wydrzeć te pieniądze czego Ci nie życzę. Dla tego sugeruję, że jak masz możliwość to ruszaj "z grubej rury" i niech postępowania toczą się równolegle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Niekoniecznie ten scenariusz - często widzę że kluczyki zostają w schowkach czy wręcz w stacyjce na posesjach warsztatu...a okazja czyni złodzieja.

2) Ściągając z firmy 25 000zł... jest szansa to ściągnąć dość szybko (oczywiscie w parę miesięcy...), ale pewnie po sprawie cywilnej w sądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Niekoniecznie ten scenariusz - często widzę że kluczyki zostają w schowkach czy wręcz w stacyjce na posesjach warsztatu...a okazja czyni złodzieja.

 

Problem w tym, że tutaj posesja jest na tyłach. Z tego co spojrzałem na google maps, to ten warsztat z ulicy jest niewidoczny w ogóle, więc i auto także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.