Skocz do zawartości

Dodatkowe przyłącze do grilla gazowego


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Możecie mi podpowiedzieć jak macie u siebie rozwiązane dodatkowe przyłącze do grilla gazowego?

Teraz aby podłączyć grilla muszę zdejmować główny reduktor z butli i podłączać drugi również 30mbar z wężem do grilla. 

Myślałem o jakimiś trójniku, rozdzielaczu itp. i w bakiście mieć zwinięty przewód do grilla gazowego.

 

Słyszałem o opcji rozdzielenia przewodu gazowego od lodówki aby nie wymieniać zespołu zaworów i zrobienia dodatkowego przyłącza w ścianie bocznej na szybkozłączkę. Ktoś już robił coś takiego?

 

Podpowiedzcie jak sobie z tym radzicie, bo ciągłe przepiananie butli trochę mnie już frustruje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzieki za odpowiedzi.

Opcja z dodatkowymi butlami raczej odpada. Skoro mam już jedną to wołałbym pozostać przy jednej.

 

Znalazłem taki dwójnik jak sugeruje Robert. NIe wiem czy to ten sam, jezeli tak to jakie są Twoje odczucia odnośnie jakości.

 

http://allegro.pl/dwojnik-gazowy-gazu-i5144101072.html

 

Oraz dodatkowo jest szybkozłączka. Fajny patent ale jezeli miała by być zainstalowana na stałe pod podłogą to trochę się będzie brudzić. Jeżeli miałby być montaż na stałe to tylko w bakiście. Z drugiej strony przy zastosowaniu powyższego dwójnika opcja z szybkozłączką trochę taki przerost formy nad treścią.

http://allegro.pl/szybkozlaczka-gazowa-duni-i5983062760.html

 

 

Na chcwilę obecną rozwiązanie które zapodał Robert z innego forum w miarę do mnie przemawia. Zastanawia mnie tylko jakosc tego dwójnika, w końcu to gaz i nie chciałbym miec jakiś problemów z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi.

Opcja z dodatkowymi butlami raczej odpada. Skoro mam już jedną to wołałbym pozostać przy jednej.

 

Znalazłem taki dwójnik jak sugeruje Robert. NIe wiem czy to ten sam, jezeli tak to jakie są Twoje odczucia odnośnie jakości.

 

http://allegro.pl/dwojnik-gazowy-gazu-i5144101072.html

 

 

Na chcwilę obecną rozwiązanie które zapodał Robert z innego forum w miarę do mnie przemawia. Zastanawia mnie tylko jakosc tego dwójnika, w końcu to gaz i nie chciałbym miec jakiś problemów z tym.

 

Dwójnik GOK-a zatem firma znana i produkty ma ok.

Myślałem o jakimiś trójniku, rozdzielaczu itp. i w bakiście mieć zwinięty przewód do grilla gazowego.

 

I ja tak zrobię, najprostsze rozwiązanie w sumie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Skaner "AV" identyfikuje tą stronę, jako znaną, potencjalnie niebezpieczną itd. :]

:look: pisząc AV masz na myśli antywirusowy czy avasta. Ja korzystam z eseta z pełną licencją i nic mi nie wyrzuca na tej stronie jak to często zdarza się na innych. Często kupuję przez ich stronę akcesoria do LPG i nigdy nie miałem problemów. Kilka razy już podawałem na forum link do tej strony bo części są dużo tańsze (jak ten trójnik za 8,70PLN) i nikt nic nie mówił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli pakiet antywirusowy (pełny, licencjonowany i płatny - oczywiście aktualny).

Ostrzeżenie i raport:

 

post-8228-0-75548700-1456344374_thumb.jpg

 

post-8228-0-99525500-1456344379_thumb.jpg

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok tylko ten reduktor jest na 50 Mbar a Ty potrzebujesz taki:

 

attachicon.gif2016-02-24 22_23_47-Reduktor GOK EN61 30 mbar, cemping __ Igaz.pl.png

 

 

Jest też na 30 mbar :)

 

http://www.igaz.pl/index.php?p398,reduktor-gok-30-mbar-2-x-0-5-kg-h-wyjscie-2-x-1-4l

 

zastanawiam się tylko, czy gwint 2x1/4L będzie ok?

Edytowane przez Tsport (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok tylko ten reduktor jest na 50 Mbar a Ty potrzebujesz taki:

 

attachicon.gif2016-02-24 22_23_47-Reduktor GOK EN61 30 mbar, cemping __ Igaz.pl.png

 

Poleciałem szybko do mojego Kurczaka sprawdzić reduktory bo coś mi nie pasowało. Okazuje się, że mam 50mbar, zarówno na sprzęty przyczepki jak na mojego grilla gazowego.

Przejrzyj sobie katalog , może nawet uda Ci się kupić co potrzebujesz. Niektóre części są te same w instalacjach gazowych i olejowych.

Dzięki za podrzucenie katalogu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.