Skocz do zawartości

Rejestracja przyczepy o DMC < 750kg


x25

Rekomendowane odpowiedzi

Gdybyś miał DMC 750 wtedy przegląd bezterminowy otrzymujesz.

 

Niestety, szkoda tylko tych pieniążków, bo jeszcze, żeby to naprawdę sprawdzali diagności, to by człowiek wiedział za co płaci, a tak, światła to ja sobie sam zawsze sprawdzam przed każdym wyjazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie takie absurdy są w naszym kraju, tablice wyróżniające z atestem musisz mieć, a przyczepka lekka będzie drutami obwiązana i możesz ją ciągnąć, bo przegląd ma bezterminowy.

a tak, światła to ja sobie sam zawsze sprawdzam przed każdym wyjazdem.
:hehe: tak powinno być. Jestem za tym, żeby policja ewentualnie kierowała po kontroli kiedy stwierdzi, że przyczepa jest wątpliwej sprawności w czasie zatrzymania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów byłby martwy przepis, bo na jakiej podstawie policja ma stwierdzić, że przyczepka jest "wątpliwej sprawności"? Przecież ja mogę mieć przyczepkę powiązaną drutem, ale wszystkie układy odpowiadające za bezpieczeństwo mieć sprawne. Natomiast pan funkcjonariusz musi mi udowodnić, że coś z czepką faktycznie nie w porządku, żeby zatrzymać dowód. Prędzej mogłoby się ITD doczepić (odpowiednie wyposażenie do kontroli na drodze), ale oni nie interesują się osobówkami. I lepiej niech tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakiej podstawie policja ma stwierdzić, że przyczepka jest "wątpliwej sprawności"?

 

To w jakim celu przed wyjadem autokaru wzywana jest Policja ?

 

Natomiast pan funkcjonariusz musi mi udowodnić, że coś z czepką faktycznie nie w porządku, żeby zatrzymać dowód.

 

Nie musi , wystarczy że będzie miał ,, uzasadnione przypuszczenie " :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy autokarze wiele spraw jest do wykrycia bez przyrządów i przede wszystkim o takie elementy chodzi. Kiedy Policja chce się rzeczywiście zabrać poważnie za takie sprawdzenie, to zabiera ze sobą ITD na taką kontrolę, albo wręcz ich wysyła bez własnego udziału. A o tych "uzasadnionych przypuszczeniach" to lepiej, żeby sami nie wiedzieli. Inaczej na tej podstawie, to mogą Ci wszystko zatrzymać. potem biegaj na komendę, bo przypuszczenia się nie sprawdziły, ale nikt nie raczy Ci oddać zatrzymanego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w jakim celu przed wyjadem autokaru wzywana jest Policja ?
Dokładnie po to żeby sprawdzić stan techniczny. Policjanci którzy to robią są specjalnie do tych celów przeszkoleni i mają wytyczne na co zwracać uwagę. Czasem biorą ze sobą jeszcze kogoś z ITD tak jak pisał Michalc3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie po to żeby sprawdzić stan techniczny. Policjanci którzy to robią są specjalnie do tych celów przeszkolen

 

Pytanie tylko czy są tak samo szkoleni jak diagności, którzy na co dzień zajmują się kontrolą stanu technicznego pojazdów? Odpowiedź brzmi nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

hej,

 

kupiłem i jutro lub na koniec przyszłego tygodnia wybieram się do WK (Kraków). Postaram sie napisać relację z przebiegu procesu rejestracji. Sprzedający dał mi jeszcze wyjaśnienie dotyczące tego przepisu o braku rejestracji dla pojazdów o DMC<750kg (nie pamiętam tylko czy jest ono na stronie ambasady RP w Hadze, czy NL w Warszawie :)). Postaram się to wkleić albo podać link.

 

nie chwalę się jeszcze Antilope bo nie jest zarejestrowana:D

 

Pozdrawiam

Kuba

 

 

Jakim cudem przywieźliście przyczepkę do kraju? mieliście samochód na holenderskich numerach czy lawetą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.