Skocz do zawartości

Linka zabezpieczająca


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

w Niemczech za założenie linki do haka a nie do tego uszka sa duże kary.A linka musi się zerwac.W przyczepach lekkich linka nie może się zerwac a zaczep nie może spasc na jezdnie ,mniej więcej tak mówią przepisy.

aqrat pokaż przepis który mówi o tym??

ja mam oryginalny hak w Niemieckim aucie - chowany elektrycznie i żadnego ucha nie mam i nie muszę mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

aqrat pokaż przepis który mówi o tym??

ja mam oryginalny hak w Niemieckim aucie - chowany elektrycznie i żadnego ucha nie mam i nie muszę mieć.

 

musisz, poszukaj sam przepisu 

 

o ile się nie mylę to 30 albo 40 euro kosztuje zaczepienie linki za kulę a nie za oczko do tego przewidziane 

Wszystko jest śmieszne do momentu kiedy nie mówiący w żadnym cywilizowanym języku policjant wlepia nam mandat w wysokości połowy średniej krajowej pokazując przy tym coś palcem co jest nie tak :oslabiony:

 

policja mówi w zrozumiałych dla ogółu językach , nawet potrafi pouczyć, że tak się nie robi i wytłumaczy co i jak - sam miałem takie zdarzenie, kiedy pan POLIZEI wytłumaczył mi , że linkę zapina się do oczka a nie nawija na kuli , bo z kuli może się zsunąć i nie zadziałać i zrobic komuś krzywdę 

 

powiedział również , że następnym razem wlepi mi mandat a teraz tylko prosi o poprawienie tego i Auf viedersehen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kraj to obyczaj. Jestem świeżo po kursie i egzaminie B+E. Też wyznaję zasadę zaczepiania linki o specjalne oczko, ale zarówno na kursie jak i na egzaminie kazali zaczepiać linkę o hak. Inna sprawa, że tu i tu na linkach były za pomocą cybantów zarobione pętle o takiej średnicy, że ich zsunięcie się z haka było niemożliwe. Co więcej na egzaminie trzeba było założyć najpierw linkę, a dopiero później zaczepić przyczepę bo w odwrotnej kolejności się nie dało. Nawet się trochę pokłóciłem z egzaminatorem bo mi nie wierzył, że w mojej cepie mam linkę zakończoną klamrą do samodzielnego zawijania pętli.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przyczepa n 126n  była produkowana w czasach kiedy ciągano ją fiacikami 126p.Ciężar tej przyczepy w stosunku do malucha był na tyle duży że w razie wywrotki takowej przyczepy podpiętej do maluszka i połączonej np.łańcuchem bez możliwości uwolnienia się jej od owego maluszka skończył by się tragicznie dla pasażerów bo po prostu ściągnęła by go z ulicy a nawet go wywróciła.Z tego powodu otrzymała najazd i ową zrywkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W przyczepie powinieneś mieć urządzenie najazdowe wraz z hamulcem (podobna "wajcha", jak ręczny w samochodzie). Ten hamulec u dołu powinien być zaopatrzony w odpowiedni "otwór" do przewleczenia oczka tej linki. Najlepiej by było, jakbyś zrobił zdjęcie Twojego urządzenia. Jeśli nie masz linki, to pytanie dlaczego - powinieneś mieć standardowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyczepie powinieneś mieć urządzenie najazdowe wraz z hamulcem (podobna "wajcha", jak ręczny w samochodzie). Ten hamulec u dołu powinien być zaopatrzony w odpowiedni "otwór" do przewleczenia oczka tej linki. Najlepiej by było, jakbyś zrobił zdjęcie Twojego urządzenia. Jeśli nie masz linki, to pytanie dlaczego - powinieneś mieć standardowo.

 

A może przyczepa jest bez hamulca najazdowego? Ale linka tak czy inaczej powinna być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa ma hamulec najazdowy na tym się akurat znam tylko nie wiedziałem gdzie założyć linkę ale poszukam i zrobię zdjęcie:)

 

Do dźwingi hamulca przyczepiasz:

2015-11::1448529293-kfl12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.