Skocz do zawartości

Linka zabezpieczająca


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

holować przyczepę ( chyba że to N 250C

 

Wg mnie te linki mają zadanie tylko zaciągnąć hamulec w przyczepie ( o ile ma). Kiedyś mieliśmy N250 i miałem okazję przekonać się na pustej, że przy odczepieniu linka nic nie dała. Przyczepka koziołkowała kilka razy i była później do niczego. Na szczęście było to w pustym terenie i szkody nie zrobiłem :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Właśnie nieraz się zastanawiałem czy to nie jest tak że linka dopasowana tzn krótka prawie naprężona spełni swoje zadanie ,zaś linka długa wisząca do niczego w sumie nie służy bo np. będzie tylko po odczepieniu przyczepy bardziej wprawiać ja w balans i to coraz większy. No bo mając więcej luzu dyszel będzie się wychylał na bok coraz bardziej i wtedy będzie następować szarpniecie i dyszel na drugą stronę itd.. A przy bocznym szarpnieciu hamulec się nie zaciągnie .Może źle myślę ,nie wiem nigdy nie miałem takiej sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kiedyś mieliśmy N250 i miałem okazję przekonać się na pustej, że przy odczepieniu linka nic nie dała. Przyczepka koziołkowała kilka razy...

 

Czasem pojawia się temat odpięcia się przyczepy i włosy stają mi dęba.

Z N250C przejechałem pół Europy na szczęście bez tego typu przygód przygód.

Zawsze myslałem że zabezpieczenie kłodką lub jakimś sworzniem zaczepu(w moim zaczepie była taka możliwość) daje gwarancję niewypięcia.Szary czy stwierdziłes jak była przyczyna zdarzenia?

W zaczepie do kampingu nie mam takiej możliwości jak w 250 są tam dwie rączki-jedna do zapięcia druga do zabezpieczenia.Chyba jest to pewne zabezpieczenie skoro zostało dopuszczone do ruchu :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopuszczone do ruchu

Ale szczerzonego itd ,dlatego mimo że mam zaczep ze stabilizatorem WESTFALIA chcę go zabezpieczyć przed wypięciem i kradzieżą :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu linki zabezpieczającej to jestem jej gorącym zwolennikem od czasu, gdy jadąc z przyczepka towarową z plandeką silny, boczny, podmuch wiatru wyrwał zaczep przyczepki ( taki zwykły, tradycyjny ) z haka auta i przewrócił ją na bok ( zanim sie zatrzymałem to przejechałem kilkanaście metrów uszkadzając plandekę, błotnik i przednie oświetlenie przyczepki ).

Przyczepka była połączona z autem tylko na lince zabezpieczającej i gdyby nie owa linka przyczepkę musiałbym wyciągać z dna pobiskiego jeziora .... :niewiem:

 

Myślę, że bardzo mocny, silny podmuch wiatru jest w stanie przewrócić każdą przyczepkę dlatego należy używać sprawdzonej, atestowanej i mocnej linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kiedyś przeżyłem urwanie przyczepy z haka auta ale niestety linka nic nie dała bo przyczepa była załadowana. Linka sie urwała a przyczepa wylądowała w krzakach.

Tak, że na dwoje babka wróżyła. :niewiem:

Ale pewnie lepiej mieć, zawsze ma sie czystsze sumienie.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,linka w przyczepach z hamulcem jest po to aby zaciągnęła hamulec i się zerwała(dlatego jest dość cienka).

 

Stalową (grubą)linkę lub łańcuch stosuje się w przyczepach bez hamulca najazdowego i tak jest między innymi w niewiadówkach bez najazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Tu są linki:

1 linka do haka gdzie jest taki swiński ogonek

Obrazek

 

2 linka gdzie przy haku jest ucho

Obrazek

 

3 linka uniwesalna

Obrazek

 

U mnie ta linka sie przetarła i jest do wymiany, gdzie taką linkę można kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.