Skocz do zawartości

3500 kg - jakie auto 4x4 siedem osób + przyczepa min. 1100 DMC


MICA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Drodzy forumowicze, piszę o poradę sprzedałem cały swój zestaw: Ford Galaxy MK1 + Home Car Racer 39..

 

Ford DMC - 2400kg (benz. 2.3l) a Home Car 39 - 1100kg - co dawało magiczne 3500kg i nie pakowało człowieka w Viatoll.

 

Zestaw był całkiem ok (Galaxy 7-io osobowy) i szukam takiego samego z jednym zastrzeżeniem - żeby auto było 4x4 ale też 7 osób (rok min. 2006). I żeby nie przekroczyło wraz z przyczepą 3500 kg..

 

Czy możecie mi coś zasugerować? Najlepiej auto z silnikiem diesla ale benzyną też nie pogardzę.

 

Myślałem o 7-mi osobowym Hyundaiu Santa Fe ale nie wiem ile on ma DMC (rok min 2006) - może ktoś z Was wie?

 

Czyli:

 

Auto benz. lub diesel rok 2006, 4x4, 7 osób.

Przyczepa będzie minimum 1100 - 1200 - 1300? DMC (także auto nie może przekroczyć 2400 DMC, jak mniej to ok).

 

możecie pomóc jakie to ma być auto? Wiem że zadanie nie łatwe.

 

pozdrawiam

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

żeby auto było 4x4 ale też 7 osób

 

 

Co masz na myśli pisząc 4x4.

Takie prawdziwe czy jakiś wynalazek których jest pełno w dzisiejszych czasach.

 

Jeśli takie "współczesne 4x4" to np. Mitsubishi Outlander występuje w wersji 7 osobowej, ale nie jest to też takie prawdziwe 7 osób.

Komfort dla 7 osób to właściwie tylko vany i busy.

W suvach 7 osób to tylko na zasadzie krótkiej dojazdówki w razie nagłej potrzeby.

Edytowane przez maju (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co masz na myśli pisząc 4x4.

Takie prawdziwe czy jakiś wynalazek których jest pełno w dzisiejszych czasach.

 

Jeśli takie "współczesne 4x4" to np. Mitsubishi Outlander występuje w wersji 7 osobowej, ale nie jest to też takie prawdziwe 7 osób.

Komfort dla 7 osób to właściwie tylko vany i busy.

W suvach 7 osób to tylko na zasadzie krótkiej dojazdówki w razie nagłej potrzeby.

może być współczesny wynalazek ze względu na wagę, Pajero, Landcruisery i Patrole odpadają bo są za ciężkie, Outlander od 2007 roku też może być ale nie znam jego DMC, wiem że to udawane 7 osób ale w dowodzie jest i można przewieźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tu coś pomoże http://forum.karawaning.pl/topic/3648-jakie-auto-ile-poci%C4%85gnie-zestawienie-w-1-po%C5%9Bcie/

A tak z tymi równymi 3500kg to ciężka sprawa może być lepiej z 10kg mniej mieć DMC zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masy aut można poszukać tutaj, ale czy wszystko się zgadza :hmm:  pewnie nie zawsze.

http://www.motofakty.pl/samochody/dane-techniczne/

http://www.eco-cars.pl/siec/_up_files/masy_wlasne_pojazdow.pdf


P.S

Całkowicie odpada opcja powyżej 3,5t :niewiem:  bo wtedy można by poszukać naprawdę fajne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tu coś pomoże http://forum.karawaning.pl/topic/3648-jakie-auto-ile-poci%C4%85gnie-zestawienie-w-1-po%C5%9Bcie/

A tak z tymi równymi 3500kg to ciężka sprawa może być lepiej z 10kg mniej mieć DMC zestawu.

no tak - z viatoll

 

Czy ja także muszę płacić?

Kierowcy pojazdów samochodowych oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej ≤ 3,5 tony, są zobowiązani do uiszczania opłaty za przejazd po autostradach płatnych, zgodnie z Ustawą o autostradach płatnych oraz Krajowym Funduszu Drogowym.

No to tak:

- Mitsubishi Outlander i jego bliźniaki Citroen C-crosser i Peugeot 4007

- Chevrolet Captiva

- Mercedes Vito

- Volkswagen Touran, Multivan

- Nissan Qashqai

...

to tak na szybko

większość podanych przekracza 2400 dmc..

No to tak:

- Mitsubishi Outlander i jego bliźniaki Citroen C-crosser i Peugeot 4007

- Chevrolet Captiva

- Mercedes Vito

- Volkswagen Touran, Multivan

- Nissan Qashqai

...

to tak na szybko

większość przekracza 2400 DMC..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów pojawia się odwieczny problem Viatolla. Jak zwykle polecam rozważyć zestaw cięższy niż 3.5t gdyż nie są to żadne koszty. Możliwość wyboru aut powyżej 2400 dmc jest naprawdę spora. Poza tym nie wiadomo czy w przyszłym roku nie będziesz ciągnął cięższej budki i wtedy i tak cały plan w łeb bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć nie wiem czy występowały w 7 osobowej wersji z napędem 4x4

http://allegro.pl/mercedes-e-klasa-w211-7osobowy-idealny-dla-rodziny-i5974754967.html

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam,
 

(...).

Myślałem o 7-mi osobowym Hyundaiu Santa Fe ale nie wiem ile on ma DMC (rok min 2006) - może ktoś z Was wie?

 
Czyli:
 
Auto benz. lub diesel rok 2006, 4x4, 7 osób.
Przyczepa będzie minimum 1100 - 1200 - 1300? DMC (także auto nie może przekroczyć 2400 DMC, jak mniej to ok).
 
możecie pomóc jakie to ma być auto? Wiem że zadanie nie łatwe.
 
pozdrawiam
 
Michał

 

Moja Sancia (5 miejscowa benzynka, w automacie z AWD) ma DMC 2250 kg i na haku 2200 kg.

Mój zestaw co prawda przekracza 3,5 t, płacę Viaharacz i z tego powodu nie płaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrysler Pacifica, Chrysler Aspen, Dodge Durango, Chevrolet Suburban, Chevrolet Tahoe, Ford Expedition, Lincoln Navigator, Jeep Commander, Toyota Sequoia.

Takimi autami mógłbyś ciągnąć sobie w zimie nawet to piętrowe Kabe :-) . Niestety trza by parę grajcarów łoddać. Wybór należy do Ciebie.

P.S. I te auta nie tylko mają napis 4x4. One też robią robotę.

Edytowane przez DOMINO7 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..............zestaw cięższy niż 3.5t gdyż nie są to żadne koszty...............

Dzisiaj.

Zapominasz że budżet będzie miał olbrzymie wydatki- więc dla przykładu tylko:

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/viatoll-bedzie-o-251-km-wiecej-platnych-drog,180,0,1825460.html

http://40ton.net/oplaty-za-panstwowe-autostrady-beda-dwukrotnie-wyzsze-rzad-rozszerzy-system-viatoll/

 

A parlament eu (świadomie z małej) nie nad takimi sztuczkami pracuje- bo mu również kasy brakuje.

Nawet za gminne planują haracz ściągać od 2018.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.