Skocz do zawartości

Łóżko piętrowe - budowa


Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar dobudować łóżko piętrowe do mojego kip'a. Z tyłu przyczepy mam stolik i rozkładane łóżko, na górze szafki i to wszystko zamykane drzwiczkami harmonijkowymi. Na górze obok szafek chcę dołożyć wąskie łóżko, najlepiej łatwo demontowalne, tak aby można było korzystać ze stolika. Najlepiej o nośności 80-100 kg. Czy możecie pokazać Wasze rozwiązania na zdjęciach? Macie jakieś rady lub uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, oglądałem i nawet napisałem w ty temacie. Szukałem oryginalnego rozwiązania z Kip'a i tam wklejam fotki ale nie ma odzewu. Może ktoś coś zapoda z innej marki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić gotowe do zamontowania, lub zrobić podobne. Drugi raz wystawione: http://www.ebay.de/itm/252288608010?_trksid=p2060353.m1438.l2661&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Edytowane przez kmtaxi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar dobudować łóżko piętrowe do mojego kip'a. Z tyłu przyczepy mam stolik i rozkładane łóżko, na górze szafki i to wszystko zamykane drzwiczkami harmonijkowymi. Na górze obok szafek chcę dołożyć wąskie łóżko, najlepiej łatwo demontowalne, tak aby można było korzystać ze stolika. Najlepiej o nośności 80-100 kg. Czy możecie pokazać Wasze rozwiązania na zdjęciach? Macie jakieś rady lub uwagi?

 

Miałem budke z oryginalnym piętrusem, jest w "naszych pojazdach" Opisywałem tez gdzieś jak można zrobić łóżko bez ingerencji w budke, trzeba by poszukać na forum ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Kit, widziałem Twoje składane łóżko z knausa, fajnie zrobione ale ja nie chcę rezygnować z szafek. KMTAXI,niezły patent ale u mnie się nie sprawdzi, ponieważ mam nisko montowane duże okno oraz w miejscu gdzie spoczywa złożone łóżko wypada mi również mocowanie stolika. Najbardziej podpasowalo mi rozwiązanie Misio, ponieważ mogę zostawić szafki, wygląda, że można je szybko złożyć, i jest stosunkowo mało inwazyjne do pozostałej konstrukcji. Mam natomiast kilka pytań:

1) plecionki z pasów sam robiłeś?

2) w jakim celu dałeś tak szerokie listwy pod łóżkiem?

3) czy górna listwa na bocznej ścianie tworzy jarzmo do pozycjonowania głównych desek poprzecznych? Czy takie jest jej zadanie?

4) czemu służy listwa pionowa w rogu sięgającą prawie do kanap?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie było to parę latek temu :D

Mam nadzieję że będę mógł odpowiedzieć co i jak z tym łóżkiem...

1) Tak - sam robiłem - pojechałem na szrot, kupiłem pasy i wyplotłem - pasy przy ścianach bocznych przeszyłem oraz przez środek (w poprzek łóżka) - wcześniej potrafiły się czasem "rozsunąć"

2 i 3) Rama "pod łóżkiem" to w sumie "konstrukcja" łóżka gdyż pionowe belki wzdłużne tak naprawdę się na nich opierają - górna listwa (na bocznej ścianie) jest jak to nazwałeś rodzajem jarzma dla podłużnej belki.

4) To słupek ustabilizowany do konstrukcji ściany śrubami na przestrzał do rączki (przy tylnej ścianie nie można było "postawić" słupka pionowego na podłodze, gdyż tam w pewnym momencie jest załamanie tylnej ściany - nie jest ona pionowa). Natomiast z przodu - z jednej strony była ściana łazienki z drugiej słupek "ramy" zasłonki.

 

Nośność była taka że ja spokojnie mogłem się tam położyć (i pobujać)...ze względów na ilość miejsca stanowczo za ciasno...ale syn nie narzekał :D

Dla mnie taka konstrukcja była o tyle fajna że można to było szybko złożyć (przednia poprzeczka wysuwała się do góry i można ją było wsunąć pod szafkę) i były to w większości miękkie elementy. No i sam je mogłem zrobić z elementów starego łóżka piętrowego.

 

Łóżko "zachodziło" na okno ale to mi nie przeszkadzało (roletę okna zrobiłem tak że blokowała się na wysokości dołu łóżka) a dość wysokie boczne deski stanowiły swego rodzaju "barierkę ochronną" dla dziecka.

Edytowane przez Misio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

podłączam się pod temat piętrowego łóżka 

ponieważ nie widzę chwilowo na rynku niczego godnego uwagi, a mój HomeCar jest wspaniały i suchutki to trzeba się wziąć do roboty 

 

post-5596-0-95553100-1483286796_thumb.jpg

 

mamy taki pokój do przerobienia, szerokość łóżka to 120 cm 

 

normalnie wystarczy 90 cm (do standardowych materacy) i konstrukcja "pełnowymiarowa" czyli do spania dla dorosłej osoby 

 

jakieś pomysły ???

jakie dać przekroje nóg, boków łóżka, jakie wypełnienie pod materac itp, itd 

nie można dosunąć łóżek bezpośrednio do tylnej ściany bo na dole jest ścięcie , poza tym trzeba zostawić dostęp do wszystkich okien 

 

generalnie mam dwie koncepcje 

 

1 parter obniżyć prawie do podłogi a pięterko zmieścić nie ruszając szafek 

2 parter zostawić jak jest (zwęzić do 90 cm) zdjąć szafki i spokojnie zmieścić tam pięterko 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ogólnie było to parę latek temu :D

Mam nadzieję że będę mógł odpowiedzieć co i jak z tym łóżkiem...

1) Tak - sam robiłem - pojechałem na szrot, kupiłem pasy i wyplotłem - pasy przy ścianach bocznych przeszyłem oraz przez środek (w poprzek łóżka) - wcześniej potrafiły się czasem "rozsunąć"

2 i 3) Rama "pod łóżkiem" to w sumie "konstrukcja" łóżka gdyż pionowe belki wzdłużne tak naprawdę się na nich opierają - górna listwa (na bocznej ścianie) jest jak to nazwałeś rodzajem jarzma dla podłużnej belki.

4) To słupek ustabilizowany do konstrukcji ściany śrubami na przestrzał do rączki (przy tylnej ścianie nie można było "postawić" słupka pionowego na podłodze, gdyż tam w pewnym momencie jest załamanie tylnej ściany - nie jest ona pionowa). Natomiast z przodu - z jednej strony była ściana łazienki z drugiej słupek "ramy" zasłonki.

 

Nośność była taka że ja spokojnie mogłem się tam położyć (i pobujać)...ze względów na ilość miejsca stanowczo za ciasno...ale syn nie narzekał :D

Dla mnie taka konstrukcja była o tyle fajna że można to było szybko złożyć (przednia poprzeczka wysuwała się do góry i można ją było wsunąć pod szafkę) i były to w większości miękkie elementy. No i sam je mogłem zrobić z elementów starego łóżka piętrowego.

 

Łóżko "zachodziło" na okno ale to mi nie przeszkadzało (roletę okna zrobiłem tak że blokowała się na wysokości dołu łóżka) a dość wysokie boczne deski stanowiły swego rodzaju "barierkę ochronną" dla dziecka.

Miso dzięki za odpowiedź. Twoje rozwiązanie bardzo mi pasuje ze względu na szybkie składanie łóżka, prostotę konstrukcji oraz to, że nie ma konieczności rezygnowania z szafek górnych. Najbardziej zastanawia mnie fakt jak przymocować konstrukcję łóżka do ścian. Trzeba byłoby namierzyć elementy nośne ukryte w ścianie i do nich mocować łóżko. Będę próbował na wiosnę budowy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mócowalem do rączek, jak pisałem...

Przy drzwiach do ramy drzwi opierając na podłodze...

 

Drewniane wzmocnienia ścian czasem widać na poszyciu - inaczej się rosą wykrapla w chłodne dni :-)

Trzymam kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.