Skocz do zawartości

Kemping centralna Istria.


Rekomendowane odpowiedzi

Wybieramy się z żoną w tym roku na Istrię. Głównym celem będzie centralna część półwyspu.I tu pytanie , czy ktoś trafił na jakiś kemping. Z dostępnych mi źródeł, znalazłem tylko w Motovun i w Sternie/ mało dokładna informacja/. Tak naprawdę poszukuję kameralnych spokojnych miejsc, z dala od gwarnych molochów. Czyli rodzinnych kempingów, które z wiadomych przyczyn nie są szeroko reklamowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieramy się z żoną w tym roku na Istrię. Głównym celem będzie centralna część półwyspu.I tu pytanie , czy ktoś trafił na jakiś kemping. Z dostępnych mi źródeł, znalazłem tylko w Motovun i w Sternie/ mało dokładna informacja/. Tak naprawdę poszukuję kameralnych spokojnych miejsc, z dala od gwarnych molochów. Czyli rodzinnych kempingów, które z wiadomych przyczyn nie są szeroko reklamowane.

Istria usiana jest kempingami ale wzdłuż wybrzeża. Większość to dość drogie molochy. W centralnej części faktycznie masz tylko Motovun.

Nieco niżej na południowy zachód ale też nie nad samym morzem jest Camp Terre - w Selina koło Sv. Lovrec i poł. wschód Kamp Romantic w Kapelica koło Labina.

Miasteczka wewnątrz Istri są wspaniałe i wyludnione nawet w sezonie, miałam okazję się o tym przekonać w ostatnie wakacje.

Zapraszam do mojej relacji z ubiegłorocznej Istri, może coś się przyda :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. Potwierdziły się moje obawy. Aby zwiedzić środkową Istrię będę musiał kręcić się wokół Motovunu. Nie przepadam za takim rozwiązaniem,wolałbym co kilka dni zmieniać postój, ale  mam nadzieje,że reklamowane szlaki rowerowe trochę urozmaicą podróżowanie. Myślę,że tydzień wystarczy, bo potem uciekamy nad morze moczyć dupska w ciepłej wodzie.I tu Gusia masz rację. Kameralnego kempingu nie znajdziemy, przypuszczam że będziemy musieli uciec na południe, albo na północ Istrii przy granicy ze Słowenią jest kilka małych kempingów, no i można zrobić wypad do Triestu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dzisiaj mam czas przysiąść do internetu. Podane przez kolegów kempingi jak na standardy Istrii są z pewnością spokojne i nieduże.My jednak tęsknimy do takich miejsc jak na południu Chorwacji.Kilkanaście stanowisk i raczej sąsiedztwo emerytów niż dzieciaków. Przynajmniej nie jeżdżą na rowerkach po moim śniadaniu drąc się przez cały dzień. Dla wyjaśnienia, ja bardzo lubię dzieci.Sami też jeździliśmy z dzieciakami po kempingach /tych gwarnych/. Jednak teraz preferuję inny rodzaj wypoczynku.Może to się znów zmieni jak zostaniemy dziadkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jednak tęsknimy do takich miejsc jak na południu Chorwacji.

@petros  > ...gdzie są Wasze miejsca ?

 

Srebreno, lokalizacja: Nasza  # 1 AGAVA  w cieniu oliwek...

      więcej...

Wasza      marszruta...

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez Ir & Ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem kemping tam jest. Może za kilka lat będzie OK.Jak na razie najwyższe drzewko ma 2,5 m.Jest w Slano jeszcze jeden kemping koło kościoła, zadrzewiony,ale istna makabra. Brud, smród i ubóstwo, ale może na poświęconej ziemi bo 10m od dzwonnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaliśmy o kempingach na południu Chorwacji.Jest tam najlepszy klimat do wypoczynku, każdy znajdzie to co chce i za bardzo przyzwoitą cenę.Najtaniej płaciliśmy 12euro w Krka,najdrożej było na Peliasaczu, ale już poniżej, to max 150 kun.Wracając jednak do mojego tematu, pisząc o ucieczce na południe, nie myślałem o Istrii. Raczej po głowie chodzi mi wyspa Pag. Byliśmy tam wprawdzie kilka dni, ale przejazdem do Włoch i zobaczyliśmy niewiele i za szybko.Planując trasę najbardziej logiczne jest promowanie z Prizna do Ziglien na Pagu. Zaoszczędza ok 300km. Jednak za diabła nie potrafię rozgryźć cennika.

.http://www.chorwackie.pl/kvarner-pl/transport-promem-oraz-ceny.html

Dwie osoby samochód 4,5mb, przyczepa 5mb. Może ktoś się promował i mnie oświeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym problem? 2x17+96+161. Auto zawsze jest liczone jako wysokość nad pierwszą osią.

My na Pag jechaliśmy mostem... weź pod uwagę że wcale nie musi być szybciej promem. Dojazd do Prizna nie jest taki hop siup, będziesz jechał wolniej niż autostradą, niekoniecznie złapiesz się na prom na który będziesz chciał się załapać.

Droga lądowa jest przyjemna i km szybko ubywa... do zjazdu na Pag lecisz autostradą a od bramek to chwila i dwa momenty i już jesteś w Pagu na Pagu ;) Dopiero za Pagiem jest dość stromy podjazd ale też spoko.

Trasę i wrażenie z Pagu opisałam w relacji :) link w stopce, może coś się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.