Skocz do zawartości

Kemping centralna Istria.


Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczywiście na to wskazuje najprostsza logika. Wątpliwość wzbudziła tylko suma końcowa. Turyści rozumiem jednorazowy wydatek,miejscowi chyba za często jednak nie pływają.To tylko 15 minut.Co do jazdy, to już jechałem tą trasą. Bardzo malownicza, aczkolwiek sporo kręcenia kierownicą i podjazdów. Ale to przecież Chorwacja, kraj górzysty i to jego urok, trzeba nacieszyć oczy. Na autostradzie takich widoków jednak brak i musisz gnać.Ja mogę jechać nawet kilka dni, jak nam się gdzieś spodoba zanocujemy. A promy pływają co godzinę.Dziękuję za rozwianie moich wątpliwości promowych i zainteresowanie tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@petros  > ...Jednak za diabła nie potrafię rozgryźć cennika. Dwie osoby samochód 4,5mb, przyczepa 5mb.
                     Może ktoś się promował i mnie oświeci
.

                                                                                         =

                                                                                       291 kn

                                                             ^

Wątpliwość  wzbudziła  tylko  suma  końcowa.

Pozdrawiamy,
Ir & Ed

Edytowane przez Ir & Ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sezonie kolejka na prom, szczególnie w godzinach popołudniowych jest bardzo duża - długa. Nie zawsze da się załapać   na 1-szy wjazd.   Ja kiedyś, jadąc "solo" samochodem -  kalkulowałem czas, nie koszty  i w sumie  "szybciej"  było  jechać drogą  niz czekac na prom.   Podobnie w drodze powrotnej - im pozniej, tym gorzej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sezonie kolejka na prom, szczególnie w godzinach popołudniowych jest bardzo duża - długa. Nie zawsze da się załapać   na 1-szy wjazd.   Ja kiedyś, jadąc "solo" samochodem -  kalkulowałem czas, nie koszty  i w sumie  "szybciej"  było  jechać drogą  niz czekac na prom.   Podobnie w drodze powrotnej - im pozniej, tym gorzej.  

Dokładnie o to mi chodziło, że to wcale czasowo nie wychodzi korzystniej, pomijając już kwestię finansową. 

Od zjazdu z autostrady Zuta Lokva na Senj do Prizny jest 80 km drogą pełną ostrych zakrętów więc czas jazdy wyniesie dobre 2h.

Potem załadunek przy odrobinie szczęścia na pierwszy prom, przeprawa i zjazd z promu do np. Strasko 10 km, 20 km do Simuni razem 90-100 km. 

 

W podobnym czasie lądem będzie te 80, 90 km więcej a trasa nieporównywalnie wygodniejsza choć faktycznie może mniej malownicza ale czy kierowca korzysta z widoków prowadząc zestaw agrafkami.

Wyjazd z tunelu Sv. Rok też malowniczy :D no i sam wjazd na wyspę mostem  :serducha: Od Posedarje do stolicy wyspy trasa prosta jak drut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejek na prom raczej się nie boję. Nasz czas na wyjazd to przełom czerwca i lipca. Czyli tuż przed wielkim sezonem. A upieram się na prom,bo to też jakaś atrakcja i dwa razy nie jadę tą samą drogą/po Pagu/. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieramy się do Razanaca odwiedzić stare śmieci. W 1997r byliśmy kilka dni na Planiku, czyli obok Puntica. Kemping rozległy, ale od 27 czerwca przez dwa dni byliśmy sami, oprócz osła który rezydował tam na stałe. Ale kto wie, może dla odmiany przeniesiemy się bliżej morza, a właściwie kanału. Razanac był wtedy małą senną mieściną, na stałe nie było nawet policjanta. Ciekawe co się zmieniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.