Skocz do zawartości

WĘGRY 2016- kto? gdzie? kiedy?


AgaMar

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytania do tych którzy przebywali na kempingu w sarvar. Czy parcele są wyposażone w przyłącza wody i czy posiadają odpływ brudnej wody? Na jakim poziomie jest zaplecze sanitarne (prysznice, kibelki), (bardziej jak w Bogacs, czy jak w Lipot)? Jak wygląda możliwość zaparkowania (przenocowania) w przypadku dotarcia w nocy pod kemping? Wyczytałem też, że można w dniu wyjazdu korzystać z basenów do 16 po wcześniejszym zwolnieniu parceli, czy jest miejsce aby pozostawić zestaw poza kempingiem do tego czasu?

Edytowane przez czepkateam (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 190
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na parcelach jest prąd i woda. Nie ma odpływu brudnej. Zaplecze sanitarne wg mnie słabe jak na taki poziom kempingu i na takie ceny. Są dwa sanitariaty. Jeden w centrum kempingu i jest średnio. Drugi w budynku obok hotelu. Tam jest lepiej.

 

Przy kempingu masz duży parking gdzie można postawić zestaw. Są nawet przyłącza do prądu na parkingu przy wjeździe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak napisał jacek00 - sanitarnie nie ma szału , bardzo się opuścili przez ostanie lata , ale do Bogacsa jeszcze parę lat będą się staczali  :] bo tam mega syf jest  :no:

parking jest z możliwością stania i używania zaplecza na kempingu , mi dali opaski do samego zamknięcia basenów ze zwrotem w hotelu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Chyba jednak i tak pozostanie na tapecie Lipot. Dzieci napaliły się na zjeżdżalnie w Sarvar (te większe), ale wyczytałem że wejście na nie od 120cm wzrostu - a troszkę im brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mocno tego w Sarvarze pilnują.

Właśnie o to miałem zapytać, ale już wszystko wiem. Dzięki!

Edytowane przez czepkateam (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu pytanie jak wyżej do tych co byli w Berekfurdo. Jak się ma sprawa ograniczeń (wiek, wzrost) w przypadku zjeżdżalni w berekfurdo (biała i niebieska). Dopytuję bo mamy zamiar wybrać się weekendowo na węgry a w składzie mamy dwa bąble 5 i 7 lat. Do tej pory był głównie Lipot i sporadycznie Bogacs - czas coś zamieszać. Jako że czasu nie będzie zbyt wiele na to, żeby zmieniać kemping w trakcie, toteż dopytuję, bo właśnie byśmy się "sparzyli" na Sarvarze który braliśmy pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się nam klaruje. A jak z parkingiem przy kempingu - chodzi o przenocowanie do rana po przyjeździe. I jeszcze jak z godzinami opuszczenia kempingu w dniu wyjazdu, zależy nam na pozostaniu do popołudnia (15-16)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jak wygląda sam kemping, a dokładniej: jak z prądem, wodą, zrzutem brudnej wody na parcelach i jak z alejkami między parcelami - asfaltowe, żwirowe? Czy miejsce wybiera się samemu czy narzuca recepcja (jak to podobno jest w Sarvar)? Trochę się nazbierało, ale liczę na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed kempem można się przespać , nikt nie wyrzuca i można posiedzieć na basenach, można wcześniej zapłacic i wyjechać wieczorem , parcel nie ma , stajesz gdzie chcesz, wody są chyba ze cztery ujęcia na terenie, dwa kibloprysznice, kuchnia, prąd na słupkach (kilka na terenie), alejki chyba ze trzy , reszta to trawa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Tak jak mówili przedmówcy, obecnie to jest Pelso Camping: http://pelsocamping.hu/pl/

W zeszłym roku prosili turystów o wypełnienie ankiet, w celu poprawy jakości obsługi. Mają nowego właściciela i od sezonu 2016 planowali sporo modernizacji. Sam jestem ciekawy co zmienili. 

Mnie się ten kemping nawet podobał, chociaż będzie mi się do końca życia kojarzył z wichurą, po której zbierałem przedsionek zza przyczepy i suszyłem graty przez trzy dni. Mimo iż mam parę zastrzeżeń, to generalnie miejsce fajne i mógłbym tam wrócić. Ogólnie rzecz biorąc kemping jest spory, ale dzięki temu każdy znajdzie zakątek dla siebie. Ci co lubią cień i ci co lubią słońce, ci co lubią wędkować i ci co lubią wieczorem patrzeć na spokojną taflę jeziora.

Na minus tego co było w 2015 zaliczam płatny Internet (wg. mnie kpina w dzisiejszych czasach), duuuuuże problemy z ciepłą wodą pod natryskami w godzinach 18-21 i słaba opieka ratownicza przy basenach dla dzieciaków.

Ale generalnie mimo przygód z pogodą, spędziliśmy tam bardzo miło czas.

Witam

Wybieram się w tym roku nad Balaton właśnie pierwszy raz z przyczepą za granicę. Nie znam żadnych języków dogadam się jakoś , i czy trzeba wcześniej rezerwować czy można jechać w ciemno.

Za odpowiedz z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy na kogo trafisz. Czasami na recepcji będzie starszy człowiek, coś jak u nas na ochronie w markecie. Wtedy ni w ząb, on kilka słów po niemiecku, Ty coś tam migowo :). Generalnie pismo obrazkowe. Na koniec okaże się, że zamiast podłączyć prąd, gość otworzy Ci kratkę kanalizacyjną :).

 

jak będzie odrobina szczęścia i będzie młoda osoba, to jest 50% szans na podstawy angielskiego. To moje prywatne zdanie na temat obsługi na recepcji na Węgrzech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgrzy są w czołówce krajów znających angielski. W zeszłym roku byliśmy 3 tygodnie na kilku kempingach. Nigdzie nie było problemu dogadać się po angielsku.

 

Nad samym Balatonem natomiast, w Balaton Tourist mogą w sezonie być problemy z miejscami. Nawet mając miejsca potrafią mówić, że miejsc nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.