Skocz do zawartości
AgaMar

WĘGRY 2016- kto? gdzie? kiedy?

Rekomendowane odpowiedzi

AgaMar

Witam

Planuję się wybrać na Węgry nad Balaton w tym roku. Miło będą widziane opinie o miejscach (kempingach) do których warto pojechać. Sam myślę o Alsoor - blisko do Budapesztu no i kawałek do Wiednia a na tym nam zależy.

A może ktoś również w drugiej połowie lipca będzie się wybierał, to może i raźniej będzie jechać i być z Rodakami :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytrus

może i ktoś by się podłączył a nie wiadomo skąd będziesz jechał :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AgaMar

może i ktoś by się podłączył a nie wiadomo skąd będziesz jechał :(

Uzupełniłem profil o województwo :)  Skąd to pojęcie względne, zawsze można dojechać i startować razem. Nie ukrywam, że to moja pierwsza wyprawa z cepką więc pewnie będzie mi raźniej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomii

Czyli chcesz jechać w jedno miejsce i z niego zwiedzić i Wiedeń i Budapeszt?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AgaMar

Czyli chcesz jechać w jedno miejsce i z niego zwiedzić i Wiedeń i Budapeszt?

Tak sobie wymyśliliśmy. Na pierwszy raz jako foki plażowe leżeć i odpoczywać, a wyskoczyć ewentualnie tam gdzie pisałem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytrus

Tomii do tablicy :)

to gdzie w tym roku będziesz się "basenował" :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00

Ja chyba w tym roku tylko na Węgry, ewentualnie będę się poruszać między kempingami ;-) No ale to wszystko się okaże. Pod koniec maja ma się młoda urodzić i zobaczymy co z tego wyjdzie ;-) Na razie plan jest ambitny aby w sierpniu zaatakować :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66

może ktoś również w drugiej połowie lipca będzie się wybierał, to może i raźniej będzie jechać i być z Rodakami :)

Ją będę , pewnie w kilku miejscach ale jeszcze bez konkretów, Balaton może w końcu uda się bo trzy ostatnie lata nie miałem szczęścia do pogody i szwendałem się po basenach, może kogoś spotkam przypadkiem, ale jadę sam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ir & Ed
Napisano (edytowane)

@Cytrus  > ...może i ktoś by się podłączył a nie wiadomo skąd będziesz jechał...

@marcinsz30  > ...Skąd to pojęcie względne, zawsze można dojechać i startować razem...

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Będziemy Wam kibicować...

Edytowane przez Ir & Ed

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AgaMar

Może w Alsoors było więcej kempingów, ale ten najpopularniejszy nie istnieje już!

Dawny kemping Europa to obecnie Pelso :) Działa nadal, przechodzi co i rusz modernizację. I nadal ma niezłe opinie...Jak jest faktycznie to człowiek zobaczy na miejscu. No i druga sprawa- jednemu podoba się córka drugiemu teściowa, wiec z opiniami jest różnie :).  2 lata temu byłem w Laguna Village w Caorle  i było cudownie ( dla mnie) Znajomym nie podobało się jak nam 

@Cytrus  > ...może i ktoś by się podłączył a nie wiadomo skąd będziesz jechał...

attachicon.gifc-s.png

@marcinsz30  > ...Skąd to pojęcie względne, zawsze można dojechać i startować razem...

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Będziemy Wam kibicować...

Jak obrazowo :) I to jest dobry punkt zborny :) Można znaleźć kilka innych 

http://tnij.org/p92i5lp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Adik

My mamy zamiar jechać na Chorwacje , ale myślałem żeby po drodze zaliczyć Balaton na pare dni. Urlop mam od 17,07. Może gdzieś się spotkamy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66

Może w Alsoors było więcej kempingów, ale ten najpopularniejszy nie istnieje już!

http://www.balatontourist.hu/index.php?WG_NODE=WebBTEgysegek&WG_OID=btE&tipus=Kemping&hasserv=&part=ESZAK

istnieje - zmienił właściciela i nadal jest w tym samym miejscu  , nie dostaliście info na maila ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marcin_G

Tak jak mówili przedmówcy, obecnie to jest Pelso Camping: http://pelsocamping.hu/pl/

W zeszłym roku prosili turystów o wypełnienie ankiet, w celu poprawy jakości obsługi. Mają nowego właściciela i od sezonu 2016 planowali sporo modernizacji. Sam jestem ciekawy co zmienili. 

Mnie się ten kemping nawet podobał, chociaż będzie mi się do końca życia kojarzył z wichurą, po której zbierałem przedsionek zza przyczepy i suszyłem graty przez trzy dni. Mimo iż mam parę zastrzeżeń, to generalnie miejsce fajne i mógłbym tam wrócić. Ogólnie rzecz biorąc kemping jest spory, ale dzięki temu każdy znajdzie zakątek dla siebie. Ci co lubią cień i ci co lubią słońce, ci co lubią wędkować i ci co lubią wieczorem patrzeć na spokojną taflę jeziora.

Na minus tego co było w 2015 zaliczam płatny Internet (wg. mnie kpina w dzisiejszych czasach), duuuuuże problemy z ciepłą wodą pod natryskami w godzinach 18-21 i słaba opieka ratownicza przy basenach dla dzieciaków.

Ale generalnie mimo przygód z pogodą, spędziliśmy tam bardzo miło czas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
martini44

z Europy także uciekłem z powodu wichury... to chyba był 2012 rok.... ale ogólnie dla infrastruktury stawiam plusika.... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi