Skocz do zawartości

Ręczny wózek do przestawiania przyczepy


bammber

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, noszę się z zamiarem zbudowania takiego  oto wózeczka ( http://allegro.pl/reczny-wozek-do-holowania-przyczepy-przyczepa-270k-i5960859119.html) i w związku z tym mam pytanie, czy któryś z kolegów posiada takie ustrojstwo? Jak i czy to zdaje egzamin? Na grząskim terenie (szczególnie na piachu)  kółko manewrowe się zapada i praktycznie w pojedynkę nie ma możliwości manewrowania. Wiem, wiem że to dodatkowe kilogramy ale chodzi mi czy ten wózeczek zda egzamin na grząskim podłożu. W garażu mam wyciągarkę która odwala za mnie robotę i chciałbym jej pomóc bo po deszczu podłoże rozmięka i słychać po pracy silnika że nie ma lekko. Nie dość że kółko manewrowe siada to jeszcze ma pod górkę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz targać takie coś :hmm:  może na utwardzonej powierzchni na jakimś palcu z przyczepami tak ale w piachu

to też będzie lipa. Najlepiej kup pompowane większe kółko do przyczepy.

A skąd wiesz że będzie lipa? Widziałeś jak ten wózek zachowuje się na grząskim terenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku u siebie w przyczepie pojedyncze kółko zastąpiłem dwoma pompowanymi kółkami . Przyczepą manewruje się dużo łatwiej i lżej. Wykonanie banalnie proste  rurka stalowa o średnicy zewnętrznej 20 mm i dwa kółka pompowane z Castoramy plus cztery zawleczki.Wyjmujemy stare pojedyncze kółko z ośką i zakładamy podwójne nowe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku u siebie w przyczepie pojedyncze kółko zastąpiłem dwoma pompowanymi kółkami . Przyczepą manewruje się dużo łatwiej i lżej. Wykonanie banalnie proste  rurka stalowa o średnicy zewnętrznej 20 mm i dwa kółka pompowane z Castoramy plus cztery zawleczki.Wyjmujemy stare pojedyncze kółko z ośką i zakładamy podwójne nowe..

Możesz zapodać fotkę tego dubeltowego kółka własnej roboty? Czy na czas jazdy odkręcasz całkowicie kółko i chowasz np. w bakiście? Czy średnica pompowanych kół nie jest na tyle duża że może obcierać o asfalt w trakcie jazdy po nie równym terenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i gitara! O to mi chodziło! :yes:  Zmiana planów, robię takie kółko. Dzięki :yay:

P.S. Cena jak za mokre zboże. Na targu identyczne kółka są po 30zł. Koszt nieporównywalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kumpel pytał mnie czy nie znam kogoś kto by chciał kupić takie "samojezdne" kółko. Nie widziałem tego kółka, ale wydaje mi się że to takie (lub podobne) jak na tym filmiku. Chociaż, z tego co pamiętam, to chyba wspominał, że jest na korbę. Gdyby ktoś potrzebował, to mogę zapytać czy jeszcze ma i dokładnie jakie to kółko.

Edytowane przez tatadyrektor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kółko przedstawione na filmiku to może i fajna sprawa tylko zaprezentowali je na suchej i betonowej nawierzchni.

Na trawie i do tego jeszcze mokrej to raczej tego nie widzę.

A na betonie czy asfalcie to ja przyczepę sam przestawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem dokładnie identyczne kółko ,koszt około 90 złotych.

Kółek na czas jazdy nie zdejmuję tylko podciągam je do góry tak jak zwykłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bamber  > ...W garażu mam wyciągarkę która odwala za mnie robotę

                      i chciałbym jej pomóc bo po deszczu podłoże rozmięka i słychać po pracy silnika że nie ma lekko.

                      Nie dość że kółko manewrowe siada to jeszcze ma pod górkę.

 

Mieliśmy podobny problem, najlepsze       "lekarstwo"

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Z wyciągarką w garażu wciąganie przyczepy przerabialiśmy... wyciągaliśmy autem !!!

Edytowane przez Ir & Ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.