Skocz do zawartości

Chorwacja w kwietniu ... okolice Szybenik'a


Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku trafił nam się "wymuszony" czas wolny w kwietniu ... i mam pytanie czy ktoś odwiedział Chorwację pod koniec kwietnia ... średnie historyczne temperatury nie zachęcają ok 18-20st ale w ostatnich latach to się zmienia.

 

Reasmując: jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie może się proszę podzielić? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja w ubiegłym roku byłem o tej porze w okolicach Szybenika. Tak jak piszesz, temperatury nie rozpieszczały. Słońca trochę było ale dość chłodny wiatr (wtedy niekoniecznie silny) potrafił dać się we znaki. My żeglowaliśmy i momentami brakowało nam trochę wiatru, ale z doniesień następnego turnusu wiem że nie było już tak różowo. Mieli zimne i bardzo silne wiatry. 

Jeżeli chodzi o dostępność miejsc do zwiedzania -to nie wiem. Nie był to pobyt nastawiony na takie atrakcje-może ze trzy razy "zaliczyliśmy" miasto. Jeżeli chodzi o dostępność knajp, restauracji i sklepów z pamiątkami to w popularnych i znanych miejscach całkiem sporo było otwartych i dostępnych. W mniej uczęszczanych -różnie to bywało. 

Dla mnie osobiście przyjemne było to że nie panował tam wszechobecny tłok i harmider jak to jest w środku sezonu. Spokojnie i bez tłumów można było pospacerować ulicami.

Woda w morzu- kąpiele dla twardzieli tylko :)

Moje spostrzeżenie było takie że Chorwacja się dopiero budzi ze snu. Powoli się budzi. 

W każdym razie miłego pobytu życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namiarów mi nie brakuje ... Chorwację znamy :)

 

Właśnie obawiam się tych wiatrów... poprostu musimy w kwietniu wykrzystać stary urlop i chcemy pojechać na narty na lodwiec a później gdzieś w cieplejsze regiony ....

 

Cóż będziemy obeserwować pogodę jak prognozy będą optymistyczne to się szybko spakujemy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obserwuj pogodę, szykuj się na wyjazd. Może wystarczy dołożyć 300km i w okolicach Peljesaca będzie już cieplej. To może być idealny wyjazd na zwiedzenia np Dubrovnika - bez upału, bo jakiś tam tłum ludzi pewnie i tak będzie :)

 

o pogodzie wiele nie pogadamy, wystarczy spoglądnąć za okno. Miesiąc temu nie spodziewałbym się +12C i pełnego słońca na początek lutego, może przez to znowu spadnie śnieg na majówkę ?

 

poszukaj amerykańskich długoterminowych prognoz pogody, w ostatnich latach sprawdzały się idealnie dla Bałkanów.

 

czytałem tez na cro.pl relację z wyjazdu na ferie w lutym (kilka lat wstecz) w okolice Peljesaca i chyba tez Korcula - na drzewach wisiały tam pomarańcze a temp przekraczała często 12C.

 

 

patrząc na prognozy na najbliższe 10 dni, to widzę w Orebicu nawet 18C, ale widzę też praktycznie codziennie deszcz.

 

udanego wyjazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... patrząc na prognozy na najbliższe 10 dni, to widzę w Orebicu nawet 18C, ale widzę też praktycznie codziennie deszcz....

Cały tydzień ma być bardzo deszczowy, przewidują że na wybrzeżu w tym czasie spadnie 100l/m2 a w głębi kraju nawet 200 l. Wieje mocno, Jadran szaleje i wychodzi z siebie :D ale na tę porę roku to nie jest żadną anomalią.

Ciężko coś wyprognozować na tak odległy czas ... na kąpiele bym nie liczyła, ale jak nie będzie lało i wiało to na zwiedzanie  :yes:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem pod koniec kwietnia i na początku maja na Istrii.

Pogoda była ładna, słońce i bardzo ciepło. Tylko 2 dni zachmurzone i wtedy zrobiło się zimno, na szczęscie nie padało.

Turystów jeszcze mało, wiele knajp zamkniętych, tylko w największych ośrodkach trystycznych było coś otwarte.

Jardan zimny, chociarz widziałem kilku młodych twardzieli którzy kapali się. Jednak 12-14 stopni temperatury wody to dla mnie za mało.

W pierwszym tygodniu maja z Istri startują regaty do Wenecji - warte zobaczenia.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

elo

 

W 2014 byliśmy na majówce (kilka ostatnich dni kwietnia i początek maja) na campingu Solaris koło Sibenika (http://www.chorwacja24.info/camping/solaris) i generalnie jeśli chodzi o rekreacje to super, cisza spokój jakiego w sezonie zaznać nie sposób. Przyroda budząca się do życia, super. Słońce błękitno-niebieskie niebo generalnie niby wszystko OK, ale ... wieczory i nocki jednak zimne. W dzień w słońcu w miejscu osłoniętym od wiatru spokojnie można się rozebrać, ale wieczorami nad wodą bez dobrego polara nie dało rady wysiedzieć.

 

17004-solaris-camping-beach-resort-1024x

 

Basen widoczny na zdjęciu ze słodką wodą, podobno podgrzewana w przepompowni jednak nie jechałam przygotowana na kąpiele więc nie sprawdzałam ;-)) Ogólnie majówka super, jednak dzień zauważalnie krótki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam jestem tutaj pierwszy raz, zaczynam podrozowanie, chcemy jechac w maju do chrwacji moze jakies wskazowki dostane... gdzie , kiedy najlepiej a moze ktos sie wybiera... pzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomm

Temperatura wody dziś...                                                            w maju  na pewno będzie cieplej...

  więcej...

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Nasza  →  marszruta...

Edytowane przez Ir & Ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I fajnie ze ktos taki jest....zawsze mozna na nieg liczyc ze cos podpowie....

@tomm

Jeżeli chodzi o Chorwację to my już swoje odtańczyliśmy...

 

Podpowiadamy    Kamp Prapratno

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Alergikom STOP !  ... nie podoba się wpis, to niech po prostu milczą (milczenie to też wpis/odpowiedź).

Edytowane przez Ir & Ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My na razie bacznie obserwujemy pogode i o ile mega ulew nie będzie to ok 23.04 zamierzamy zameldować się na Solarisie w Szybeniku ... a stamtąd wycieczki mniejsze i większe :)

 

Bez kąpieli w morzu jakoś przeżyjemy ... ciepłe ciuchy na wieczór mamy .. .przedsionek zabierzemy i będzie grało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.