Skocz do zawartości

Adria Adiva 543 UL Prośba o opinię


matheo

Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam się tylko, że ta przyczepa na rodzinę 2+2+pies nie będzie najlepszym wyborem. To typowa przyczepa na samotnie podróżujące małżeństwo. W jakim wieku masz te dzieciaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Obawiam się tylko, że ta przyczepa na rodzinę 2+2+pies nie będzie najlepszym wyborem. To typowa przyczepa na samotnie podróżujące małżeństwo. W jakim wieku masz te dzieciaki?

Uderzyłeś trafnie w słaby punkt wyboru tej przyczepy :hmm:

Dzieciaki mają 9 i 11 a pies 40 kg :oslabiony:

 

Adria bardzo przyciąga dobrym wyposażeniem, ale nie ma tak dużo miejsca na taki rozmiar przyczepy, jak n.p. w Hobby 560.

 

Patrzę również na te dwie przyczepy:

http://olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-hobby-560-CID5-IDdcx0P.html#edab867ff1

Ale w tej brakuje markizy lub przedsionka. Więc dodatkowy koszt c.a. 4tyś.

 

Jest również to:

http://www.alexcamp.pl/przyczepa-kempingowa/hobby-excellent-540-2007r/

Rozkład dwóch łóżek zaczyna mieć sens przy rosnących dzieciach. Można zrobić dwie oddzielne sypialnie z toaletą po środku.

 

Jak przy każdym zakupie używki, gdzieś trzeba iść na kompromis i w którymś momencie trzeba też podjąć tą decyzję kupna :laugh:

 

Pozdro

Matheo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na foto to Hobby u tego sprzedawcy też ma "pofalowany " lewy bok  więc Adria powinna  być OK.

Odnośnie tej Adrii to coś mi się wydaje ,że ten przód jest za bardzo srebny  i Adiva  w orginale nie była tak malowana -IMO

Na dzień dobry to bakista do góry ,sprawdzenie zakamarków od zewnątrz i wewnątrz  -cały przód  i dokładnie całą podłogę .

Powodzenia . 

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na foto to Hobby u tego sprzedawcy też ma "pofalowany " lewy bok  więc Adria powinna  być OK.

Odnośnie tej Adrii to coś mi się wydaje ,że ten przód jest za bardzo srebny  i Adiva  w orginale nie była tak malowana -IMO

Na dzień dobry to bakista do góry ,sprawdzenie zakamarków od zewnątrz i wewnątrz  -cały przód  i dokładnie całą podłogę .

Powodzenia . 

Szacun za spostrzegawczość ... rzeczywiście przednie boki są białe w oryginale, ciekawe ....

https://www.google.pl/search?q=adria+adiva+543ul&biw=1680&bih=955&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi71drdu-rKAhUEPxoKHdbSCfYQ_AUIBigB#imgrc=gXQI9WzX0TU1YM%3A

 

Według sprzedawcy miała naprawianą przednią klapę ... może i trochę więcej ... trzeba ocenić na miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun za spostrzegawczość ... rzeczywiście przednie boki są białe w oryginale, ciekawe ....

https://www.google.pl/search?q=adria+adiva+543ul&biw=1680&bih=955&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi71drdu-rKAhUEPxoKHdbSCfYQ_AUIBigB#imgrc=gXQI9WzX0TU1YM%3A

 

Według sprzedawcy miała naprawianą przednią klapę ... może i trochę więcej ... trzeba ocenić na miejscu

 

a uderzenie poszło takie, że pofalowało przy okazji boczą ścianę i kto wie co jeszcze.. ciekawe jaki stan uszczelnień i konstrukcji, polecam mega ostrożność i raczej odradzam zakup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a uderzenie poszło takie, że pofalowało przy okazji boczą ścianę i kto wie co jeszcze.. ciekawe jaki stan uszczelnień i konstrukcji, polecam mega ostrożność i raczej odradzam zakup

Hahaha ... a miało być tak pięknie i wygodnie :] .... no nic zobaczymy na miejscu w szczegółach .. dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a uderzenie poszło takie, że pofalowało przy okazji boczą ścianę i kto wie co jeszcze.. ciekawe jaki stan uszczelnień i konstrukcji, polecam mega ostrożność i raczej odradzam zakup

 

Hmmm :hmm:  .... przecież kolizja, wypadek czy inna przygoda nie dyskwalifikują przyczepy, zawsze mozna cos z tego zrobić i cieszyć sie dalszą eksplowatacją czyż nie? :niewiem:  Bardzo dużo osób ma budki naprawiane, remontowane, po przejsciach i sobie chwali, wiec czyba troszke przesadzasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm :hmm:  .... przecież kolizja, wypadek czy inna przygoda nie dyskwalifikują przyczepy, zawsze mozna cos z tego zrobić i cieszyć sie dalszą eksplowatacją czyż nie? :niewiem:  Bardzo dużo osób ma budki naprawiane, remontowane, po przejsciach i sobie chwali, wiec czyba troszke przesadzasz ;)

 

pisz zrozumiale o co Ci chodzi, bo kolega nowy na forum i nie wie do czego zmierzasz, jeszcze uzna że polecasz przyczepy po kolizji co to je ubezpieczyciel w przykładowej dani skreślił.

 

dla mnie kolizja czy wypadek w 90% przyczepę skreśla chyba, że chodzi o kolizję na campingu, z kawałkiem pniaka czy słupkiem betonowym, gdzie trzeba pospawać plastik albo wstawić nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uderzyłeś trafnie w słaby punkt wyboru tej przyczepy :hmm:

Dzieciaki mają 9 i 11 a pies 40 kg :oslabiony:

No to prawie jak u mnie, z tą różnicą, że jeszcze mam jednego dzieciaka, ale pies podobny. Jesteś przekonany, że dzieciaki będą koniecznie chciały spać razem? Dziś, jutro, za rok? Wg mnie ten układ na taką rodzinę jest nienajlepszy i sam szukałbym (i będę szukać, ale już nie w tym roku, bo następne dziecko w drodze) innego układu.

 

Adria bardzo przyciąga dobrym wyposażeniem, ale nie ma tak dużo miejsca na taki rozmiar przyczepy, jak n.p. w Hobby 560.

Zgoda, ale niech to wyposażenie nie przesłania Ci funckjonalności wnętrza. Przyczepę kupujesz na parę lat, dzieciaki będą rosnąc. Weź to pod uwagę.

 

Patrzę również na te dwie przyczepy:

http://olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-hobby-560-CID5-IDdcx0P.html#edab867ff1

Ale w tej brakuje markizy lub przedsionka. Więc dodatkowy koszt c.a. 4tyś.

Wprawdzie nie wiem jaki preferujesz karawaning. Ja osobiście przedsionek mam, w piwnicy. Rozłożyłem go raz jeden żeby sprawdzić jego stan :) A tak stosuję tylko markizę. Sama markiza to nie jest jakiś ogromny wydatek. Podstawową markizę, którą wkładasz każdorazowo i rozbijasz kupisz już za 500 zł. Za 1000 zł kupisz montowaną na stałę, a za 2k to już będziesz mieć wypasa :)

 

Jak przy każdym zakupie używki, gdzieś trzeba iść na kompromis i w którymś momencie trzeba też podjąć tą decyzję kupna :laugh:

Zgadza się. Wg mnie dysponujesz sporą kwotą i w tych pieniądzach możesz już sobie pozwolić na więcej. Na Twoim miejscu szukałbym czegoś bardziej użytecznego w środku. Oczywiście patrzę ze swojego punktu widzenia, gdzie dla mnie ideałem jest łóżko piętrowe, łóżko francuskie i stolik z kuchnią na środku - nie każdemu taki układ musi pasować. Popatrz na rozkład Adria Aviva 512 PK albo PT lut Altea 542 PK - albo tego typu.

 

Co do malowania do w Adivach takie malowania występowały i występują, z tym że chyba w nowszych.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, spoko, :]. Nie ma co podgrzewać tematu :skromny: .

 

Rzeczywiście raczkuje w temacie karawaningu, ale już z kilkoma przyczepami jeździłem w ostatnich dwóch latach i rzeczywiście szczelność ścian jest podstawą do utrzymania przyczepy w dobrej jakości i na długo. Wilgoć i zacieki są trudno usuwalne, widoczne i zapach zniechęca do przygody karawaningu. Może dlatego szukam czegoś nowszego, z małym przebiegiem i jestem skłonny zapłacić więcej, żeby zmniejszyć prawdopodobieństwo przyczepy po przygodach ...

 

Oczywiście każdy wypadek nie jest równy drugiemu, można naprawić i uszczelnić, ale jestem raczej zdaniem że w sytuacji wgnieceń ścian, a szczególnie rogów, prawdopodobieństwo uszczelnienia w jakości tak jak w oryginale jest raczej niskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm :hmm:  .... przecież kolizja, wypadek czy inna przygoda nie dyskwalifikują przyczepy, zawsze mozna cos z tego zrobić i cieszyć sie dalszą eksplowatacją czyż nie? :niewiem:  Bardzo dużo osób ma budki naprawiane, remontowane, po przejsciach i sobie chwali, wiec czyba troszke przesadzasz ;)

 

pisz zrozumiale o co Ci chodzi, bo kolega nowy na forum i nie wie do czego zmierzasz, jeszcze uzna że polecasz przyczepy po kolizji co to je ubezpieczyciel w przykładowej dani skreślił.

 

dla mnie kolizja czy wypadek w 90% przyczepę skreśla chyba, że chodzi o kolizję na campingu, z kawałkiem pniaka czy słupkiem betonowym, gdzie trzeba pospawać plastik albo wstawić nowy.

 

A co niezrozumiałego w moim poscie? Wyciągam wnioski w ostatnich miesiecy że naprawiane jest ok a nawet wiecej .... :ok:

Sam to tolerujesz i jesteś jednym z pierwszych popleczników napraw/naprawiaczy wiec ... :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co niezrozumiałego w moim poscie? Wyciągam wnioski w ostatnich miesiecy że naprawiane jest ok a nawet wiecej .... :ok:

Sam to tolerujesz i jesteś jednym z pierwszych popleczników napraw/naprawiaczy wiec ... :niewiem:

 

widocznie jestem tolerancyjny, ale nie popieram, od początku odradzałem, wyszło lepiej niż się spodziewałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

znam takich co wsadzą tam 200-300kg,

 

Obawiam się tylko, że ta przyczepa na rodzinę 2+2+pies nie będzie najlepszym wyborem.

 

 

 

pies 40 kg :oslabiony:

 

Adria bardzo przyciąga dobrym wyposażeniem, ale nie ma tak dużo miejsca na taki rozmiar przyczepy, jak n.p. w Hobby 560.

 

W takim razie Panowie, pies do mega bagażnika. nie przeciąży nawet z 2 tygodniowym zapasem suchej karmy, a i żona będzie zadowolona :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

znam takich co wsadzą tam 200-300kg,

 

 

 

 

pies 40 kg :oslabiony:

 

Adria bardzo przyciąga dobrym wyposażeniem, ale nie ma tak dużo miejsca na taki rozmiar przyczepy, jak n.p. w Hobby 560.

 

W takim razie Panowie, pies do mega bagażnika. nie przeciąży nawet z 2 tygodniowym zapasem suchej karmy, a i żona będzie zadowolona :yay:

 

a co żona tam z tym psem ? może jednak bardziej cywilizowanie na łóżko wpuścić ? :)

 

 

Jak widać na foto to Hobby u tego sprzedawcy też ma "pofalowany " lewy bok  więc Adria powinna  być OK.

 

nie to raczej obie są po przygodach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiście było z przymrożeniem oka (to o psie) :nono: , bo on oczywiście zajmie cały bagażnik w beemce :smirk: .

 

Tak na poważnie, poza stanem technicznym - do weryfikacji (trudno cos ze zdjęć o lewem boku powiedzieć, bakista też, trafne uwagi Kolegów o malowaniu oryginalnym  :ok: ), przyczepka prezentuje się okazale i w ogóle mucha nie siada.

 

Ciekawe jaki jest nacisk na hak na pusto. Przy zajętym przez psa bagażniku w aucie, taki mega-luk, wydaje się rozwiązaniem idealnym, pod warunkiem zbilansowania ciężaru z przodu.

 

Ciekawe w jakim stanie jest aku i napęd, klima (która sama w sobie wymaga konserwacji).......

 

Koledzy! Który jeździ z klimą i jakie ma wrażenia?

 

Przyczepa jest dość droga jak na swój wiek, może warto się rozejrzeć za młodszym Hobby lub nawet ........ Knausem (podobno nie są takie złe  :hop1: ) i sobie po trochu doposażać... :tuptup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.