Skocz do zawartości

Międzynarodowy Zlot Miłośników Karawaningu 7 - 10 maj 2016 r. - Białoruś


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam

szczerze - to jestem zaskoczony taką ilością informacji  :] 
odrazu powiem że proszę bez wódki dla mnie bo nie przeżyje tyle. Co do picia na miejscu - nikt nikogo nie zmusza chociaż wiemy że zawsze to będzie
bardziej mnie niepokoi żeby zaprzyjaźnieni gości nie cieszyli się głośno do 4 rano i nie robili kłopotu innym, kto tak nie lubi..
Ale co prawda, jak podaję taki głos to 80% tuż krzyczy: a dawaj jeszcze więcej!  :]  ale z tym jakoś se poradzimy - organizacja ma liczyć na takie rzeczy

Więc co do informacji Puchatka - na co dokładnie chcecie ode mnie komentarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc co do informacji Puchatka - na co dokładnie chcecie ode mnie komentarze?

Chciałbym abyś odniósł się do cen przedstawionych przez puchatka. np: opłaty drogowe, opłaty graniczne, cena paliwa, jakie pieniądze najlepiej zabrać?

 

Finanse

1 zł =przyjąłem 4,5 eu

wypełnienie ankiety na granicy 5 eu

viatol 20 eu przy pobieraniu viatol'u wpłata 20+54,08 = 74 eu

trasa 1302 km *0,04 eu/km 54,08 eu

pobyt 4 dni * 10,5 eu

(jedna osoba) = 44 eu

opłata jednorazowa = 5 eu

paliwo Bialoruś 200 l*0,56 eu = 112 eu

paliwo polska 400 zł

razem 5+20+44+5+54,08+112 = 240 eu * 4,5 zł =1080 zł

1080 + 400 = 1480 zł

butelka wódki dla Michała 20 zł ( wszyscy muszą oszczędzać )

ogółem 1500 zł (jedna osoba) dla kolejnej +45 eu = 202,5 zł.

Nieprzewidziane – wg rozpusty ?. Dla mnie przyjąłem 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Paliwo obecnie mamy 12300byr, czyli około 0,5 eur/litr za diesel, benzyna jest taniej
co jest wypełnianie tej ankiety to nie wiem. moim zdaniem jest bezpłatne ale ubiezpieczenia mają być te które mają być, ktoś już wspominał
Beltoll ofszem, ale 20 eur to kaucja i potem na wyjeździe do odbioru
Drogę płatną moim zdaniem jest sens omijąć. To nie duży łuk będzie a spora kasa jak dla mnie. jestem pewny że 80% omijamy latwo.
opłata za pobyt jak pamiętam to było 10 usd od załogi?
Więc największym kosztem jak by nie było a jest paliwo. A nie za dużo jego policzone jest?

Chociaż tu już każdemu policzyć w-g odległości..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spablo:

W mojej wiosce ą takie małe sklepiki gdzie sprzedają euro. Nazywają się kantory. Tam sprzedają euro: po 4,5 zł możesz kupić ile chcesz ,Oficjalny kurs  1 euro na dzień 23 02 2016 to 4,36 zł.. Do sprawdzenia na Twoim komputerze otwórz " kurs euro" Myślę że z czasem i w Poznaniu otworzą takie sklepiki. Uzbrój się w cierpliwość.

 

Wujku Michale.

W dniu dzisiejszym  100 zł = 549 684 BYR,. według Global Petrol Prices w dniu 23 02 2016 cena 1  l diesla to 0,57 dol, Dla  mnie łatwiejsze jest stosowanie cen w euro czy w dolarach bo mniej liczenia .Twoja informacja  o Viatolu wprowadza w błąd. Po co jest to urządzenie, Aby zapłacić za drogę Podałem ile kosztuje przejechanie 1 kilometra. Trzeba będzie to zapłacić, obojętnie kiedy. Zapłacenie za viatol to jedno a zapłata za kilometry to drugie, 

Pytanie ?. Mogę ominąć drogi płatne. Nie zawsze się to opłaca A gdybym tak zrobił to czy muszę brać viatola ?. Czy na stacji benzynowej mogę płacić kartą ?, Jeżeli tak to w rublach będę płacił tylko za parkingi, wstępy itp. Inaczej jak będę płacił w rublach. ( walizka).

Odległości wyliczałem za pomocą nawigacji Samsung, program, Automapa. Nie uwzględniłem w kosztach ubezpieczeń. Nie ma to znaczenia bo wyliczenia są orientacyjne - Taniej nie będzie.

W opisie kempingu jest informacja o pojemności kempingu 50 przyczep. Jak znam życie te 50 stanowisk zajmą Królik jego znajomi i przyjaciele

Dla mnie zostanie reszta. Ważna więc dla mnie jest informacja o dostępie do wody,, do toalet, warunków spuszczania ścieków., itp. Na pewno w nocy będą śpiewy okrzyki. Ludzie przyjeżdżają się wyładować.

Wyczytałem że na granicy można liczyć na pomoc w wypełnieniu kwestionariusza. Z niemieckim, francuskim a nawet angielskim dam sobie radę. Ale z "bukwami" nie. Pomoc kosztuje 5 euro. Więc doliczyłem..

Kol. Rafał  wyżej napisał że możliwe że nie będę mógł przewieźć swojej żywności, jemu skonfiskowali. Muszę wiedzieć jak to jest. Bo skoro istnieje taka ewentualność to nie jadę.

Niezależnie od ewentualnego wyjazdu na Białoruś zgłosiłem się na zlot w dniach 22 - 27 maja do Spreewaldu w Niemczech.Będę miał szczęście i przyjemność, wydawać resztki pieniądzy na wnuka.. Planuję poza " Spreewaldem"  ew. wpaść Tropical Islands, muzeum Luftwaffe w Berlinie. ( Powrót na żaglach i wiosłach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puchatku, deklaracje na granicy ja wypełniam angielskimi literami, nigdy nie miałem problemu, w wątku Białoruś jest pokazane zdjęcie jak to zrobić. Co do jedzenia to Wujek Michał chyba częściej jeździ niż ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie coś na temat swojego Viatollu?? Jak ja mam spólne dmc ponad 3,5 tony a nie będę go miał przy kontroli policji to co to będzie? U nas jest podobnie, tylko auta na obcych rejestracjach bez względu na dmc, niestety, muszą posiadać. Nalicza się nie za kilometry tylko za bramkico to zczytują, jak i u was. Prawie od samej granicy i do Minska obok autostrady idzie starsza droga i tam juz nie ma tych bramek. Ok, będzie mozna oficjalnie jechać 70(czyli79), a nie 100, ale jak 50 eur i w kazda strone to dla mnie za duzo

Napewno wszystkich bramek nie da sie objechac ale większość da się omijąć.

Wszedzie mozna płacić kartą, w większości sklepów, najwyzej na autostradzie i stacjach benzynowych. Ale zawsze mozna i wymienicz 20 czy 50 eur- przyda się. Bo jak i u was- gotówki w walucie tu nie akceptują.

Nikogo nie chcę specjalnie namiawiać. A najwyżej odmawiać od Berlinu. Nie jestem organizatorem i nie mogę wszystkiego wam gwarantować. Mogę służyć tylko pomocą i coś poradzić. Nic za to nie chce, absolutnie. Sam jadę na narty zamiesiąc do włoch. I samolot z mieszkaniem w apartamencie w czwórke, skipass i minimalne wydatki nie wyjdą mi mniej ńiż 4000 pln, nie ma zmiłuj się.

Więc jak kto by chciał tu wpaść i jest gotów wydać te 1500 czy ile tam wychodzi- ja postaram się podpowiedzieć co by obejrzeć po drodze oby czas nie był zmarnowany. Ale za 500 zeta nie da się. To trzeba jechać w pobliżu swojego miasta. Ja też tak robie w sezonie. I to mnie bardzo cieszy. I nie ma tu żadnego wstydu. Więc kto chętny- zapraszamy i staramy sié pomóc. Kto nie- a może wkrótce zobaczymy się na polskich drogach! Oby wszystcy byliśmy zdrowi i mogli jeździć tam gdzie planujemy być

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spablo:

W mojej wiosce ą takie małe sklepiki gdzie sprzedają euro. Nazywają się kantory. Tam sprzedają euro: po 4,5 zł możesz kupić ile chcesz ,Oficjalny kurs  1 euro na dzień 23 02 2016 to 4,36 zł.. Do sprawdzenia na Twoim komputerze otwórz " kurs euro" Myślę że z czasem i w Poznaniu otworzą takie sklepiki. Uzbrój się w cierpliwość.

 

Zbędna Kolego Twoja złośliwość. Może Cię zaskoczę, ale wiem co to kantor :)

 

Proponuję jeszcze raz przeczytać, to co napisałeś (cytat poniżej). Jak nie zrozumiesz to jeszcze raz, i jeszcze raz itd...

 

 

 

1 zł =przyjąłem 4,5 eu

 

 

Ja nadal wyrażam chęć zakupu ojro po takim kursie, jak napisałeś  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujku Michale,

U nas Viatol potrzebny jest przy łącznej masie zestawu powyżej 3,5 tony. Więc niestety musisz go nabyć zaraz po wjeździe do PL, przepisy są różnie interpretowane, jeden mówi że musisz mieć Viatol na każdej drodze. , drugi tylko na płatnej. Jeśli wejdziesz do PL i policja zatrzyma cie na drodze do pierwszego punktu Viatol myślę że nie będzie problemu, tym bardziej że pierwszy płatny odcinek od Brześć jest za 140 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujku Michale, U nas Viatol potrzebny jest przy łącznej masie zestawu powyżej 3,5 tony. Więc niestety musisz go nabyć zaraz po wjeździe do PL, przepisy są różnie interpretowane, jeden mówi że musisz mieć Viatol na każdej drodze. , drugi tylko na płatnej. Jeśli wejdziesz do PL i policja zatrzyma cie na drodze do pierwszego punktu Viatol myślę że nie będzie problemu, tym bardziej że pierwszy płatny odcinek od Brześć jest za 140 km

Ja właśnie o to napisałem. Muszę- to kupiłem, mimo że omijałem autostrady płatne. Najbardziej że pani mi wydała euro0, najdroższą taryfę i teraz wymienić to muszę jechać w Kukuryki czy Bóg wie gdzie jeszcze, i co na to narzekać?? Ale wy ztamtąd dojezdżacie to dlaczego was to dziwi?? Najwyzej że zwrot tu na każdej stacji?

Po co te pytania że na co kupować jak bramki omijamy? Nic nowego, ludzie!

Ale za przejechaną bramkę bez Beltollu kary są poprostu kosmos!

Jak zobaczycie na google map- za Brześciem od Kobryn wzdluż autostrady idzie cały czas obok mniejsza, stara trasa. I bramek na niej nie ma. Kończy się to niedaleko Mińska- Nowokolosowo. Ale można i tam sobie przejechać. Wam pokaże jak by grupa była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie o to napisałem. Muszę- to kupiłem, mimo że omijałem autostrady płatne. Najbardziej że pani mi wydała euro0, najdroższą taryfę i teraz wymienić to muszę jechać w Kukuryki czy Bóg wie gdzie jeszcze, i co na to narzekać?? Ale wy ztamtąd dojezdżacie to dlaczego was to dziwi?? Najwyzej że zwrot tu na każdej stacji?

Po co te pytania że na co kupować jak bramki omijamy? Nic nowego, ludzie!

Ale za przejechaną bramkę bez Beltollu kary są poprostu kosmos!

Jak zobaczycie na google map- za Brześciem od Kobryn wzdluż autostrady idzie cały czas obok mniejsza, stara trasa. I bramek na niej nie ma. Kończy się to niedaleko Mińska- Nowokolosowo. Ale można i tam sobie przejechać. Wam pokaże jak by grupa była.

Przepraszam źle zrozumiałem. A potwierdzam kary za brak Biatoll, 100 EUR za bramkę, płatne od razu w samochodzie inspektora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michal  > ...Jak zobaczycie na google map- za Brześciem od Kobryn

                     wzdluż autostrady idzie cały czas obok mniejsza, stara trasa. I bramek na niej nie ma.

Z naszych doświadczeń wynika że najlepsza  marszruta zestawem auto + przyczepa z Brześcia do Mińska  to drogi główne .
Lokalizacja i dojazd do kempingu...
       więcej...
Pozdrawiamy,
Ir & Ed
PS
paszport   ←  BY     BelToll

Edytowane przez Ir & Ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.