Skocz do zawartości

MOVER P1 Polski Produkt


visitor1967

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj chciałem zamontować P1 ale chłopaki w serwisie zaskoczyli mnie problemem. Po przymierzeniu okazuje się, że w mojej Hobbicie jest zbyt mały prześwit i po zamontowaniu przed kołem będę miał przestrzeń 11 centymetrową między manipulatorem a jezdnią i jest zbyt duże ryzyko na przytarcie urządzenia na jakimś krawężniku lub garbie. Czy Wy też macie takie małe prześwity czy moja przyczepa jest jakaś kaleczna. Panowie, jak jest w Waszych domkach? Tak się cholera cieszyłem na tą moverkę a wróciłem do domu z płaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja też nie mam za dużego prześwitu. Mogę zmierzyć dopiero w sobotę. Mam zdjęcie ale słabo widać.

 

post-19639-0-11195900-1464121082_thumb.jpg

 

P.S.

Przyczepa za zdjęciu jest jeszcze podparta na nogach, więc po opuszczeniu będzie jeszcze mniej

Edytowane przez malymisio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj chciałem zamontować P1 ale chłopaki w serwisie zaskoczyli mnie problemem. Po przymierzeniu okazuje się, że w mojej Hobbicie jest zbyt mały prześwit i po zamontowaniu przed kołem będę miał przestrzeń 11 centymetrową między manipulatorem a jezdnią i jest zbyt duże ryzyko na przytarcie urządzenia na jakimś krawężniku lub garbie. Czy Wy też macie takie małe prześwity czy moja przyczepa jest jakaś kaleczna. Panowie, jak jest w Waszych domkach? Tak się cholera cieszyłem na tą moverkę a wróciłem do domu z płaczem.

 

Witam!

Czy Kolega zadał sobie trud przeczytania odpowiednich tematów? :hmm:

W nich wszystko jest. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam za dużego prześwitu. Mogę zmierzyć dopiero w sobotę. Mam zdjęcie ale słabo widać.

P.S.

Przyczepa za zdjęciu jest jeszcze podparta na nogach, więc po opuszczeniu będzie jeszcze mniej

 

Mniej więcej w połowie pierwszego posta

http://forum.karawaning.pl/topic/16249-mover-czyli-napęd-do-przyczepy-uwagi-do-samodzielnego-montażu/?p=357180

jest to opisane:

post-8228-0-59143500-1464129317_thumb.jpg

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Kristofer, cześć. Czytałem czytałem, piękne kompedium ale chodzi mi o coś innego. Boję się, że mam zbyt niską ramę, albo belkę skrętną już wyeksploatowaną. Dlatego pytam czy te prześwity u innych użytkowników są też takie na granicy minimum, wskazanego przez Ciebie w ilustracji? Chyba że te manipulatory w P1 są większe niż w Trumie? Mój wagon jest z 1997 roku, no to chyba nie aż tak stary. Co o tym sądzisz?

Już nie mogłem edytować ale tu mam jeszcze jedno

 

attachicon.gif20150417_122658.jpg

No faktycznie, na oko mały prześwit. A gdzie jeszcze obciążenie klamotami? Jak możesz to zmierz mi tą wartość. Trochę mi ręce opadły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę podać wymiar ale dopiero w sobotę. Jakiej firmy masz oś ?? Ja w swojej wymieniałem drążki skrętne bo też mi siadła tak, że opona tarła o nadkole. W osiach które miały okrągły profil pękały drążki skrętne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj chciałem zamontować P1 ale chłopaki w serwisie zaskoczyli mnie problemem. Po przymierzeniu okazuje się, że w mojej Hobbicie jest zbyt mały prześwit i po zamontowaniu przed kołem będę miał przestrzeń 11 centymetrową między manipulatorem a jezdnią i jest zbyt duże ryzyko na przytarcie urządzenia na jakimś krawężniku lub garbie. Czy Wy też macie takie małe prześwity czy moja przyczepa jest jakaś kaleczna. Panowie, jak jest w Waszych domkach? Tak się cholera cieszyłem na tą moverkę a wróciłem do domu z płaczem.

Zamontuj za osia,duzo mniejsze prawdopodobienstwo uszkodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzyż na drogę przy jeździe na trawie gdy jedno koło padnie lub napotka przeszkodę to takie małe kółeczko nie powstrzyma zasady dźwigni..

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kempingu to się na pewno na sprawdzi ale poza nim moim zdaniem  jak najbardziej.

Jak widać na zamieszczonym obrazku kolega z LandóW bardzo sprawnie poradził sobie ze swoim ogonkiem.

 

Cenna jest nieporównywana do P1 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kempingu to się na pewno na sprawdzi ale poza nim moim zdaniem  jak najbardziej.

Jak widać na zamieszczonym obrazku kolega z LandóW bardzo sprawnie poradził sobie ze swoim ogonkiem.

 

Cenna jest nieporównywana do P1 

P1 to górna półka, są inne marki bardziej przystępne cenowo, a jeżeli wydajemy kasę, to chyba lepiej na takie urządzenie z którego możemy korzystać i w domu, jak i na kempingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Polecam P1!

Rewelacyjne sterowanie (przekazałem ster (pilot) 13-letniemu Ignasiowi), perfekcyjne ustawienie 8-metrowej przyczepy 1600 DMC zajmuje chwilę. Sprawdza się w 100% w wąskich alejkach kempingów. Przy domu mam podjazd o nachyleniu ok. 15% pod który od chwili montażu podjeżdżam tylko z moverem - mogę odpowiednio ustawić wysokość na kółku tak aby nie zahaczyć tyłem o kostkę (zdarzyła się kilka razy przycierka łap przy wjeździe czy wyjeździe z całym zestawem).

Posiadam wersję bez automatycznego docisku zębatek do koła - czasami trzeba użyć większej siły dla tej operacji; jednak dodatkowy tysiaczek za docisk drogą nie chodzi - a dla zdrowia też lepiej czasem coś dźwignąć warto; jeśli jednak ktoś nie chce się trudzić warto przemyśleć opcję z automatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.