Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

MOVER P1 Polski Produkt

mover

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#16 Olo

Olo

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 280 postów
  • Telefon:513226145
  • SkądSiadło Dolne koło Szczecina
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Hobbita 450
  • Holownik:Scenic traktorek

Napisano 24 maj 2016 - 20:54

Dzisiaj chciałem zamontować P1 ale chłopaki w serwisie zaskoczyli mnie problemem. Po przymierzeniu okazuje się, że w mojej Hobbicie jest zbyt mały prześwit i po zamontowaniu przed kołem będę miał przestrzeń 11 centymetrową między manipulatorem a jezdnią i jest zbyt duże ryzyko na przytarcie urządzenia na jakimś krawężniku lub garbie. Czy Wy też macie takie małe prześwity czy moja przyczepa jest jakaś kaleczna. Panowie, jak jest w Waszych domkach? Tak się cholera cieszyłem na tą moverkę a wróciłem do domu z płaczem.

Olo von Pritzlov und der PierdziSiadle
Dołączona grafika

#17 malymisio

malymisio

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 71 postów
  • SkądWlkp.
  • Model:Hobby
  • Holownik:VW ;)

Napisano 24 maj 2016 - 21:18

Ja też nie mam za dużego prześwitu. Mogę zmierzyć dopiero w sobotę. Mam zdjęcie ale słabo widać.

20150604_125830.jpg

P.S.

Przyczepa za zdjęciu jest jeszcze podparta na nogach, więc po opuszczeniu będzie jeszcze mniej

Użytkownik malymisio edytował ten post 24 maj 2016 - 21:19

#18 malymisio

malymisio

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 71 postów
  • SkądWlkp.

Napisano 24 maj 2016 - 21:34

Już nie mogłem edytować ale tu mam jeszcze jedno

20150417_122658.jpg

#19 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8848 postów
  • Telefon:Jest
  • SkądLubelskie
  • Model:Specjalny II
  • Holownik:Stary ale żwawy.

Napisano 24 maj 2016 - 21:51

Dzisiaj chciałem zamontować P1 ale chłopaki w serwisie zaskoczyli mnie problemem. Po przymierzeniu okazuje się, że w mojej Hobbicie jest zbyt mały prześwit i po zamontowaniu przed kołem będę miał przestrzeń 11 centymetrową między manipulatorem a jezdnią i jest zbyt duże ryzyko na przytarcie urządzenia na jakimś krawężniku lub garbie. Czy Wy też macie takie małe prześwity czy moja przyczepa jest jakaś kaleczna. Panowie, jak jest w Waszych domkach? Tak się cholera cieszyłem na tą moverkę a wróciłem do domu z płaczem.

Witam!

Czy Kolega zadał sobie trud przeczytania odpowiednich tematów? :hmm:

W nich wszystko jest. ;)

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

#20 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8848 postów
  • Telefon:Jest
  • SkądLubelskie
  • Model:Specjalny II
  • Holownik:Stary ale żwawy.

Napisano 24 maj 2016 - 23:35

Ja też nie mam za dużego prześwitu. Mogę zmierzyć dopiero w sobotę. Mam zdjęcie ale słabo widać.

P.S.

Przyczepa za zdjęciu jest jeszcze podparta na nogach, więc po opuszczeniu będzie jeszcze mniej

Mniej więcej w połowie pierwszego posta

http://forum.karawan...ntażu/?p=357180

jest to opisane:

Odległość od podłoża.jpg

Użytkownik Kristofer edytował ten post 24 maj 2016 - 23:36

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

#21 Olo

Olo

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 280 postów
  • Telefon:513226145
  • SkądSiadło Dolne koło Szczecina
  • Model:Hobbita 450
  • Holownik:Scenic traktorek

Napisano 25 maj 2016 - 14:28

Mniej więcej w połowie pierwszego posta

http://forum.karawan...ntażu/?p=357180

jest to opisane:

attachicon.gifOdległość od podłoża.jpg

Tak Kristofer, cześć. Czytałem czytałem, piękne kompedium ale chodzi mi o coś innego. Boję się, że mam zbyt niską ramę, albo belkę skrętną już wyeksploatowaną. Dlatego pytam czy te prześwity u innych użytkowników są też takie na granicy minimum, wskazanego przez Ciebie w ilustracji? Chyba że te manipulatory w P1 są większe niż w Trumie? Mój wagon jest z 1997 roku, no to chyba nie aż tak stary. Co o tym sądzisz?

Już nie mogłem edytować ale tu mam jeszcze jedno

attachicon.gif20150417_122658.jpg

No faktycznie, na oko mały prześwit. A gdzie jeszcze obciążenie klamotami? Jak możesz to zmierz mi tą wartość. Trochę mi ręce opadły.

Olo von Pritzlov und der PierdziSiadle
Dołączona grafika

#22 malymisio

malymisio

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 71 postów
  • SkądWlkp.

Napisano 25 maj 2016 - 18:48

Mogę podać wymiar ale dopiero w sobotę. Jakiej firmy masz oś ?? Ja w swojej wymieniałem drążki skrętne bo też mi siadła tak, że opona tarła o nadkole. W osiach które miały okrągły profil pękały drążki skrętne.

#23 swiru

swiru

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 172 postów
  • SkądMIELEC
  • Model:HOBBY 540WLU
  • Holownik:4X4 5.7HEMI

Napisano 26 maj 2016 - 07:04

Zamontuj za osia,duzo mniejsze prawdopodobienstwo uszkodzenia

#24 TIGERLUNAR

TIGERLUNAR

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 226 postów
  • Telefon:695241510
  • SkądSzczecin
  • Model:Lunar Ariva 2
  • Holownik:Ford Mondeo mk4

Napisano 07 czerwiec 2016 - 09:54

A co powiedzie na takie rozwiązanie

http://www.ebay.de/i...XgAAOxyGwNTFVJk

Użytkownik TIGERLUNAR edytował ten post 07 czerwiec 2016 - 09:59

#25 ufolz

ufolz

grafik-plastik ;)

• Użytkownicy
  • 3157 postów
  • Telefon:w pokrowcu
  • SkądŁódź
  • Model:Knaus
  • Holownik:4Motion

Napisano 07 czerwiec 2016 - 09:59

krzyż na drogę przy jeździe na trawie gdy jedno koło padnie lub napotka przeszkodę to takie małe kółeczko nie powstrzyma zasady dźwigni..

Użytkownik ufolz edytował ten post 07 czerwiec 2016 - 09:59

15 Sierpnia - Święto Wojska Polskiego i niech tak pozostanie. 

pomocny link http://www.zugwagen....basic_index.php

vw_gold.gif

#26 Roobertino

Roobertino

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 851 postów
  • SkądWarszawa
  • Model:LMC 475 RD
  • Holownik:4X4

Napisano 07 czerwiec 2016 - 11:50

Była już dyskusja na temat tego patentu, raczej nie przypadł do gustu forumowiczom.

#27 TIGERLUNAR

TIGERLUNAR

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 226 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 07 czerwiec 2016 - 15:18

Na kempingu to się na pewno na sprawdzi ale poza nim moim zdaniem  jak najbardziej.

Jak widać na zamieszczonym obrazku kolega z LandóW bardzo sprawnie poradził sobie ze swoim ogonkiem.

Cenna jest nieporównywana do P1 

#28 Roobertino

Roobertino

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 851 postów
  • SkądWarszawa
  • Model:LMC 475 RD
  • Holownik:4X4

Napisano 07 czerwiec 2016 - 16:15

Na kempingu to się na pewno na sprawdzi ale poza nim moim zdaniem  jak najbardziej.

Jak widać na zamieszczonym obrazku kolega z LandóW bardzo sprawnie poradził sobie ze swoim ogonkiem.

Cenna jest nieporównywana do P1 

P1 to górna półka, są inne marki bardziej przystępne cenowo, a jeżeli wydajemy kasę, to chyba lepiej na takie urządzenie z którego możemy korzystać i w domu, jak i na kempingu.

#29 TIGERLUNAR

TIGERLUNAR

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 226 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 07 czerwiec 2016 - 16:34

Zgadzam się w 100%.

#30 MBogdan1975

MBogdan1975

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 11 postów
  • Telefon:W razie potrzeby podam na PW
  • SkądIława
  • Model:Dethleffs 560 SK 2005
  • Holownik:Lancia Voyager 3,6 LPG

Napisano 27 czerwiec 2016 - 11:50

Polecam P1!

Rewelacyjne sterowanie (przekazałem ster (pilot) 13-letniemu Ignasiowi), perfekcyjne ustawienie 8-metrowej przyczepy 1600 DMC zajmuje chwilę. Sprawdza się w 100% w wąskich alejkach kempingów. Przy domu mam podjazd o nachyleniu ok. 15% pod który od chwili montażu podjeżdżam tylko z moverem - mogę odpowiednio ustawić wysokość na kółku tak aby nie zahaczyć tyłem o kostkę (zdarzyła się kilka razy przycierka łap przy wjeździe czy wyjeździe z całym zestawem).

Posiadam wersję bez automatycznego docisku zębatek do koła - czasami trzeba użyć większej siły dla tej operacji; jednak dodatkowy tysiaczek za docisk drogą nie chodzi - a dla zdrowia też lepiej czasem coś dźwignąć warto; jeśli jednak ktoś nie chce się trudzić warto przemyśleć opcję z automatem.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mover

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych