Skocz do zawartości

Po drodze na Gargano (Vieste)


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Dawno nas tu nie było, ale pomału wracamy na szlaki turystyczne Europy. W tym roku planujemy wypad na Gargano do miejscowości Vieste. I tu mam do was pytanie, ponieważ wg moich wyliczeń mam do przejechania jedyne 1700 km w jedną stronę.

Jedziemy w tradycyjnym składzie czyli 2+2 , ale nie ciągniemy ani budki, ani też nie będziemy podróżować camperem.

Jedziemy z dwójką małych dzieci 4 i 2 lata. Tutaj pytanie do Was gdzie zatrzymać się na nocleg, tak aby było to mniej więcej w połowie drogi i aby była to jakaś perełka, którą można by zwiedzić.

Czekamy na propozycje i pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko to jest 550 km czyli nawet nie w połowie.

Zastanawiam się nad wenecją, lub okolocami Wenecji.

Dla dwójki małych dzieci 8 10h w samochodzie to jest po prostu katorga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jadę z dwojka dziewczynek (5 / 7 lat)  do Chorwacji, i nie tylko.  Mam w samochodzie zainstalowany system DVD   wiec leca bajki, piosenki, itp.   Startuję w Tychach i jadę A1 do Czech.  Na 1-szej stacji Shell w CZ  krótki postój. Zakup winieta, toaleta, kawa, przebieżki z dziecmi.  Start i dalej smiało w kierunku granicy CZ/A w Mikulowie.  Od "zawsze"  postoj w Restauracji po lewej stronie, przy stacji Shell.  Jest plac zabaw na zewnątrz, jest kacik zabaw wewnatrz.   Po posiłku start, na krótko.  Postój w strefie Duty Free - cos dla ducha, cos dla ciała, kazdego !     Ponownie start  ku granicy A - tam na stacji BP   zakup austriackiej winiety.   I w dłuższą drogę.    Gdzies pod Grazem, kolejny postoj, tanowanie,  posiłek.  "Zwiedzanie"  Restauracji w podziemiach plac zabaw dla dzieci.  Kolejny start juz ku granicy SLO.   Na granicy postoj,  zakup winiety, kolacja i ............. jadę aż  uznam za stosowny "postoj"  juz w HR, na parkingu przy stacji paliw.  Nocleg w przyczepie.  Rano, raczej spokojne, pozne wstawanie. Toaleta poranna, sniadanie,  mały rozruch, spacer i w trasę.   Wszystko to trwa znacznie dłużej niż "solo"  samochodem,  znacznie dłuzej  niż sami dorosli w przyczepie.  Ale też  czerpiemy  z obcowania razem same korzysci.  W koncu jestesmy już na urlopie.   Jezeli miałbym "szukać"  noclegu obok autostrady, w hotelu czy kwaterze - wydłuza to jeszcze bardziej czas dojazdu czy powrotu.  Gdy jadę w kierunku wenecji - scenariusz ten sam.  Mam juz "swoje"  miejsca postojowe,  jadę praktycznie wg szablonu od kliku lat podobnie.  Natomiast  jezeli szukasz noclegu w drodze do Gargano, jedziesz  "solówką"   bez przyczepy, czyli szybciej i sprawniej,  spróbuj trasę przez Słowenię do Włoch,  przez Gorizia. Tam znajdziesz ciekawe  hoteliki na nocleg i odpoczynek - czy to w Słowenii  czy już we Włoszech 

https://www.google.pl/maps/dir/Tychy/Lublana,+Ljubljana,+Słowenia/Vieste,+Prowincja+Foggia,+Włochy/@45.4850521,12.2996918,7.58z/data=!4m30!4m29!1m15!1m1!1s0x4716c7e202408281:0xda564472a0b326a1!2m2!1d19.0200022!2d50.1218007!3m4!1m2!1d18.8444906!2d50.1542007!3s0x4716ca6402a58c5b:0x23886dc4cbf66273!3m4!1m2!1d18.6795909!2d50.1347633!3s0x47114a454aa6540b:0x723b61d4a5dde897!1m5!1m1!1s0x476531f5969886d1:0x400f81c823fec20!2m2!1d14.5057515!2d46.0569465!1m5!1m1!1s0x1337c811298cb055:0xa4fd495c9ae867ae!2m2!1d16.1767489!2d41.8824764!3e0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko to jest 550 km czyli nawet nie w połowie.

Zastanawiam się nad wenecją, lub okolocami Wenecji.

 

@TesKris  > ...gdzie zatrzymać się na nocleg ?

Noclegi      na Waszej trasie  wybierz wg potrzeb...

(jak przybliżysz wybrany rejon, znajdziesz więcej)

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez Ir & Ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalKJ

Tranzytowe spanie w przyczepie na parkingach przy autostradzie...

Wasza marszruta      przybliż  oba noclegi

 

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

W nocy mniejszy hałas od autostrady jest za budynkiem...

 

Edytowane przez Ir & Ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie,   jadąc  w tamtym kierunku, w okresie letnim,  niemalże wszystkie przy-autostradowe parkingi, przy stacjach paliw wygladają podobnie.  Oczywiscie dobrze jest sobie wyznaczać posrednie cele - czyli gdzie tankuję, gdzie jem posiłek a przy okazji krótsza - dłuzsza przerwa dla wszystkich.  Chyba  ze zamierzasz rzeczywiscie przy okazji  "zboczyć"  z utartego szlaku  i coś zobaczyć.  Tutaj musisz sam sobie powiedzieć, np jak czesto bedziesz tankowac, co ile km trasy.   To trzeba wykorzystać.   Najgorszy okres wzmozonego ruchu tranzytowego to sierpien, szczegolnie 1-szy weekend sierpnia.  Cała Europa  bierze urlop i gna na południe,  w tym szlak "turecki"  prowadzacy z wszystkich kierunków Europy, przez Zagrzeb - do Stambułu. Obserwuje to od ponad 20 lat.   Ale obaw nie ma, tyle tylko ze  parkingi juz od godz 20  się zapełniaja do poznej nocy, a przy tym jest / bywa  czasami głosno.  W ubiegłym roku, pod moja przyczepą (na parkingu)  zaparkowały dwa samochody ze Słowacji i ............bardzo głośno sobie odpoczywali.     Dasz radę.  Miejsca parkingowo-noclegowe tez znajdziesz bez problemu,  jadac "w ciemno".  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznie, bezpiecznie.  Naprawdę nie ma się czego obawiać.  Obok Ciebie bedzie mnóstwo takich jak Ty,  którzy zatrzymują się na "szybki" nocleg.  Jazda do poznych godzin (ja do ok 22 - 23, nawet 24) -  dzieciaki po kolacji, usypiają w swoich fotelikach w samochodzie,  wiec   staram się dojechać jak najdalej, oczywiscie zachowujac zdrowy rozsadek odnosnie  "mojego zmęczenia" .  Na nocleg przenosimy się wszyscy do   zaparkowanej przyczepy  ............. i szybki poranny start ( u mnie raczej pozniej,  bo dzieciarnia  "opoznia" start).  Z dzieciakami  trwa to wszystko dłużej.   Dasz radę............. :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nikt nie wie.   Wiele zależy od okresu w którym jedziesz. Inaczej jest w czerwcu, inaczej w sierpniu.  Inaczej w tygodniu a inaczej w weekendy.  Tez godzina jest istotna, im pozniej tym  bardziej się zapełniają.  Nie znajdziesz gotowca, recepty  czy  też  na ktorym parkingu staniesz.  Zbyt wiele czynników wpływa na oblożenie na parkingach.  Ważny jest termin jazdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalKJ  > ...A jak z miejscami na parkingach, jest jeszcze gdzie stanąć ok 22-j...

 

Na tak postawione pytanie odpowiedż zna tylko Michałowa

Nasza ulubiona tranzytowa      noclegownia...

                                    Na wszystkie noclegi tranzytowe przy autostradach

   zjeżdżamy między godz.19:00 - 21:00     

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Brakuje miejsc jedziesz na    następny parking...

Edytowane przez Ir & Ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Dawno nas tu nie było, ale pomału wracamy na szlaki turystyczne Europy. W tym roku planujemy wypad na Gargano do miejscowości Vieste. I tu mam do was pytanie, ponieważ wg moich wyliczeń mam do przejechania jedyne 1700 km w jedną stronę.

Jedziemy w tradycyjnym składzie czyli 2+2 , ale nie ciągniemy ani budki, ani też nie będziemy podróżować camperem.

Jedziemy z dwójką małych dzieci 4 i 2 lata. Tutaj pytanie do Was gdzie zatrzymać się na nocleg, tak aby było to mniej więcej w połowie drogi i aby była to jakaś perełka, którą można by zwiedzić.

Czekamy na propozycje i pozdrawiamy

Czołem,

 

polecam nocleg w Ibis Padwa-Corso Stati Uniti 14/B,35127 Padua,Włochy. Jest tuż za połową trasy, nie daleko od obwodnicy, tani i mają duże pokoje. Pokoje nie są jak w każdym ibisie 2os. a nawet 4 os, co powoduje że możesz kupić dla Was tylko 1 pokój a zatem zapłacić połowę. Nie nastawiałbym się jednak na zwiedzanie. Przyjedziesz do hotelu raczej późno a rano kto pierwszy wyjedzie ten lepszy. Od Bolonii do Rawenny będzie korek jeśli to lipiec sierpień. Więc warto wstać skoro świt i zrobić przerwę później. Zaplanuj więcej czasu niż może się wydawać od autostrady do samego Vieste już na Gargano. Zajmuje to sporo czasu bo droga kręta i wszyscy jadą wolno.

Gargano jest fajne ale jeśli trzeba daj dzieciom aviomarin. Oby nie było takich upałów jak w ubiegłym roku... Chyba, że jedziesz zimą to weź łańcuchy :]

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.