Skocz do zawartości

ważenie


andross

Rekomendowane odpowiedzi

dwa lata temu w Austri na autostradzie pod Klagenfurtem ( na wydzielonym parkingu zrobili sobie matę do najechania )

poza tym w Polsce też są wagi automatyczne wbudowane w jezdni podobno trzy lub cztery ( przekaz ustny kolegów z klubów karawaningowych , i też czytałem w prasie )

na zachodzie jest ich sporo ( na autostradach trzeba czytac tablice informacyjne (taka szyna metalowa i kamery , są połączeni z naszymi instytucjami i komputery filtrują )

dwa lata temu kolegę ważyli na Węgrzech ( policja czy służby mundurowe miały wagę najazdową na koło i zważyły kolegę który wracał ze zlotu w Cserkeszolo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa lata temu w Austri na autostradzie pod Klagenfurtem ( na wydzielonym parkingu zrobili sobie matę do najechania )

poza tym w Polsce też są wagi automatyczne wbudowane w jezdni podobno trzy lub cztery ( przekaz ustny kolegów z klubów karawaningowych , i też czytałem w prasie )

na zachodzie jest ich sporo ( na autostradach trzeba czytac tablice informacyjne (taka szyna metalowa i kamery , są połączeni z naszymi instytucjami i komputery filtrują )

dwa lata temu kolegę ważyli na Węgrzech ( policja czy służby mundurowe miały wagę najazdową na koło i zważyły kolegę który wracał ze zlotu w Cserkeszolo

 

w samej Częstochowie są 2 wagi w asfalcie - działające, podłączone... ale nie ścigające karawaningowców. Robią preselekcję ciężarówek przeładowanych, mandatu z nich nie dostaniesz, a dokładność pomiaru przy naszych masach mało realna. Kawałek dalej jest miejsce do ważenia, gdzie ITD zaprasza na kontrolę - czasami widuję tam właśnie ciężarówki - nigdy zestawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce otwierac nowego tematu i pozwole sie podpiac pod dyskusje:

 

aktualnie oficjalnie najwieksze przeladowanie jakie stwierdzono to Opel Astra z przyczepka kempingowa w Belgii (DMC  przyczepy 1300 kg) zatrzymany do kontroli mial łacznie 4366 kg przy czym sama przyczepa kempingowa miala 2481 kg. Zatrzymanym byl obywatel Francji. :look:

 

drugim był Ford Mondeo z przyczepa kempingowa (DMC 1500 kg) zatrzymany do kontroli miala lacznie 4319 kg przy czym przyczepa miala 2508 kg. Zatrzymanym byl dunczyk. Nie podaja zadnych danych tech pojazdow. :]

 

Tak wiec z nami jest calkiem wporzadku. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

Nie chce otwierac nowego tematu i pozwole sie podpiac pod dyskusje:

 

aktualnie oficjalnie najwieksze przeladowanie jakie stwierdzono to Opel Astra z przyczepka kempingowa w Belgii (DMC  przyczepy 1300 kg) zatrzymany do kontroli mial łacznie 4366 kg przy czym sama przyczepa kempingowa miala 2481 kg. Zatrzymanym byl obywatel Francji. :look:

 

drugim był Ford Mondeo z przyczepa kempingowa (DMC 1500 kg) zatrzymany do kontroli miala lacznie 4319 kg przy czym przyczepa miala 2508 kg. Zatrzymanym byl dunczyk. Nie podaja zadnych danych tech pojazdow. :]

 

Tak wiec z nami jest calkiem wporzadku. :hmm:

 

 

 

''przy czym sama przyczepa kempingowa miala 2481 kg''    co on tam wiózł? 

Edytowane przez Drabcu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''przy czym sama przyczepa kempingowa miala 2481 kg''    co on tam wiózł? 

zanim zacząłem przed kilkoma laty zaglądać i czytać forum karawaningowe w Niemczech i Polsce tak naprawdę przyznaje się bez "bicia" , że prawe zawsze od kilkunastu lat byłem przeładowany. moze nie tak "strasznie" jak wcześniej wymienieni użytkownicy ale jak się zważyłem ze stara przyczepą to o zgrozo miałem prawie zawsze w okolicach 280 kg więcej niż dopuszczalne DMC ( wtedy 1300 kg). Kiedy "ostygłem" z przerażenia zacząłem bardzo zwracać uwagę na wagę zestawu i samej przyczepy. Też wcześniej twierdziłem , że to co mam prawie nic nie waży. Ale to było oszukiwanie samego siebie.Teraz jestem bardzo ostrożny - wróć staram się  :hmm:

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ze Viatool nie pyka, a wy macie >3,5t na preselekcji to już maja podstawe do sprawdzenia. 

Uważać a Bydgoszczy, maja tam nadgorliwców w ITD i KMP. Awaryjnie idzie objechać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ze Viatool nie pyka, a wy macie >3,5t na preselekcji to już maja podstawe do sprawdzenia. 

Uważać a Bydgoszczy, maja tam nadgorliwców w ITD i KMP. Awaryjnie idzie objechać... 

Ale użytkownika mało to obchodzi bo istotne w tamtej chwili są dane w dokumentach. Jeśli zestaw w papierach nie przekracza owych 3.5t to wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.