Skocz do zawartości

Uchodźcy


Peklacz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 316
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dziwne jest to, że na tym forum nie bawimy się w politykę, a ten temat jest otwarty. Polityka drodzy Koledzy to bagno. Czy przy władzy jest czarny czy czerwony to wszystko jedno. Dajcie sobie na luz i zajmijcie się karawaningiem.

Edytowane przez Robak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem nie Polak po szkodzie mądrym będzie i nam tu chwała.

I chciałbym się mylić :hmm:  ale się nie mylę i to mnie martwi.  "HASS" w Niemcach rośnie i jak do władzy dojdzie jakiś "Heinrich von Du...penschmitt" to my jako sąsiedzi będziemy mieli piekło. "Przerobili 1,5 miliona uchodźców i "przerobią" jeszcze 5 milionów. Sytuacja ich zaskoczyła ale opanowują "początkowy bur....del"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilka dni planujemy wyjazd na Rugie, niemieckie wybrzeże i pojezierze.

Teraz zastanawiamy się czy to dobry pomysł czy nie zmienić na Polskę.

W dodatku planujemy trochę postojów (nie rozkładając się) na dziko.

 

Czy ktoś może w tym sezonie odbył taką podróż, czy jest bezpiecznie?

Może w tych rejonach są obozy dla uchodźców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku w Grecji zauważyliśmy pierwszy raz obozowisko uchodźców w tym kraju.  :mod:

Zawsze było spokojnie. 

EO Amfissas Mpralou, Delfi 331 00, Grecja

 

https://goo.gl/maps/QMAJdzBNVtP2

 

A wracając z Delf po pieknych widokach zobaczyliśmy dzicz i to co nas czeka jak przyjda do nas...

W tym miejscu i okolicach bym uważał..

Zdjecie z google zamieszczone, ale już widać rozgaszczali się wcześniej, obecnie jest tam jak w dawnym Idomeni (GR-MKD)

 

post-5064-0-01010000-1503854684_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziwna sprawa z tymi uchodźcami,zjeździłem w tym roku Francję wzdłuż i wszerz,spałem w różnych miejscach i kurde ani jeden się nie trafił.Następnie Hiszpania i znów nic,więc pojechałem szukać ich do Portugalii, pech nie było. Myślę co mi tam pojadę do Włoch, tam jest ich cała masa,znów zonk bo tylko plażowi sprzedawcy okularów wyglądali na obcych ale tak jest już od kilkunastu lat.

Myślę,że problem dotyczy tylko wielkich miast jak Paryż itp. do Polski nie przyjadą bo po co? 500+ to nawet na waciki im nie starczy, głupcy nie są i jadą tam gdzie jest socjal, tak więc przyjemnych podróży, nie zjedzą was :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat pola kampingowe nie leżą w miejscach gdzie jest jakiś ścisły tłok w który można wjechać ciężarówką lub otworzyć ogień z broni

automatycznej. Temat terrozyzmu ewoluuje i to w dość szybkim tempie.

W tym roku kolega otarł się będąc na urlopie o to co się stało we Francji. Więc jednak kogoś gdzieś trafia statystyka pomimo

prześmiewczych postaw jakie tu niektórzy prezentują . Oczywiście ,że nie każdy imigrant to terrorysta - wystarczy ,że co setny będzie...

dziś , jutro za rok.

 

W rejonie kampingów jest to prawdopodobne jak śnieg w maju ale w rejonie centrów dużych miast już temat wygląda nieco inaczej.

A po to między innymi jedzie się do Francji czy Italii żeby zwiedzać między innymi miasta.

 

Myślę ,że następnym etapem/celem będą koleje żelazne.

Ja z Włoch i Francji zrezygnowałem między innymi z tego powodu chociaż bardziej z braku czasu na dłuższe eskapady.

Pozostaje spokojna i czysta Chorwacja a czas pokaże co się będzie działo w latach następnych.

 

I jeszcze jedno - nie ma głupich pytań - są tylko głupie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to, że na tym forum nie bawimy się w politykę, a ten temat jest otwarty. Polityka drodzy Koledzy to bagno. Czy przy władzy jest czarny czy czerwony to wszystko jedno. Dajcie sobie na luz i zajmijcie się karawaningiem.

może dlatego ze to kwestia bardziej "społeczna" niż polityczna ? ;)

​ps.

coraz częściej w rozmowach nt. miejsca urlopu - nie tylko karawaningowego - słyszę, ze wybór podyktowany jest "bezpieczeństwem" wyprawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może efektem tego był tegoroczny rekordowy "nalot" Polaków na Chorwację.

.

Mieliśmy z ukochaną frunąć do Barcelony (bez kampera, do hotelu) ale praca zmiksowała plany i chyba dobrze bo kto wie.

Coś do mnie dotarło gdyż zdaliśmy sobie sprawę że my, tam właśnie i wówczas...

Psia krew z tą hołotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku objechaliśmy Chalkidiki i ani jednego nie spotkaliśmy i co nas zdziwiło , że po drodze tureckich turystów jak nigdy bardzo mało ( lipiec ! ) granice płynnie czyli od 15 do 30 minut , jeśli chodzi o Belgrad to radzę jechać przez miasto bo płynnie , szybko i bezstresowo , żadnych świateł , korków itp. jedynie ograniczenia do 80 km/h .

Pozdrowionka :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo problemy tu omawiane nie są nagminne.

I tak o tym mogą porozmawiać dwie kobiety.

Dowolna z plaży w "Darłowie" i ta jedna co zamiast do Darłowa pojechała do Rimini.

 

Jej tez mówili, hedź, ja byłem/byłam i nic.

Pojechała i co?? Jakie były szanse że ja to spotka w "Darłowie"? Pewnie bliskie 0% ale tam już nie do końca no ale inny był i gadał że można.

 

I aby nie bylo że uważam że ta Pani jest sama winna itd.

Nie jest bo tych zachowań nie tłumaczy nic, po prostu wybrała kierunek z większym ryzykiem.

Padło na nia i już.

 

Jak jadę przepisowo to wiem że mamndatu za prędkość nie dostanę, jak ją przekraczam to mam większe go dostania ale nie piszę Wam że przeginacie bo ja nie mam mandatu od kilku lat więc luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.