Skocz do zawartości
Lucek26

Jak oceniam przyczepy BURSTNER,czym się wyróżniają od innych marek?

Rekomendowane odpowiedzi

Commander

A który rok jest/był tego Ducato? Może swoje już wytrzymał...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
spartaccus

W moim Burstnerze wysiadła lodówka, tzn. wcześniej działała i nawet dośc mocno zamrażalnik działał ale któegoś dnia zaczeło z nie śmierdzieć , tak jakby amoniak. Nie mam pojęcia co to jest ale po zaciągnięciu nosem prawie padłem.

Poza tym ja mam dobre zdanie ale ja jestem początkujący w tym temacie. Przyczepa chyba z 85 roku lub 86.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
KKCamp

Witam :)

Może ten temat zainteresuje posiadaczy Burstnerow.

Mój to Burstner Amara z 2000r wersja Lux.

http://forum.karawaning.pl/topic/21457-taśma-i-klin-do-usczelnienia-listew-krawędziowych-jakie-gdzie/?p=471737

Rozszczelniła się na listwach łączeniowych praktycznie na całej długości przyczepy ;/

Możliwe, że to kwestia zaniechań i braku odpowiedniej konserwacji.

Zastanawiam się czy jest sens ją remontować.

pozdr.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wicek49

Jak mi tłumaczą moi specjaliści od przyczep (pp. Szczurkowie z Bierunia, u których w 2002 r. kupiłem swoją LMC Musterland i u których ją trzymam w zimie i serwisuję) o jakości przyczepy świadczą meble i - ogólnie - wnętrze. Przecież podwozia, zaczepy, okna, rolety, lodówki, łazienki, kuchenki itd. to wsady innych firm, w większości przypadków takie same we wszystkich [przyczepach rożnych producentów.

Królem przyczep był (jest?) Tabbert. Doskonałe były Eriby, ale nie wiem, jak się mają po połączeniu z Hymerem. Kip, Fendt, LMC to  podobno pierwsza liga. Dalej idą Dethleffs, Burstner, Hobby, Knaus (z tanią podmarką Eiffeland), Adria itd.

A w ogóle to łączenia firm, wykupywanie i konsolidacja  - z utrzymaniem tradycyjnych marek, ale już w nowej konfiguracji własności i zarządzania - pewnie te relacje zakłóca.

Nasza LMC przejechała pewnie z 60-80  tys. po rożnych drogach, meble nie skrzypią, drzwi nie odpadają (jak to było z drzwiami od szafy w Knausie), oczywiście to i owo wymaga po c zasie małego remontu i konserwacji, ale jeszcze u nas pojeździ - tym bardziej, że nie ma stałego łóżka (już wszystkie nowe niestety mają), tylko  dwie tzw dinnetki, co zdecydowanie wolimy.

A mover to jest inne życie - jak automat w samochodzie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi