Skocz do zawartości

Przejściówka 13/7 styków - zagadka.


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytańko właśnie przerobiłem gniazdo w samochodzie  z 7 na 13 pin . 10 i 11 pin działa wraz z właczeniem stacyjki , jednocześnie w skrzynce rozdzielczej  12V  w przyczepce pojawia się prąd na kablach idacych  w stronę lodówki (bo na tym mi właśnie zależało) I tu zaczyna się problem, lodówka nie działa na zasilaniu z samochodu ( na 12 v  z aku z przyczepki działa) - dlaczego tak jest,  jak mam sie dostać do tyłu lodówki żeby sprawdzić co siedzieje z tym kablem i czy jest podpiety. Prosze o poradę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przyłącza często są na górze lodówki pod płytą kuchenki - zlewu. Może prościej zdjąć właśnie kuchenkę ? A jak z aku działa a z gniazda nie, to raczej faktycznie przewody odłączone.

Edytowane przez AKISSJG (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jeśli przewody zasilające lodówkę z 12V byłyby od niej odłączone, to by nie działała zarówno z instalacji samochodowej, jak i akumulatora pokładowego przyczepy. Skoro z accu działa, to przewody ma podłączone. Obstawiam jakieś błędy w połączeniach np. przy zasilaczu przyczepy lub nieodpowiednie przyłączenie przewodu z niej wychodzącego, ale nie przy samej lodówce.

Niestety, o wewnętrznej instalacji i podłączeniach nic nie wiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie w Wilk-u. Okazało się że problem był albo w pierwszej ( na dyszlu ) lub drugiej ( pod siedziskiem z przodu )puszce połączeń elektrycznych wiązki idącej od wtyku. Od nowości było to niepodłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W puszcze pod siedziskiem (po włączeniu) stacyjki jest napięcie, ale mam jeszcze jedno pytanie czy przewody  z 10 i 11 pinu (czyli te do lodówki)  w instalacji  w przyczepce idą bezpośrednio do lodówki czy przez zasilacz . Bo wydaje misie że bezpośrednio więc podpowiedź Kristofer-a o działaniu lodówki  z zasilacza  a nie działaniu  z samochodu nie jest chyba dobrym kierunkiem - to nie problem podpięcia zasilacza- ale mogę się mylić ?

 

Do zasilacza przewody  ze skrzynki rozdzielczej (  z samochodu - zasilanie stałe) są zaizolowane wg wskazań Kristofer-a  (rys)i podpięty jest tam akumulator  z przyczepki

 

 

post-464-0-34550100-1465278930_thumb.jpg

Edytowane przez Erni (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli nie podłączanie przewodów zasilających z wtyczki. Prawdopodobnie ktoś wcześniej poprzepinal tak aby działo na 12 v przyczepy.

 

To rożnych przyczepach różnie bywało,podepnij tak aby lodówka była spięta z wtyczką haka,zajedziesz na kemping zapomnisz wyłączyć zasilanie przejazdowe 12v i rozładujesz aku pokładowe

Edytowane przez AKISSJG (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Może prościej ale potrzebuje inną przyczepkę pociągnąć. Apropo przerabiania w budzie na 13 pin dużo z tym roboty jest? Bo się własnie zastanawiałem czy w mojej budzie było 7 od nowości czy ktoś to przerabiał, od kiedy weszło na zachodzi 13 pin? U nas zapewne nigdy bo dalej standard to 7 pin 

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam problem, kupiłem przejściówkę z 13/7 i mam problem żeby ją wetknąć :D Zderzak mnie nie puszcza, dostane gdzieś jakaś inną przejściówkę niż te na aledrogo.  

Tak

Może prościej ale potrzebuje inną przyczepkę pociągnąć. Apropo przerabiania w budzie na 13 pin dużo z tym roboty jest?

Niedużo.

Bo się własnie zastanawiałem czy w mojej budzie było 7 od nowości czy ktoś to przerabiał, od kiedy weszło na zachodzi 13 pin? U nas zapewne nigdy bo dalej standard to 7 pin 

Na temat wtyku/gniazda przyczepa/samochód jest na forum wszystko, a 13-pin pojawiło się już baaardzo dawno temu  ;) 

Jeśli nie chce Ci się zmieniać wtyczki w przyczepie, bo w zasadzie, na początek tylko tyle wystarczy, to możesz kupić adapter tzw. "krótki" lub na przewodzie, np.:

http://sklep.dakro.pl/product/adapter-westfalia-300100320113-krotki-13-7-pin/

http://akcesoriasamochodowe.istore.pl/pl/adapter-do-przyczepy-z-kablem-przejsciowka-z-wersji-polskiej-na-niemiecka-13-7-10-57.html

:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic, po prostu nie przyglądałem się temu za bardzo za pierwszym razem a okazało się że we westfalii gniazdo jest chowane w zderzak i można je wyciągnąć ze zderzaka aby był łatwiejszy dostęp :P Jak człowiek nie miał to nie wiedział :D

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.