Skocz do zawartości

Polska - dania regionalne


Pierzasty

Rekomendowane odpowiedzi

Lubię jeść. Często gdy otwieram oczy, już mam zmasowany atak myśli ,co zjem dziś na obiad :jesc:
Służbowo bujam się trochę po kraju (choć ostatnio mało) i dziś w Ostrołęce w pewnej knajpie natknąłem się na wpis: dania regionalne. Bez namysłu zamówiłem Kugiel z kiełbasą i doznałem olśnienia :D A co polecicie w swoich stronach. Coś specyficznego dla Waszego regionu. (Tylko nie mówcie że kluski śląskie, bo nimi to już moja (Wrocławianka) Żona chciała zamordować :-]

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Lubię jeść. Często gdy otwieram oczy, już mam zmasowany atak myśli ,co zjem dziś na obiad :jesc:

 

 

Ja to przed zaśnięciem już obmyślam co bym jutro dobrego zjadł  :jesc:  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię jeść. Często gdy otwieram oczy, już mam zmasowany atak myśli ,co zjem dziś na obiad :jesc:

Służbowo bujam się trochę po kraju (choć ostatnio mało) i dziś w Ostrołęce w pewnej knajpie natknąłem się na wpis: dania regionalne. Bez namysłu zamówiłem Kugiel z kiełbasą i doznałem olśnienia :D A co polecicie w swoich stronach. Coś specyficznego dla Waszego regionu. (Tylko nie mówcie że kluski śląskie, bo nimi to już moja (Wrocławianka) Żona chciała zamordować :-]

Schabowy!!!! :D Orginalnie nie :D

Kugiel ... nie słyszałam tej nazwy, u nas kugiel to po prostu blacharz - czy inaczej babka ziemniaczana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również pierwszy raz słyszę taką nazwę, ale od czego jest internet? I już wiem z czym to się je :) Wszystko co z ziemniaków zjem w ciemno! I chyba zaraz zrobię roladę ziemniaczaną bo jeszcze ze świąt została paczka wafli i szkoda, żeby się zmarnowały. A na drugie imię to powinnam mieć Pyra, Ziemniak albo Kartofelek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

! I chyba zaraz zrobię roladę ziemniaczaną bo jeszcze ze świąt została paczka wafli i szkoda, żeby się zmarnowały.

 

:>  że jaka rolada? Jakie wafle?

Schabowy!!!! :D Orginalnie nie :D

Kugiel ... nie słyszałam tej nazwy, u nas kugiel to po prostu blacharz - czy inaczej babka ziemniaczana. 

Nazwę pisałem z mojej kiepskiej pamięci po wyjściu z knajpy, więc z błędem... Prawidłowo kugel

Gusia, ja to jestem pewien, że Ty to masz jakiegoś "asa" w rękawie na swoim terenie :]  pucuj się :]

 A na drugie imię to powinnam mieć Pyra, Ziemniak albo Kartofelek...

Stety , albo niestety też tak mam ....Za ziemniaki mógłbym dać się pokroić :]

Twoje rejony też chyba w miarę bogate są w ziemniaczane frykasy jak np. Kiszka ziemniaczana, czy Kartacze...? Chociaż, może to bardziej na północ od Ciebie :hmm:

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wypas . Już wiem co będę jadł w sobotę na obiad. Dziś jestem w Białymstoku, jutro w Suwałkach i dalej Olsztyn.  Postanowiłem, że wynajdę jakieś miejscowe przysmaki. A nie tylko chińczyki, kebaby i srakdonaldy. Chociaż od jakiegoś roku lub więcej staram się wyszukiwać barów mlecznych, a w takich czasem można coś dobrego ciapnąć :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek spacerowałem po Szczytnie,  znalazłem na przeciwko Gimnazjum, w center B. Mleczny obiadek 12zł :ok:

Regionalne to są fajne smaki, o :piwko:   nie wspomnę. ;)

 

Jutro pobuszuje w Szczecinie. :skromny: 

Edytowane przez comsio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wypas . Już wiem co będę jadł w sobotę na obiad. Dziś jestem w Białymstoku, jutro w Suwałkach i dalej Olsztyn.  Postanowiłem, że wynajdę jakieś miejscowe przysmaki. A nie tylko chińczyki, kebaby i srakdonaldy. Chociaż od jakiegoś roku lub więcej staram się wyszukiwać barów mlecznych, a w takich czasem można coś dobrego ciapnąć :]

 

No to w tych rejonach próbuj cepelinów (kartaczy), czeburieków, czy innych rarytasów kuchni wschodniej, które na Warmii, Mazurach i Podlasiu najłatwiej dostać w knajpach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.