Skocz do zawartości

Skrytka na wartościowe przedmioty.


Rekomendowane odpowiedzi

jeśli ma to być zrobione porządnie to mocował bym taki element bezpośrednio do ramy

 

jeśli się nie da to od dołu od zewnątrz zamocował bym taki sejfik do płyty metalowej która zabezpieczy skrzyneczkę przed wyrwanem śrub mocowanych bezpośrednio do poszycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej odradzam sefy, jeśli już to ukryte. Tylko wtedy jesli zginie to wszystko. Proponuję nie trzymać dokumentów i sprzętu w jednym miejscu. Jak kolega wcześniej napisał, przyczepa to lekka konstrukcja i niewiele jest miejsc by taki sejf zamontować solidnie, w innym przypadku nie potrzeba dużo trudu by wyrwać cały sejf z podłożem. Proponuję pójść w kierunku zrobienia czegoś nietypowego. U kolegi ucieliśmy od spodu drzwi od szafy o 10 cm, a na dole podwójne dno, odcięty kawałek został przykręcony z powrotem, całość wygląda jakby tak miało być. Tam powstał porządny schowek na elektronikę i dokumenty. W łazience większość ma szafki z lustrami, tam za szafką można zrobić małą skrytkę. Można pokusić się do przykręcenia metalowego sejfu od spodu by dostęp był od środka, pod szafką kuchenną czy łóżkiem - koniecznie pod wykładziną - to najlepsze zamontowanie sejfu. Inne rozwiązanie, to atrapa bezpieczników, czy stara obudowa po akumulatorze, coś co nie przyciąga wzroku i jest normalnym wyposażeniem przyczepy... Ktoś powie że może wypisuje tu cuda, ale jeszcze do niedawna walczyłem z tymi, którym sen spędza z oczu to, co, komu i gdzie ukraść. I najważniejsza rzecz, cokolwiek zamontujemy, to nikomu nie mówmy o tym, nie chwalmy się... Jeśli są małe dzieci to tym bardziej, chowajmy gdy nie widzą. Życzę owocnych przemyśleń a sejf proponuję w ostateczności gdy nie mamy czasu lub pomysłu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem minimalista i nie mam żadnej skrzynki, a cenne przedmioty trzymam w samochodzie, który ma lepsze zamki niż przyczepa i alarm :przyczepa:

Ale tak na poważne to myślę, że zwykła skrzynka metalowa z zamkiem i mocno przykręcona do podłogi powinna wystarczyć. Jak złodziej włamie się do przyczepy to będzie brał to co jest na wierzchu a nie wyłamywał zamki bo będzie się bał, że ktoś nadejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim wilku już Niemiec zainstalował sejfik.W sumie to taka kasetka metalowa tyle ,że okrągła .Jest pod łożkiem.Śruby sa solidne Od spodu przyczepy mają okrągły łeb nie do zlapania kluczem..Dostęp do zamka niewygodny do dłubania narzędziami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.