Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Średnica otworu centralnego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 qferki

qferki

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 10 postów
  • Skądszczecin
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Hobby 545
  • Holownik:Nissan Patrol

Napisano 08 styczeń 2016 - 10:10

Bry
Jak w temacie, jaki wymiar ma otwór centralny felgi? 1996 rok felga 14 cali.

Plis help.

#2 MARIOczy

MARIOczy

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 550 postów
  • Model:Holenderski
  • Holownik:Niemiecki

Napisano 08 styczeń 2016 - 14:32

Różny

Pozdrawiam

Mariusz

#3 Ir & Ed

Ir & Ed

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3135 postów
  • Sprzęt:Brak

Napisano 08 styczeń 2016 - 18:18

@qferki

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

#4 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8016 postów
  • Telefon:Jest
  • SkądLubelskie
  • Model:Specjalny II
  • Holownik:Stary ale żwawy.

Napisano 09 styczeń 2016 - 02:37

Witam!
Jedyna dobra odpowiedź, to post #2, bo i jak inaczej można na tak bezładnie zadane pytanie odpowiedzieć? :niewiem:
Brakuje informacji, dla jakiego rodzaju pojazdu jest felga (samochód osobowy, przyczepa, quad, a może jeszcze coś innego) - jedynie się domyślamy, że może chodzić o przyczepę kempingową. :hmm:  Nie znamy marki i modelu pojazdu, jak i pozostałych parametrów felgi (ET,LI, a zwłaszcza LK i LZ). Skoro pytający o nich nie wspomina, tzn., że je zna, ale dobrze by było, abyśmy również je poznali, bo inaczej każda nasza odpowiedź, jaka by nie była, będzie w równym stopniu prawdopodobna (czyt. nieprawdopodobna) i tylko przypadek zrządzi, że ktoś trafi.
Co prawda Kol. ired podaje najbardziej popularny rozmiar ML, ale faktem jest, że dla felgi 14 cali, nie jedyny, więc ...
Równie dobrze, może chodzić o np. 85, 57, czy nawet 161.
IMHO

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

#5 Ir & Ed

Ir & Ed

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3135 postów
  • Sprzęt:Brak

Napisano 09 styczeń 2016 - 10:10

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Użytkownik ired edytował ten post 09 styczeń 2016 - 10:12

#6 qferki

qferki

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 10 postów
  • Skądszczecin
  • Model:Hobby 545
  • Holownik:Nissan Patrol

Napisano 09 styczeń 2016 - 10:58

Hobby.png

Felga aluminiowa 6Jx14".png
Pozdrawiamy,
Ir & Ed

Dziękuję bardzo mocno.

#7 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8016 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 09 styczeń 2016 - 19:24

attachicon.gifHobby.png

attachicon.gifFelga aluminiowa 6Jx14".png

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Fakt, w pośpiechu nie zwróciłem uwagi, że temat jest w dziale Hobby - przepraszam.

To zawęża skalę odpowiedzi, jednak nadal pozostanę przy tym, że nie znając ważniejszych parametrów felgi (w tym przypadku, choćby LZ), nie można jednoznacznie twierdzić, że ML = 67, to jedyny i słuszny wymiar. :nono:

Przykład? Bardzo proszę  ;)

Hobby 67.jpg

i

Hobby 57.jpg

Użytkownik Kristofer edytował ten post 09 styczeń 2016 - 19:29

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

#8 cityflipper

cityflipper

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 158 postów
  • Skąddolnośląskie
  • Model:Hobby
  • Holownik:focus

Napisano 20 kwiecień 2016 - 20:00

nie można jednoznacznie twierdzić, że ML = 67, to jedyny i słuszny wymiar. :nono:

Zobacz tukoło rozstaw śrub 107.jpg :

oraz tu:koło rozstaw śrub 112.jpg

Temat pewnie już nieaktualny ale wklejam zdjęcia. Dwie felgi i dwie inne średnice.

Nie pamiętam za dobrze ale piasta akurat tutaj ma coś 63 mm więc ta druga felga ma ze 65 mm... musiałbym sprawdzić. 

Użytkownik cityflipper edytował ten post 20 kwiecień 2016 - 20:02

... 

#9 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8016 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 20 kwiecień 2016 - 21:23

Przecież właśnie o tym pisałem, zobacz fotki, które zamieściłem. ;)

Dwie felgi, każda o rozmiarze 14 cali, nawet ET mają identyczne, a średnice otworów centralnych różne.
W jednej ML = 67, natomiast w drugiej ML = 57
Z Twojego posta wynika to samo, czyli że średnice w/w otworów masz inne, mimo, że rozmiar felg jest taki sam.
Jak już pisałem, wartość ML jest bardzo istotna wyłącznie wtedy, gdy piasta służy jednocześnie do centrowania koła, w pozostałych przypadkach otwór może być większy i nie ma to znaczenia.

#10 cityflipper

cityflipper

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 158 postów
  • Skąddolnośląskie
  • Model:Hobby
  • Holownik:focus

Napisano 21 kwiecień 2016 - 18:05

Przecież właśnie o tym pisałem, zobacz fotki, które zamieściłem. ;)

Kristofer, w porządku, mówimy o tym samym. Ale...

miałbym do Ciebie pytanko pozostając w temacie koła. Czy reflektujesz na wiadomość?  

... 

#11 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8016 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 21 kwiecień 2016 - 18:58

Oczywiście, pisz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych