Skocz do zawartości

Lodówka Elektrolux RM212 Rozruch


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym się dowiedzieć doczego służy dodatkowy przycisk który uruchamia wentylator przy lodówce i kiedy go się włacza . Jak chodzi na 12 v / 230 v trzeba ten wentylator włoczyć ? Czy włacza się go jak chodzi na gazie ?

Ile czasu potzebóje lodówka aby normalnie schładzała na 12 V i 230 V i gazie ?

 

Pozdrawiam i czekam cierpliwie na podpowiedzi :ok:

 

Walduśś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w tych lodówkach był montowany wentylator fabrycznie :ok:, ale za to na pytanie z wiatrakiem odpowiem w ten sposób:

- wiatrak włączasz kiedy nie jesteś zadowolony z osiągów lodóweczki i najczęściej dzieje się to w ciepłe bezwietrzne dni i nie ma tu już znaczenia czy to 12 czy 230 czy gaz.

Wiatrak ma za zadanie poprawić przejmowanie ciepła między skraplaczem a otaczającym go powietrzem.

 

W mojej lodówce w temperaturach około 18 stopni wewnątrz przyczepy i 12 na zewnątrz, przy włączonym wiatraku efekt chłodzenia odczuwalny był po około 45 minutach. Kiedyś dawno na forum zapodałem jak kształtuje się temperatura w wyjętej lodówce działającej na 230V.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Tomii

Jaką temperaturę uzyskać można ja dzisiaj ją włoczyłem to spadła od 7 do 5 C a zamrażalnik do -5 C ale potem czym cieplej było na zewnącz to zaczeła wzrastaćna plus i niewiem czego tak czy termostat czy mało freonu? to na zasilaniu 12V i 230V a nagazie większe temperatury uzyskiwała ? A z tym wiatrakiem to masz rację tak jak na pisałeś !!

Pozdtrawiam i czekam na dalsze informacje

Walduśś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie 5 stopni w lodówce to dobra temperatura. Zamrażalnik -5 też ok :przyczepa:. Powiedz jeszcze czy przyczepa była dobrze wypoziomowana. Słuchaj w lodówce można osiągnąć i -20 kwestia tylko tego jaka temperatura panuje w przyczepie i na zewnątrz. Waldek zdaj se sprawę że na temperaturę w lodówce ma wpływ wiele czynników i to jeszcze przy różnym sposobie zasilania te czynniki są inne.

 

Czegoś takiego jak freon to w tych lodówkach nie ma :hop1: tam jest roztwór amoniakalno wodny.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa jest postawiona na oko plus minus .Ale dzięki właśnie czytam o lodówkach starocie na forum i dużo już wiem !~Zamontóje drugi wentylator aby zwiększyć wymianę powietrza.Sprawdzałem też nasmarowanie łożysk smar nowy ktoś dbał o nią w Holandii i hamulce idealne !

 

Dzięki Tomii i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam ta samą lodówke RM212A . Przyczepke kupiłem w tym roku.Czytałem posty o lodówkach ale w mojej nie ma okienka do sprawdzenia czy sie palnik właczył. POMOCY jak uruchomic to ustrojstwo, tak zeby domku na kółkach nie wywalić w powietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uruchamiaj na gazie , ja zrobiłem to w tamtym roku i o mały włos nie spaliłbym przyczepy... drugi raz nie zaryzykuję ! W okolicy palnika gromadzi się kurz , pajączki itp. Zapchana dysza i pożar gotowy ! Poza tym sprawność na gazie to nie to samo co 220 v Nie warto ryzykować !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie najlepiej na 220 v , potem GAZ ale ryzyko , najgorzej na 12 v , w tamtym roku kupiłem przetwornice z 12 v na 220 v . W trakcie jazdy spisywała się bardzo dobrze . Niestety po przybyciu na pole zapomniałem ją wyłączyć i podpiąłem do przyczepy kabel z 220 v . na polu wybiło wszystkie bezbieczniki ale najgorsze że mojej przetwornicy zostały zgliszcza !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to pisz, że jesteś tak ostrożny, że gazu nie używasz i tyle, a nie bałamuć ludzi, że ryzykują.

 

truma zaleca przegląd instalacji gazowej co 2 lata, kto go robi wobec całej instalacji może używać spokojnie gazu w przyczepie.

próbę szczelności sam możesz sobie zrobić, sprzęty mają zabezpieczenie przeciwwypływowe :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może i ja spróbuję zadać pytanko... Posiadam elektroluxa RM200 B z hobby prestige 495 84 r wdłubanego na zewnątrz. Po lekturze całości problemów dotyczących lodówek i opisanych na forum przekiwałem go a dokładniej przeturlałem z 50 razy we wszystkich możliwych kierunkach. Opukałem każdą dostępną rurkę i efekt jaki był taki pozostał. Tzn po włączeniu napięcia 230v rozpoczyna się grzanie co objawia się rosnącą temperaturą na rurce nad skraplaczem oraz bulgotaniem w rurkach, po jakichś 15 minutach zaczyna się chłodzenie rurki w zamrażalniku a następnie zaczyna grzać. Nadmienię tu że przed każdym włączeniem jest wypoziomowana. Chyba nie mam cierpliwości albo najzwyczajniej nie robię czegoś jak trzeba. :) Proszę o wskazówkę gdzie robię błąb lub namiar na kogoś kto umie to urządzenie odpalić. Z góry dziękuję za jakiekowiek zainteresowanie tym chyba już oklepanym jak widzę tematem.

Pozdrawiam Marcin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to zrobiłem tak zaprosiłem trzech kulegów podłoczyliśmy lodówkę na 12V i przytym obaliśmy flaszeczkę i stwierdziliśmy że mrozi , potem przełoczenie na 230 V i nastepna schłodzenie było pozytywnę , to przełoczyliśmy na gaz i na stępną opracowaliśmy i mroziłotak zeszło z cztery godzinkia potem to już niepamiętam ! :):)

Z mrożeniem trzeba trochu poczekać,.

Pozdrawiam Walduśś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.