Skocz do zawartości

Jaka przyczepe moge ciagnac ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy. Przeszukalem kilknascie forum ale nadal nie jestem pewny odpowiedzi.

 

Chcialbym zapytac znawcow jaka przyczepe kempingowa moge ciagnac samochodem osobowym BMW e46 sedan posiadajac prawo jazdy kat.B w Niemczech. Wiem ze tematow juz pewnie bylo od groma.

 

Dane auta: (pobrane z neta)

 

masa własna (kg) 1430 ładowność(mm) 435 masa całkowita (kg) 1865

 

 

w dowodzie mam (posiadam niemiecki do rej):

 

F1- 1865

7.1 - 900

7.2 1045

O1 - 1600

O2- 720

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć,

 

zakładamy, że masa całkowita auta to 1865 kg, z dowodu rejestracyjnego możesz podłączyć przyczepę o DMC 1600 kg co daje razem 3465 kg. A więc wynik <3500 kg czyli każdą z hamulcem najazdowym o masie całkowitej do 1600 kg.

Jeżeli przyczepa bez hamulca najazzdowego no to maksymalna jej waga 720 kg.

 

A tak na przyszłość jak będziesz miał cięższe auto - Jeżeli masz prawo jazdy niemieckie to chyba możesz zapisać się na kurs i dorobić do 4250 kg (suma DMC auta i przyczepy). Podobno idziesz na kurs, po którym nie masz egzaminu. W Polsce oczywiście nie idziesz na kurs, ale za to na końcu masz egzamin jak na prawo jazdy kategorii E.

 

No i jeżeli suma DMC wyjdzie powyżek 3500 kg zaczną się schody z Via tollem w Polsce - po co zapraszać turystów jak można ich postraszyć elektronicznym urządzeniem i podpisywaniem dziwnej umowy.

 

To chyba tyle w temacie

Pzdr

Medyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą "betką" to nie wiele uciągniesz  :nono: 

Jest pytanie jaki masz silniczek i ile jest w rubryce G: ???

Mimo że w rubryce O1 jest może i 1600 to jednak autkiem będzie "wozić" i jazda takim zestawem będzie bardzo mało przyjemna :blagac: .

To piękne autko, ale tylko do super jazdy, bo biało-niebieska szachownica nie lubi wszelkich udziwnień :yay: .

Swoją drogę,to w DR w mojej  O1 jest tylko 1300; F1: 1 645; G: 1 245( w pozostałych też odpowiednio mniej),

więc nie wiem czemu u ciebie tyle ??? O1: 1600  :hmm:  

Zobacz co podałeś : F1: 1 865  -  O1: 1 600 = tylko 265 kg różnicy .??? :swieca:

Dołożył byś bagaż do "cepki", + przedsionek +  jakieś jedzenie do lodówki i co wtedy z wagą faktyczną "cepki" ??? :blagac:

Ja do swojej "trójeczki" nigdy haka nie założyłem,przejechałem nią ponad 300tys. km, a teraz jeździ nią córcia :hehe:

Teraz normalnie jeżdżę sobie E 70 z motorkiem N62N-4,8i, no i jak kupiłem swoją "cepkę" to pytałem sprzedawcę czy mogę

tym ciągać swojego "fendt`dzika" = 1300 DMC, to powiedział, abym zapomniał i nie próbował, bo urwę dyszel (oczywiście też haka nie ma :skromny: ),

a auto ma w rubryce O1: 2 000, w F1: 2 755 i w G: 2 180.

Tak teraz, wyjazd na wakacje, a szachownica biało-niebieska zostaje w garażu :zly: ,

bo trzeba jechać tylko max 80 km/h :oslabiony:

Używam więc auta "wolnego", mocnego silnikiem i o dużej masie własnej, na przemian :

1. https://pl.wikipedia.org/wiki/Ford_Windstar

lub

2. http://grandtiger.pl/grand-tiger/specyfikacja

Oczywiście w PL dla obydwu w/w obowiązkowy VIATOLL na szybie :krzykacz: .

Wersja kombi serii "3" ma trochę więcej :]   ale to już inna jazda :piwo: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

zakładamy, że masa całkowita auta to 1865 kg, z dowodu rejestracyjnego możesz podłączyć przyczepę o DMC 1600 kg co daje razem 3465 kg. A więc wynik <3500 kg czyli każdą z hamulcem najazdowym o masie całkowitej do 1600 kg.

Jeżeli przyczepa bez hamulca najazzdowego no to maksymalna jej waga 720 kg.

 

A tak na przyszłość jak będziesz miał cięższe auto - Jeżeli masz prawo jazdy niemieckie to chyba możesz zapisać się na kurs i dorobić do 4250 kg (suma DMC auta i przyczepy). Podobno idziesz na kurs, po którym nie masz egzaminu. W Polsce oczywiście nie idziesz na kurs, ale za to na końcu masz egzamin jak na prawo jazdy kategorii E.

 

No i jeżeli suma DMC wyjdzie powyżek 3500 kg zaczną się schody z Via tollem w Polsce - po co zapraszać turystów jak można ich postraszyć elektronicznym urządzeniem i podpisywaniem dziwnej umowy.

 

To chyba tyle w temacie

Pzdr

Medyk

Dzieki mysle ze wszystko sie zgadza co napisales :D wiec smialo moge kupic przyczepke. Choc nie bede bral pod uwage do 1600 kg tylko do malutka do 750 DMC.

Tą "betką" to nie wiele uciągniesz  :nono:

Jest pytanie jaki masz silniczek i ile jest w rubryce G: ???

Mimo że w rubryce O1 jest może i 1600 to jednak autkiem będzie "wozić" i jazda takim zestawem będzie bardzo mało przyjemna :blagac: .

To piękne autko, ale tylko do super jazdy, bo biało-niebieska szachownica nie lubi wszelkich udziwnień :yay: .

Swoją drogę,to w DR w mojej  O1 jest tylko 1300; F1: 1 645; G: 1 245( w pozostałych też odpowiednio mniej),

więc nie wiem czemu u ciebie tyle ??? O1: 1600  :hmm:  

Zobacz co podałeś : F1: 1 865  -  O1: 1 600 = tylko 265 kg różnicy .??? :swieca:

Dołożył byś bagaż do "cepki", + przedsionek +  jakieś jedzenie do lodówki i co wtedy z wagą faktyczną "cepki" ??? :blagac:

Ja do swojej "trójeczki" nigdy haka nie założyłem,przejechałem nią ponad 300tys. km, a teraz jeździ nią córcia :hehe:

Teraz normalnie jeżdżę sobie E 70 z motorkiem N62N-4,8i, no i jak kupiłem swoją "cepkę" to pytałem sprzedawcę czy mogę

tym ciągać swojego "fendt`dzika" = 1300 DMC, to powiedział, abym zapomniał i nie próbował, bo urwę dyszel (oczywiście też haka nie ma :skromny: ),

a auto ma w rubryce O1: 2 000, w F1: 2 755 i w G: 2 180.

Tak teraz, wyjazd na wakacje, a szachownica biało-niebieska zostaje w garażu :zly: ,

bo trzeba jechać tylko max 80 km/h :oslabiony:

Używam więc auta "wolnego", mocnego silnikiem i o dużej masie własnej, na przemian :

1. https://pl.wikipedia.org/wiki/Ford_Windstar

lub

2. http://grandtiger.pl/grand-tiger/specyfikacja

Oczywiście w PL dla obydwu w/w obowiązkowy VIATOLL na szybie :krzykacz: .

Wersja kombi serii "3" ma trochę więcej :]   ale to już inna jazda :piwo:

Silniczek tylko 2.0 150km ale mysle ze z przyczepka 750 kg sobie poradzi. A co do O1 to podalem co mam napisane w dowodzie rejestracyjnym.  Ale czemu 1600 to nie wiem.

A czy ktoś brał pod uwagę przelicznik 1,33 stosunku mas holownika i przyczepy?

Mi się wydaje że max DMC przyczepy jaką możesz podpiąć to 1402kg wedle przelicznika,no chyba że się mylę.. :hmm:

1600 czy 1402 nie robi mi roznicy bo i tak mysle ciagnac max do 1000kg

Edytowane przez Toblokai (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki mysle ze wszystko sie zgadza co napisales :D wiec smialo moge kupic przyczepke. Choc nie bede bral pod uwage do 1600 kg tylko do malutka do 750 DMC.

 

Silniczek tylko 2.0 150km ale mysle ze z przyczepka 750 kg sobie poradzi. A co do O1 to podalem co mam napisane w dowodzie rejestracyjnym. Ale czemu 1600 to nie wiem. Sprawdzę jutro rubrykę G i napisze dzisiaj już lecę spać. Dzięki wszystkim za odpowiedzi

 

1600 czy 1402 nie robi mi roznicy bo i tak mysle ciagnac max do 1000kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczek tylko 2.0 150km ale mysle ze z przyczepka 750 kg sobie poradzi. A co do O1 to podalem co mam napisane w dowodzie rejestracyjnym.  Ale czemu 1600 to nie wiem.

No i proszę tutaj mamy auto gdzie DMC to 1865kg a na haku jest 1600kg przy mocy auta 150KM

a w tym temacie  http://forum.karawaning.pl/topic/20828-mini-cooper-s-countryman-all4-automat-190km/mamy  DMC 1975kg na haku 1000kg przy mocy auta 190KM,

czyli wychodzi na to że klapki kubota  są solidniejsze :]

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toblokai:  E46 tyle że w kombiaku ciągałem swoją 1360kg i było całkiem spoko. Owszem auto niskie, to i żagiel duży, więc wiatr czołowy drastycznie zwiększał zużycie paliwa.

 

Visitor: az mnie ciarki przeszły jak przeczytałem Twój post. E70 w garażu a z budą się katujesz windstarem? To gorzej niż piwo bezalkoholowe :(

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.