Skocz do zawartości

Pomoc z zakupem pierwszej przyczepki


boyka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem nowy na forum, i jak to zwykle z takimi bywam mam kilka pytań co do zakupu przyczepki. Zwiedziłem już kilka stron aukcyjnych i szczerze powiem, że nie spodziewałem się iż zakup przyczepki może być tak trudny.

Szukam wraz z moją drugą połówką przyczepki do ok 7000 zł, wiemy że to trochę mało ale wydaje nam się że na początek przygody wystarczy.

Nasze "wymagania" co do przyczepy:

-2-3 osobowa (2 dorosłych + dziecko)

-DMC max 900-1000kg

-łazienka z wc kasetowym czy lepiej przenośny? ( prysznic mile widziany chociaż obejdziemy się bez niego)

-w miarę dużo szafek na ubrania itp.

-ogrzewanie

-lodówka

-przedsionek

 

Z tego co już się zdążyliśmy rozejrzeć to będą to przyczepki z lat w przedziale 86-96r.Jak na razie zatrzymaliśmy się na 2 przyczepkach: Hobby 400 prestige z 89 roku oraz  Delta 3500EK z 95 roku.

1) Hobbhy   http://olx.pl/oferta/hobby-1989-z-ladnym-przedsionkiem-przyczepa-kempingowa-CID5-IDdlDZh.html#efedbdcdde

2) Delta  http://olx.pl/oferta/delta-1995-rok-2-3-osob-zarejestrowana-wc-kaseta-namiot-kempingowa-CID5-IDcqm8z.html#79ce65437c

I tutaj prosimy Was o poradę... Osobiście bardziej podoba nam się Hobby ponieważ ma nadmuch powietrza i brodzik, no ale czy przyczepa z tych lat nie będzie już wymagała dużych nakładów finansowych? Jeśli mielibyście dla nas jakieś inne propozycje to z chęcią je przejrzymy. 

Z góry dziękujemy za pomoc i pozdrawiamy.

Edytowane przez boyka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

boyka,

W przyczepie nie rocznik a stan jest ważny.

Piszesz o dziecku, jaki wiek?

Obie to salonki, więc dużo zależy od wieku.

Ja osobiście proponowałbym szukać cepki w układzie 2+1, zawsze to bardziej korzystny układ. Co do kibelka, to kasetowy wygodniejszy, ale i z przenośnym dawałem radę przez 3 lata i było OK.

Na jakiej podstawie określasz max DMC cepki (dowód rejestracyjny czy własne wymagania?)?. Jeżeli chodzi o prysznic, różnie z tym bywa. Część osób używa bo jeździ na dziko, część bo chce chociaż są to małe pomieszczenie ale większość nie używa bo:

- na kempingu masz do dyspozycji normalny prysznic

- dbasz aby kupić suchą a potem lejesz sam do niej wodę aby mokła, nielogiczne ;).

Sam brodzik, może się przydać jak masz małe dziecko i ew. można je "wykąpać w misce", jak nie to już raczej bez znaczenia. Nadmuch się przydaje, ale konieczny tez nie jest (też dawałem radę bez niego).

Budżet na wiele nie pozwoli ale na pewno pozwoli przy odrobinie cierpliwości i szukania, znaleźć to czego szukacie.

Jedna ważna rzecz, w cepce wiele da się naprawić lub żyć bez wielu rzeczy ale naprawa mokrych ścian, sufitu lub podłogi pochłonie bardzo dużo pieniędzy.

Dla tego jak już to szukajcie suchej, a dopiero wyposażonej ;) - chyba rozumiesz o co mi chodzi?

 

Z tych dwóch, wybrałbym Hobby bo jest dłuższa, a tego miejsca już niczym nie zastąpisz. 

 

W rejonie Sosnowca jest kilku kolegów co pewnie pomogą w ewentualnych oględzinach (nawet nie wiem czy ten sprzedawca nie jest nam już znany - straciłem kontakty ale numer telefonu coś mi mówi). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dzieckiem to raczej poszukaj 2+1 lub 2+2 najlepiej z  zamykaną sypialnią :)  , nadmuch przy przyczepie ok. 400 cm jest moim zdaniem zbędny. Ta jest fajna, forumowa i niedaleko

http://olx.pl/oferta/okazja-tylko-w-starym-roku-2015-beyerland-400-ct-vitesse-7200zl-CID5-IDcnCxB.html#e79a465a70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Wiem że stan jest ważny a nie rocznik, tylko czy tak wiekowy sprzęt pomimo dbania  nie gnije już np. od starości?

Dziecko jest na razie w planach  :] ale szukamy takiej aby mogła pomieścić nas w więcej niż tylko my dwoje-takie patrzenie w niedaleką przyszłość,hehe,wiesz o co mi chodzi.

DMC określam na podstawie wpisu w dowodzie auta, w rubryce Q1 mam wpisane 1200.Wolę lżejszą dla "wygodniejszej" jazdy.

Dziś natrafiła się jeszcze taka przyczepka     http://sprzedajemy.pl/zadbana-przyczepa-burstner-holliday-z-duzym-przedsionkiem,18281532

Co o niej byś powiedział?Ma osobne spania ale za to wc przenośne a nie kasetowe  :oslabiony:

Co do prysznica to nie jest nam aż tak potrzebny, mógłby być tak w razie czego,ale nie musi.Również wolelibyśmy korzystać z pryszniców w ośrodkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dziecko w planie to luz (jest czas), nie mniej i tak polecam układ z więcej niż jednym łóżkiem.

Taka sytuacja:

- jedziesz na weekend i nie rozkładasz przedsionka (jak 98% pozostałych karawaningowców przy wyjeździe na weekend). Zjadłeś obiad a na zewnątrz pogoda taka sobie (bo to np. wrzesień).

Chciałbyś się położyć i chwilkę poleżeć a żona poczytać książkę lub koniecznie sprawdzić cenę jakiegoś kosmetyku w internecie.

Ty idziesz sobie na zawsze gotowe łóżeczko a małżonka zostaje przy stole w drugiej części cepki. W Salonce tego już nie zrobisz bo do zjedzenia obiadu musiałeś złożyć łóżko :(

Ale to tak na pobudzenie wyobraźni. Bo jak dziecko będzie to już zupełnie inna sprawa i powodów na "+" dla takiego układu jest więcej.

 

 

Teraz patrząc na układ (pomijam stan techniczny tych przyczep - po zdjęciach to ani Buerstnera ani Hobby nie da się ocenić), wybrałbym Buerstnera z przenośnym WC ale lepszym układem.

Przyszłościowo prościej też sprzedać cepkę inną niż salonka.

Na PW (koperta w górnym prawym rogu) masz nr tel do mnie jak chciałbyś pogadać ;)

 

Prysznic jest naprawdę dla mnie piąto-rzędny. Do tego prysznica wodę najpierw trzeba przynieść własnymi rękoma, potem umyć się w ciasnocie, potem trzeba wodę z prysznica wynieść do zlewni (teraz już na niewielkiej ilości pół kempingowych wodę z cepki puszcza się w trawę. Są do tego zbiorniki na tzw. "szarą wodę". A do kempingowego idziesz, myjesz się i wracasz, nie moczysz ścian (sam brodzik to nie wszystko), podłogi pod brodzikiem itd, itd, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęć nic nie można jednoznacznie stwierdzić. Jeżeli jest to Twoja pierwsza to wypada zabrać ze sobą kogoś kto ma pojęcie o przyczepach bo inaczej sprytny handlarz czy inny cwaniaczek sprzeda szrota co w pl jest niezwykle popularne. Na forum są osoby, które pomagają w takich przypadkach. Wszystkie przyczepy z tych roczników są podejrzane i trzeba bardzo uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie byliśmy oglądać tego Buerstnera i mam mieszane uczucia. W środku niby ok,mebelki fajne ale zauważyłem że ktoś już oklejał jedną ze ścianek jakąś tapetą ( tam gdzie powinien być otwór wentylacyjny-ktoś go zaślepił jakimś plastikiem i okleił tapetą)widać w tym miejscu lekkie zacieki, na rolecie od szyberdachu był lód a osłona plastikowa pęknięta sam dach od wewnątrz był jednak suchy, od przodu na łączeniu ścianek ( na tel aluminiowej listwie) przyczepka się jakby rozklejała.To tyle ile zauważyłem z niby drobnych mankamentów. Jedyne czego by nam w niej brakowało to tego luku bagażowego z przodu.Zapomniałem dodać że cena która widnieje w tym ogłoszeniu jest nieaktualna bo to stare ogłoszenie.Właściciele oddali by ją za ok 5 tyś. więc cena dość atrakcyjna, ale czy warto? Umówiłem się z nimi że zobaczę ją raz jeszcze po deszczowym dniu.

Mam znajomego który już kilka lat jeździ z cepką ale nie chce mu głowy zawracać za każdym razem.Już mi dużo wytłumaczył na co patrzeć itp. Was pytam aby zaczerpnąć zdania większej ilości osób (  bardziej doświadczonych ) 

Co do tego prysznica... to tak jak pisałem, nie jest on nam potrzebny,może być ale nie musi.

Jeśli chodzi o układ to strus251 mnie przekonał, aczkolwiek po rozmowie z żoną stwierdziliśmy że nie było by problemu składać codziennie łóżka... może tylko teraz tak mówimy no ale cóż, każdy musi się na czymś spalić żeby zmienić zdanie.Jak dla nas to może być i salonka i 2+1 bardziej skłaniając się ku 2+1

Jeszcze raz dzięki za szybkie odpowiedzi, nie sądziłem że ktoś będzie od razu chętny do pomocy... ukłony z naszej strony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ta przyczepa ma ponad 25 lat więc nie oczekuj, że będzie jak nowa! Ja szukałem pierwszej, to też na wszystko zwracałem uwagę i wydawało mi sie ,że każdy chce mnie oszukać ;) Masz dobry pomysł , aby poczekać na deszcz powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boyka - odpowiedz sobie!

- Będziesz zapychał o 4 rano aby się wysikać?

- A jak Cię zaboli żołądek to odwiedzisz kibel kilka razy ?   - w nocy ?

- Zonę też wyślesz na drugi koniec campingu? - chyba się nie rozbijesz tuż obok sr.......?

- Nie będzie Ci przeszkadzać brud i smród ?

- A prysznic ? Będziesz stał w kolejce w upał ? Czy położysz się klejący do pościeli ?

Zawsze będziesz miał obok siebie czyste i pachnące ubikacje ?  Jeżeli w p-pce jest miejsce na prysznic to czemu go nie mieć ? Jest to naprawdę wygoda, używałem go nawet w Sylwestra, w starej p-ce też, a w najstarszej pierwszą rzeczą którą dokupiłem to było WC chemiczne.

Żegluję prawie 50 lat, z p-pką 35 lat i zupełnie nie potrafię zrozumieć ludzi którym łazienka nie jest potrzebna.            Jestem inny ???

Pozdrawiam AH

Edytowane przez AdamH (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Żegluję prawie 50 lat, z p-pką 35 lat i zupełnie nie potrafię zrozumieć ludzi którym łazienka nie jest potrzebna.            Jestem inny ???

Pozdrawiam AH

Może i prysznic jest ważny ale czy niezbędny :hmm:  wszystko zależy gdzie pojedziemy z przyczepką jak na jakieś zadupie

gdzie doba kosztuje 20zł to wiadomo że w łazience będą muchy jak wróble  :look:  ale na fajnych kempingach raczej takich

przygód nie ma i sanitariaty są na dobrym poziomie. Co do kibelka zgadzam się w 100% jest całkowicie niezbędny :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bardzo przepraszam ale albo ja się źle wyraziłem albo ktoś nie czyta ze zrozumieniem.

 

AdamH - czy ja gdzieś napisałem że nie chcę wc? Napisałem że to jest nasz wymóg,a prysznic niekoniecznie chociaż jak będzie to też będziemy zadowoleni.Na początku chcieliśmy żeby bankowo był prysznic, ale nasłuchaliśmy się, że później są problemy z wodą itp (nawet tutaj macie odmienne zdania więc czego się czepiasz chłopca raczkującego w tej dziedzinie) dlatego też stwierdziliśmy że może być a nie musi.W kolejce stać nie będę, otworzę sobie piwko i poczekam aż kolejka zmaleje jak coś  :]

 

Mick - wiemy że igły nie kupimy, na początku chcieliśmy Niewiadówkę więc zbyt wymagający nie jesteśmy.Ale tam ewidentnie był jakby "rozszarpany" przód- na to ryzyko aby ścianki były już podlane niestety sobie nie pozwolę bo włożę do przyczepy drugie tyle ile za nią dałem.Zobaczymy czy po deszczu coś wyjdzie.Rzeczami typu szyber czy markiza się nie przejmuję bo to sam sobie zrobię.Na ewentualne wymiany podzespołów mamy przeznaczone 1000 zł może to i mało ale na najważniejsze dla bezpieczeństwa rzeczy będzie. 

 

Aha jeszcze bym zapomniał. Ten Buerstner jakoś dziwnie nisko siedzi, czy to normalne? Oglądaliśmy już kilka przyczep i stały wyżej.Może już zawieszenie do roboty, albo tak ma być? Buerstner ma jeszcze stabilizator jazdy- podobno dobra rzecz...

Edytowane przez boyka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak. Czy ktos mowi o rezygnacji z WC (mowa o ew. rezygnacji z WC kasetowego na rzecz przenosnej). Pomieszczenie sanitarne to mus.

Wiem że wydaje się Wam, że salonka ok i dacie radę ze składaniem łóżka, ale słuchaj starszych ;). Ucz się na Naszych doświadczeniach i nie próbuj odkrywać Ameryki na nowo ;).

Być może nisko siedzi ale mój poprzedni też nisko siedział a był w porządku.

Hobby mam postawioną wyżej.

 

Jezeli gdzieś w środku tym bardziej na luku dachowym jest szron, to może być to oznaka nieszczelności. Niestety zaciek w środku to z reguły ostatni symptom przemieknietych ścian.

Jeżeli jeszcze ty widzisz jakies rozwarstwienia poszycia to zastanawiam sie co może znaleźć tam kroś z odrobiną doświadczenia w oględzinach :hmm:.

 

Stabilizator bardzo fajna sprawa, ale zawsze mozna dokupic np. AKS1300 uzywke na allegro za 300-400zl + 100zł za nowe okładziny (te polecam zawsze wymienić, po zakupie cepki).

1000zł na podstawowy serwis na powinno wystarczyć.

Pamiętaj tylko o ew. sprzęcie t.j. fotele, stolik, naczynia (szklane sie nie nadają), itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Użytkowalismy taka hobby przez 2 lata. Również z naszą córka od 9 miesiąca. Bardzo miło wspominamy naszą hobby. Ta kanapa w salonce jest dużo większą niż normalna podkowa w 2+1 lub 2+2. Dla 2 osób rewelacja, a jak się bobas pojawi też będzie ok. Na kanapie kładlem się bez rozkładania gdy żona siedziała sobie przy stole (mały nie jestem) ;).

Zwróć uwagę na podłogę w naroznikach i czy koło za bardzo nie siedzi w nadkola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt już jako taki mamy, często jeździliśmy pod namiot.Stolik,krzesła,plastikowe naczynia,lampy,latarki,menażki,niezbędniki,gril itp. mamy już na stanie  :skromny:

 

Co do tej salonki to myślałem że jak na razie by nam wystarczyła na kilka lat(nawet jeśli po jakimś czasie dołączyło by do nas dziecko) ale jak mówicie że nie to oki, szukamy 2+1  :yes:

Jeśli chodzi o te zawieszenie to też się tego nie boję, żeby znów ktoś nie napisał że igły szukam.Potrafię dużo zrobić sam, z samochodem mało kiedy jeżdżę do mechanika ( oprócz cięższej elektryki ) 

W środku na suficie nie było szronu, czyściutko itd. tylko jak pisałem wyżej... szyber jest pęknięty, nie wiem czy tylko wentylacyjny (jest tutaj plastikowy z otworami) czy i główny. Ale na markizie od wewnątrz przyczepki była dość duża bryłka lodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to luz, sprzęt jest :ok:.

Salonka pewnie Wam wystarczy skoro był namiot, ale pójdziesz raz na piwo do kolegi i zobaczysz "luksus" dwóch łóżek, to zobaczysz wady tego rozwiązania (tak po mojemu).

Nie do końca rozumiem co masz na myśli pisząc o jakiejś markizie w środku cepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.