Skocz do zawartości

Zaczep AKS 1300


Qmek

Rekomendowane odpowiedzi

Maciek u mnie jest aks 1300 i mówiłem Ci że to najtańsza alternatywa ze wszystkich. Mnie wystarcza. A różnica w bujaniu jeśli źle załadowana budka i niedociążony samochód. Wiem bo wczoraj jechałem na przegląd z kompletnie pustą budka i było odczuć nie ten komfort co zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

O ile pamiętam to typ AKS dobiera się w zależności od DMC cepki. AKS1300 dla lżejszych, a AKS3004 dla cięższych. Dokładne dane w dokumentacji. Konstruktor chyba wie co robi. I raczej tego bym się trzymał.

O ile AKS3004 ma cztery okładziny to raczej nie jest zalecany do lżejszych cepek.

A co do bujania cepki, to bardzo przestrzegam aby na haku było 50-60kg. Mam AKS1300 i bardzo sobie go chwalę. Moje ABI ma DMC = 935kg.

Pamiętam jak dla próby zawężykowałem na prostej Astra/ABI ze zwykłym zaczepem. Horror. :miga:  Następny wyjazd był już z AKS1300. :yay:

Teraz za Espacem to jakby cepki nie było.

 

Doczytałem

AKS1300  - DMC < 1360kg

AKS3004  - DMC < 3000kg

Należałoby jeszcze poszukać ograniczenia dolne.

Edytowane przez JurekM (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba moja pamięć po 5 latach jest zawodna, jak tematem się interesowałem.

Dolne ograniczenie to dla AKS1300 - DMC > 180kg , a dla AKS3004 - DMC > 200kg.

Za błąd przepraszam.

Z tego wynika że  tylko ograniczenie górne DMC jest ważne i cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem zdjęcia od sprzedawcy używanego AKS3004. Przyczepę planowałem zmienić w tym sezonie, ale jeszcze chyba pojeżdżę sezon lub może dwa. Dlatego też rozglądam się za używką a nie nowym. Wolę model 3004 ze względu na to że ma cztery okładziny i tłumi pionowe bujnięcia. Ze zdjęć ewidentnie wynika, że okładzin już nie ma, komplet nowych to około 200 zł. Zastanawia mnie tylko czy z tych zdjęć można wywnioskować czy będą ewentualne problemy z odkręceniem resztek starych lub czy będzie trzeba jeszcze coś dokupić. Cena za zaczep to 399 + wysylka +200zł nowe okładziny, razem cirka 650zł. Nowy aks 1300 to 672zł, więc na pewno będę się targował, pod warunkiem, że do wymiany są tylko okładziny, inaczej odpuszczam. Może ktoś z Was coś podpowiedzieć?

 

f3540fec78466692med.jpg

be1caf69f11e9a5bmed.jpg

Edytowane przez maciejkos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Jakbym miał kupić szrot niewiadomego pochodzenia to bym się po prostu bał. Na allegro masz nowe aks3004 za 830 zł. Faktura i gwarancja pewnie producenta. Po co się bawić w kupowanie złomu, gdzie finalnie cena wyjdzie niewiele mniej niż nowy?

 

Pamiętaj, że tu chodzi o Twoje bezpieczeństwo i nie ma tutaj miejsca na półśrodki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś zamontowałem aks1300 w przyczepie. Jedna rzecz mnie zastanawia, w opakowaniu były elementy, których nie znalazłem w instrukcji, i które w żaden sposób nie pasują nigdzie do zaczepu. Co to za ustrojstwo?

 

02d1d353d9fc4d17med.jpg

No to teraz będziesz mógł ciągnąć więcej niż 80 km/h :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypróbowałem podczas wypadu świątecznego, ostatnie kilkanaście km po autostradzie jechałem 90 i było ok, przy mijaniu autobusu na sąsiednim pasie przy tej prędkości poczułem lekkie wężykowanie, także dalej jak podpowiada mi rozsądek prędkości na trasie to 70-80 :yes:

Edytowane przez maciejkos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.