Skocz do zawartości

alarm bezprzewodowy z powiadamianiem gsm


seba75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Ostatnio znalazłem w necie taki alarm:http://allegro.pl/bezprzewodowy-alarm-gsm-3xpir-3xdrzwiowy-1xsyrena-i5850766316.html i przymierzam się do zakupu.Cena nie jest duża jak na tego typu zabezpieczenie ale zastanawiam się nad jakością.Czy któryś z szanownych kolegów/koleżanek na forum ma doświadczenie z alarmami tego typu.Jakie mogą być problemy związane z użytkowaniem.Jedną z czujek ruchu zamierzam montować tymczasowo w przedsionku podczas kempingowania.Reszta będzie zainstalowana na stałe w środku -czujki drzwiowe zabezpieczą klapy serwisowe.Podoba mi się opcja obsługi systemu przez telefon. Cepka w zimie zamknięta jest w garażu (alarm niepotrzebny) ale od wiosny do jesieni stoi na ogrodzonym terenie pod chmurką na wsi czekając na weekendowe wyjazdy i wakacyjny do Chałup na Polarisa (2 miesiące).Z góry dziękuję za komentarze i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeśli chcesz coś bardziej prostego to polecam to urządzenie - http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5860918217&reco_id=c0848c2e-af98-11e5-8686-027f8d968121&ars_rule_id=201Jest to typowa tzw pluskwa z podsłuchem,wymiary połowy pudełka zapałek jest czujnik pir i dośc dobry mikrofon.

Używam to od 1.5 roku,jest tam karta sim z paroma zł na koncie,wykonujesz pierwsze połączenie na ten alarm i zapamiętuje twój nr tel. Aktywujesz czujnik ruchu sms-em treści cztery jedynki ( 1111 ) i w momencie powiadomienia czyli czujnik dzwoni ty odbierasz i nasłuchujesz. Lub jak w moim przypadku - czujnik po wykryciu ruchu dzwoni,ja odrzucam rozmowę i natychmiast oddzwaniam bo to ja mam w abonamencie rozmowy za tzw free. Dezaktywacja następuje po wysłaniu sms-a cztery zera (0000 ) Małe wymiary więc łatwiej to schowac,mam to podłączone pod zasilacz który jest w gniazdku 230V.

Można to też gdzieś dac na parę dni bez zasilacza,ale po 3 dniach dostajesz sms o słabym stanie bateri,faktem też jest że zdarzają się fałszywe alarmy - nie wiem czy tylko u mnie czy generalnie to dotyczy większości tych jak że doskonałych chińskich wyrobów :-)

Edytowane przez BernadettaJerzy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doradził bym monitoring GPS z funkcja alarmu. Ostatnio sporo montuję tego typu urządzeń w autach klientów, nawet do osobówek. Jest tego sporo na rynku i ceny też mocno spadły np coś takiego http://allegro.pl/lokalizator-samochodowy-gps-blokada-alarm-mapa-i5836076513.html

Dobre i w miarę tanie urządzenie z funkcją blokady zapłonu, jest też sporo innych urządzeń tylko wszystko jest zależne od budżetu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem taki : http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5912967547 .Zasilanie 12v 1a więc dorobię kabel i podłączę do zasilacza mojego aku. Dokupiłem dodatkowe czujki na wszystkie klapy serwisowe i jedną ruchu do przedsionka. Jak to wszystko zamontuję to dam znać na forum jak działa. Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przedsionku to proponuję tylko jak będziesz w pobliżu przyczepy, bo ilość fałszywych alarmów może być bardzo duża. Generalnie za takie pieniądze wydaje się być ok. Ja u siebie mam mocno przerobiony alarm samochodowy z powiadamianiem i sobie chwalę. Zabezpieczyłem tak jak piszesz klapy serwisowe, drzwi i dałem czujkę ruchu. Całość na podtrzymaniu z własnego akumulatora czuwa ok tygodnia i jest odseparowana od zasilania przyczepy co i Tobie polecam.

 

używam głównie podczas postoju pod marketem czy też na weekendach w PL, gdzie jest dużo dziwnej młodzieży latem. Pilot o zasięgu ok 1-1,5 kilometra daje radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensor ruchu w przedsionku będę stawiał na stole bądź innej konstrukcji nie połączonej ze stelażem i będzie skierowany na przyczepę. Powinno to wyeliminować fałszywki od wiatru. Co do zasilania to moje aku ma 65Ah a zasilacz ma wyjścia 12v na urządzenia w przyczepie. Będę miał zawsze 12v do alarmu niezależnie od zasilania 230V ( na kempingu i tak będę podłączony do 230V).Poza tym każda czujka ma swoją baterię a centralka mały akumulatorek na podtrzymanie. Przetestuję jak długo to podziała bez zasilania zewnętrznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może taki alarm kolegów zainteresuje na www.aliexpress.com     wpisać w wyszukiwanie

Wireless Mini 1.3M Infrared Camera Video Security Motion Detector GSM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Pomimo tego, że autor tematu już dokonał wyboru, jestem ciekawy waszej opinii na temat systemu alarmowego złożonego z czujnika ruchu + smartfona, jako kamery. 

Czy spotkaliście się z takim rozwiązaniem? Polega na czujce zamontowanej w dowolnym miejscu, np. w kamperze i powieszonym telefonie, skierowanym np. na drzwi wejściowe. Kiedy czujka wychwyci intruza, łączy się z telefonem przez bluetooth, ten robi zdjęcie, wysyła je od razu na wskazany adres e-mail, my dostajemy powiadomienie i wiadomość, a intruz zostaje ostrzeżony. Urządzenie  jest mobilne, więc można używać je na wakacjach, ale też w mieszkaniu. Co sądzicie? 

 

 

Chętnie podam nazwę produktu, dokładniejszą specyfikację, czy też link, jeżeli nie jest to niezgodne z regulaminem forum. :)

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Zaalarmuje za to mnie, a ja widząc zdjęcie, mogę zadzwonić na policję (+ew. do sąsiadów, żeby sprawdzili, co się dzieje). Mam też profil włamywacza, np. jak jest ubrany. Ale rozumiem, że uważasz, że funkcja syreny byłaby mimo to również przydatna?

Edytowane przez xmihu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś takiego10244_3_0.jpg

 Camera działa w sieci GSM za pomocą połączenia bezprzewodowego. Kamery tego typu znajdują swoje zastosowanie głównie wtedy kiedy nie ma nas w domu, dlatego produkt został wyposażony w automatyczne nagrywanie głosu i obrazu. Ciekawym rozwiązaniem jest również funkcja zdalnego podsłuchu - dzwoniąc na nr karty SIM uaktywnia się nasłuch otoczenia w odległości 5 metrów od urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie nazywa się Lark security camera,a cena to 300 zł. Nie pisałem wcześniej ale urządzenie ma dużo innych jeszcze funkcji, z najważniejszych to może wysyłać mms-y lub e-maile. Konfiguracja poprzez www i różne komendy SMS-em. Wbij nazwę w Google tam znajdziesz szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki za odpowiedź.

Zaalarmuje za to mnie, a ja widząc zdjęcie, mogę zadzwonić na policję (+ew. do sąsiadów, żeby sprawdzili, co się dzieje). Mam też profil włamywacza, np. jak jest ubrany. Ale rozumiem, że uważasz, że funkcja syreny byłaby mimo to również przydatna?

Myślę że hałas najlepiej podziała na złodzieja i szybko "da nogę". Bez syreny dajesz mu więcej czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.