Skocz do zawartości

dostawczy z kontenerem na kampera


grudzien70

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jestem Andrzej i jestem początkującym w zakresie kamperów. Czy jest to możliwe i legalne by przerobić samochód dostawczy z kontenerem izotermicznym (wym dł/szer/wys 4,8x2,2x2,1) o DMC do 3,5 tony na dwuosobowego kampera. Zabudowany byłby tylko kontener i ew dobudowane zbiorniki wody i ścieków w ramie pod kontenerem. Wszelkie elementy zabudowy zakupione w supermarkecie budowlanym i sklepie meblowym. Oczywiście wszystko solidnie przymocowane a instalacje zrobione zgodnie z przepisami. Zamierzam zastosować ogrzewanie gazowe, z podgrzewaczem wody pojemnościowym, malutko hydrofor ogrodowy, kabinę prysznicową i WC kompact ze zbiornikiem na ścieki opróżnianym wężem do zlewni czy studzienki (czy na polach jest podłączenie wozu do kanalizacji). Lodówka sprężarkowa, zlew, kuchenka typowe domowe. Instalacja el 12/230V zasilana z auta poprzez przetwornicę i z zewnątrz oraz z agregatu w przypadku noclegu na dziko.

Dzięki za konstruktywne podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Nikt Ci nie zabroni urządzać sobie dom po swojemu. Wyposażenie, meble itd jest traktowane jak ładunek i na kierowcy spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo tego ładunku. Warto jednak byłoby przeklasyfikować auto na Specjalny-Kempingowy i do 3,5t DMC wówczas inaczej ubezpieczenie i inne opłaty będą traktowane.

Musisz jednak się liczyć, że zewnętrznie auto nie będzie przypominało kampera, a to na autostradach czy na promach z opłatami nie będzie w tej kategorii = drożej.

Agregat bym sobie darował lub zostawił na sam koniec, ja dzikus jestem i ani solarów ani agregatu nie mam a energii mi jeszcze nie zabrakło.

.

Jeśli interesują Cię zmagania z zabudowami, to zapraszam do lektury:

http://www.camperteam.pl/forum/viewforum.php?f=396&sid=42d6c57dc5e85445141cd58de85b21c2

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. w zasadzie nie mam zamiaru zmieniać rejestracji. Zawsze będę mógł sprzedać auto jako dostawcze- w razie "w". Szacuję koszt urządzeń do zabudowy na około 7000 zł plus własna praca.

co do urządzeń ,szafek i itp ,poszukałbym lepiej dawcy (jakiejś przyczepki-może być rozbita)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grudzien70

Jest to kratka na ścieki zbiorcza dla 4 parceli.

Na tym samym kempingu jest odpływ ścieków indywidualny.

Szczegół podłaczenia kampera...

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Tak wygląda      pusta parcela

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 WC kompact ze zbiornikiem na ścieki opróżnianym wężem do zlewni czy studzienki (czy na polach jest podłączenie wozu do kanalizacji).

 

na lepszych polach są, ale wylewanie zawartości WC do tych kratek nie jest dobrym pomysłem.

 

one są na szarą wodę (po kąpieli/myciu naczyń) a nie "brązową".

 

do zlewania WC (chemicznego) zazwyczaj są osobne miejsca (np. osobna kabina w sanitaratach), raczej bez zasięgu węża z parceli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako 'kamperowe' zawsze uzyskasz bardziej korzystną cenę. Znacznie.

 

pod warunkiem, ze zrobi "kamperowe" a nie szopę na działce z płyt wiórowych i wypierdziałego fotela  :]

 

zobacz ile jest zabudów robionych amatorsko których nikt nie chce za darmo i które są wyśmiewane na camper teamie  :ee:

 

nie łatwo zrobić coś praktycznego i dobrego w warunkach garażowych i bez praktyki co i jak się sprawdza w życiu w drodze, do tego odpowiednie materiały które kosztują i wiedza 

Cześć

Jestem Andrzej i jestem początkującym w zakresie kamperów.

 

poczytaj fora i pomieszkaj trochę na dziko i na polach to zobaczysz co i jak - to nie takie latwe zaplanować sensownie zabudowę i ją wykonać żeby nie wywalic kasy w błoto 

a widać, że nie masz zielonego pojęcia skoro pytasz sie o takie podstawowe rzeczy jak wylewanie sików na kempingu 

zabudowa z domowej lodówki . kuchenki i tego typu zabawek to porażka na wstępie - nie wyrobisz się z wagą DMC 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Nikt Ci nie zabroni urządzać sobie dom po swojemu. Wyposażenie, meble itd jest traktowane jak ładunek i na kierowcy spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo tego ładunku. 

Niby tak, ale jeżeli uczestnicy wyprawy będą jeździć tyko w kabinie dostawczaka a to przeciętnie  max 3 osoby. Jeżeli kolega będzie chciał aby w kontenerze były również miejsca " podróżne" to problem legalności zabudowy wraca. Kolega wprawdzie w założeniach mówi o 2 osobach ale życie zwłaszcza w podróży jest pełne niespodzianek i niefajnie byłoby gdyby po roku czy dwóch intensywnej pracy przy zabudowie okazało się że taki układ jest kulą u nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcmaly  > ...do zlewania WC (chemicznego) zazwyczaj są osobne miejsca

                       (np. osobna kabina w sanitaratach), raczej bez zasięgu węża z parceli.

 

lokalizacja pustej parceli    # 504  sektor H, kliknij na mapę

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Nasza      marszruta

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.