Skocz do zawartości

ŚDM Światowe Dni Młodzieży w Krakowie 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli niektórzy nie podniosą larum że o wierze i modlitwach mowa, to będzie znak niechybny, że forum normalnieje i zaczyna być tolerowana wolność myśli, poglądów i tematów.

Powoli powolniaczku, jak na razie to tylko Ty bawisz się w przepowiadacza  - wyluzuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Miast odpowiedzi możesz się spodziewać bana lub wiadra pomyj wylanych na głowę.

 

 

niekoniecznie - mnie spędy religijne nie interesują , ale będę musiał   :oslabiony:  być w tym terminie w KRK i spanie mam już załatwione

jak ktoś musi albo  lubi to jego sprawa  :yes:

wiem, że znajomi jadą dwoma kamperami i dwoma przyczepami i miejscówkę mają zaklepaną 

amen  :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

cyt, z http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19810202,przed-nami-szczyt-nato-i-swiatowe-dni-mlodziezy-czy-polska.html#MT

 

ŚDM odwołane?

"Czy w związku z zagrożeniami i ogromnym zainteresowaniem lipcową imprezą, w grę wchodzi odwołanie Światowych Dni Młodzieży? - Raczej się tego nie mówi, ale oczywiście niczego nie można wykluczyć. Trudno jednak założyć, że będą one odwołane - uważa Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

I dodaje: - Radykalne zmiany przed lipcowymi wydarzeniami utrudniłyby funkcjonowanie aparatu - takiego jaki mamy teraz. Musimy się po prostu godzić na to, czym dysponujemy. Poziom zagrożenia dla Polski się nie zmienił, jest bardzo niski. Oczywiście nie zwalnia to od czujności i myślenia, że to może ulec zmianie."

 

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 Co jak co, ale rzetelność "gazety" jest mocno wątpliwa.

 

Tak czy inaczej masakra z tymi ŚDM, lepiej się tu nie pchać. Właśnie dostaliśmy informacje organizacyjne - do pracy nie będę miał jak dojechać. Strefa zakazu ruchu zaczyna się na północy na ul. Opolskiej, a ulica przy której mam biuro będzie zamieniona w parking dla autokarów, na całej długości - 5.5km. Chyba będę musiał zostawić auto gdzieś na rogatkach miasta i dymać 5km z buta do pracy.

 

Taką imprezę to powinni organizować na jakimś odludziu, a nie w centrum jednego z największych polskich miast. Przecież oni nie przyjeżdżają zwiedzać, tylko wznosić modły. Paraliż miasta przez kilka dni. Nie mogli by się modlić w jakiejś Lednicy, czy - nie wiem - Beskidzie Niskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież modły będą wznosić na odludziu... wiesz w ogóle gdzie są Brzegi :look: .

Problemem jest przede wszystkim ilość ludzi która przyjedzie... 16 000 autokarów - słownie szesnaście tysięcy autobusów :blagac: .

 

Ludzie moja skromna rada - człowieka mocno zorientowanego w temacie... uciekajcie stąd na ten czas, a nie szukajcie sposobu żeby tu przyjechać :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem gdzie są Brzegi. Kilkanaście km od centrum miasta. Dla mnie odludzie to taka rzecz, która jest oddalona od dużego miasta o co najmniej kilkadziesiąt km. A parkingi dla autobusów są przygotowywane w centrum, a nie w Brzegach, czy w kierunku Niepołomic. Nie! - są w centrum miasta i dzielnicach dookoła centrum. (Zresztą podobno wciąż nie jest pewne czy to będą Brzegi czy Błonia, a błonia są niemal w centrum miasta, ileż tam jest od rynku - kilometr?). 

 

Tak, trzeba uciekać. Tym bardziej, że pewnie religia konkurencyjna już jakieś "bum" przygotowuje.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŚDM to dla Krakowa będzie tragedia. Jak ktoś może to niech ucieka z tego miasta do czego namawia prezydent miasta.

Tutaj macie trochę o organizacji ruchu http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/swiatowe-dni-mlodziezy-czas-piechurow-a-nie-aut,3663142,art,t,id,tm.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież modły będą wznosić na odludziu... wiesz w ogóle gdzie są Brzegi :look: .

Problemem jest przede wszystkim ilość ludzi która przyjedzie... 16 000 autokarów - słownie szesnaście tysięcy autobusów :blagac: .

 

Ludzie moja skromna rada - człowieka mocno zorientowanego w temacie... uciekajcie stąd na ten czas, a nie szukajcie sposobu żeby tu przyjechać :oslabiony:

Ja właśnie zmieniam plan na urlop w tym roku, bo miały być Pieniny oraz właśnie Kraków i okolice, a że ŚDM zazębiają się  z terminem urlopu to jedziemy w inne góry, a w te rejony przyjedziemy pewnie za rok.

Edytowane przez reflexes (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

 Jako nowy użytkownik forum serdecznie wszystkich witam, Dysponuję miejscem parkingowym przy trasie E7 20 km od Krakowa z dobrym połączeniem  szybkim pociągiem z miastem (15minut). Chętnych zapraszam do skorzystania. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga E7 nie istnieje. jest E07, (Pau - Zaragoza), nie przebiega przez Polskę. Mieszkasz przy jakiejś zagubionej autostradzie? ;)

Chociaż, jakiś sens Twojej wypowiedzi jest - skoro ktoś wierzy w istnienie nadprzyrodzonych bytów, być może uwierzy też w istnienie E7. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jako mieszkaniec Krakowa zalecam unikanie tego miasta z daleka w rejonach ŚDM. Teraz już cierpimy z tego powodu (wszędzie jakieś roboty i korki) Autobusy mają parkować na większości dwu pasmowych ulic. Komunikacja nie wytrzyma na 100% takiego potoku ludzi. ZIKIT nie ma nic zorganizowane - mam biuro blisko Sanktuarium w Łagiewnikach i nie potrafili mi do czerwca odpowiedzieć jak tam mam się dostać, nie będąc mieszkańcem... Na szczęście uciekam z tego rejonu parę dni przed rozpoczęciem i innym także to polecam, jeżeli mają tyle szczęścia i mogą uciec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.