Skocz do zawartości

ŚDM Światowe Dni Młodzieży w Krakowie 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam!

Czas leci nieubłaganie. Nim się obejrzymy światowe dni młodzieży będą w Krakowie, a z tego co w mediach podają to już w Krakowie zaczyna brakować miejsc noclegowych. Chciałem jechać na te uroczystości moją cepką. Na obrzeżach Krakowa jest pole namiotowe, ale w te dni cennik wynosi 50zł/osobę/dobę. Czyli za tydzień pobytu powinienem zapłacić 1400zł za całą rodzinę.

Chciałem się Was poradzić czy ktoś się wybiera na ŚDM swoją cepką? Może ktoś ma możliwości/znajomości by na tydzień na jakimś podwórku za domkiem postawić przyczepkę?

 

W ostateczności nawet wpadłem na pomysł, że gdyby się zebrało kilka ekip to można wynająć kawałek działki (nawet inwestycyjnej) byle ogrodzonej z mediami. Postawić tam cepki a kosztami najmu się podzielić. Myślę, że w takiej sytuacji wyjazd mógłby się zamknąć w okolicach 200zł od ekipy za tydzień. Wszystko zależy od ilości ekip i powierzchni działki. Co o tym myślicie? Jest ktoś chętny na takie przygody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cześć Wam!

Czas leci nieubłaganie. Nim się obejrzymy światowe dni młodzieży będą w Krakowie, a z tego co w mediach podają to już w Krakowie zaczyna brakować miejsc noclegowych. Chciałem jechać na te uroczystości moją cepką. Na obrzeżach Krakowa jest pole namiotowe, ale w te dni cennik wynosi 50zł/osobę/dobę. Czyli za tydzień pobytu powinienem zapłacić 1400zł za całą rodzinę.

Chciałem się Was poradzić czy ktoś się wybiera na ŚDM swoją cepką? Może ktoś ma możliwości/znajomości by na tydzień na jakimś podwórku za domkiem postawić przyczepkę?

 

W ostateczności nawet wpadłem na pomysł, że gdyby się zebrało kilka ekip to można wynająć kawałek działki (nawet inwestycyjnej) byle ogrodzonej z mediami. Postawić tam cepki a kosztami najmu się podzielić. Myślę, że w takiej sytuacji wyjazd mógłby się zamknąć w okolicach 200zł od ekipy za tydzień. Wszystko zależy od ilości ekip i powierzchni działki. Co o tym myślicie? Jest ktoś chętny na takie przygody?

Chłopie, zadałeś to pytanie na forum, na którym temat religii/wiary/kościoła jest tematem, który u niektórych userów wywołuje szał macicy.

Miast odpowiedzi możesz się spodziewać bana lub wiadra pomyj wylanych na głowę.

Obym nie był prorokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, zadałeś to pytanie na forum, na którym temat religii/wiary/kościoła jest tematem, który u niektórych userów wywołuje szał macicy.

Miast odpowiedzi możesz się spodziewać bana lub wiadra pomyj wylanych na głowę.

Obym nie był prorokiem.

Nie przesadzaj temat jak każdy inny nie jesteś zainteresowany to się nie wypowiadaj,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadziej, ze nie wprowadzicie na forum cenzury... Jak ktoś ma problem z szalejącą macicą, to już jego broszka wg mnie. W pytaniu Paszczaka22 nie znajduje niczego prowokacyjnego czy niestosownego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w mikołajkowy weekend mieliśmy zlocik na stopniu Kościuszki. Jest tam ośrodek sportu i rekreacji z torem kajakowym mieszczącym się przy ul.Kolnej.

Zrobili tam kemping ale, jest on jeszcze w powijakach ale przyłącz prądowe są. Dojazd do Krakowa autobusem, lub własnym środkiem transportu około 7 km.

Dojazd autostradą z Katowic, zjazd na Tyniec, potem w prawo i po 200 metrach skręt w lewo jest tablica ośrodka. Trzy km. znajduje się zabytkowy klasztor w Tyńcu 

warto odwiedzić. Z ośrodka wałami przeciwpowodziowymi jest ścieżka rowerowa prowadząca pod sam Wawel. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, zadałeś to pytanie na forum, na którym temat religii/wiary/kościoła jest tematem, który u niektórych userów wywołuje szał macicy.

Miast odpowiedzi możesz się spodziewać bana lub wiadra pomyj wylanych na głowę.

Obym nie był prorokiem.

Troszkę się zagalopowałeś, najlepszym przykładem dla Ciebie będzie temat pielgrzymki.

Jakoś ten temat ma się tu dobrze.

Temat religii, wiary czy nawet preferencji to powinna być indywidualna sprawa.

Weź sobie przykład ze mnie.

Nie interesuje mnie pielgrzymka to i tam nie zabieram głosu.

Ale gdybym znał jakieś miejsce to chętnie podałbym namiary pytającemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paszczak, te 1400 zł to oczywiście drogo, ale bierz to w ciemno, bo z każdym dniem może być tylko drożej. 

 

Najtańszy w tej chwili hostel dla rodziny 2+2 to 1656 zł za 6 nocy. Kolejny po nim to już 2154.

Jako ciekawostka, najdroższa opcja (całkiem z du.. cena)  to 72000 zł za sześć nocy.

 

Inna sprawa czy warto się tam pchać na całość, czy pojechać tylko na dwa trzy dni?

A może sprawdzić połączenia kolejowe i stanąć budą z 30-40 km od Krakowa i sobie dojeżdżać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za wsparcie ;)

 

Co do:

Paszczak, te 1400 zł to oczywiście drogo, ale bierz to w ciemno, bo z każdym dniem może być tylko drożej. 

 

Najtańszy w tej chwili hostel dla rodziny 2+2 to 1656 zł za 6 nocy. Kolejny po nim to już 2154.

Jako ciekawostka, najdroższa opcja (całkiem z du.. cena)  to 72000 zł za sześć nocy.

 

Inna sprawa czy warto się tam pchać na całość, czy pojechać tylko na dwa trzy dni?

A może sprawdzić połączenia kolejowe i stanąć budą z 30-40 km od Krakowa i sobie dojeżdżać?

 

Wiem, że ceny zabijają, dlatego chciałem się zorganizować - w grupie może będzie taniej :) Jestem w stanie zaakceptować 20km dojazdu ale nie 2000 zł za nocleg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za wsparcie ;)

 

Co do:

 

Wiem, że ceny zabijają, dlatego chciałem się zorganizować - w grupie może będzie taniej :) Jestem w stanie zaakceptować 20km dojazdu ale nie 2000 zł za nocleg. 

 

a czym dojedziesz te 20km ?

 

jeśli szukać miejsca to tak żeby np rowerem dojechać

auto odpada, zbiorkom też może mieć problemy

 

msza będzie w Brzegach a to spory kawałek od centrum, więc też pytanie gdzie chcesz być 

 

można zapytac u nich, plac jest spory, okolica ładna, odłegłości ok 20km 

http://bobrowe-rozlewisko.pl/index.php/kemping

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym dojedziesz te 20km ?

 

jeśli szukać miejsca to tak żeby np rowerem dojechać

auto odpada, zbiorkom też może mieć problemy

 

msza będzie w Brzegach a to spory kawałek od centrum, więc też pytanie gdzie chcesz być 

 

można zapytac u nich, plac jest spory, okolica ładna, odłegłości ok 20km 

http://bobrowe-rozlewisko.pl/index.php/kemping

Nie wszystko mam przemyślane. Jeszcze nie wszystkie szczegóły są znane. Liczę, że komunikacja zbiorowa powinna się na takie sytuacje przygotować. Co do lokalizacji wygląda interesująco. Ale ja coraz bardziej się skłaniam, żeby wynająć jakiś kawałek działki ot np. taki http://olx.pl/oferta/dzialke-teren-800m2-2-3zl-wynajme-krakow-wielicka-CID3-ID7ig7L.html#dca8f9583bJest to ogłoszenie pierwsze lepsze z brzegu. Woda, prąd, teren ogrodzony. Myślę, że śmiało zmieści się 10 przyczep, czyli koszt ok. 200 zł/załogę. Tylko czy Właściciel posesji zgodzi się na wynajem na kilka dni i jaka wtedy będzie interesowała go stawka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się zagalopowałeś, najlepszym przykładem dla Ciebie będzie temat pielgrzymki.

Jakoś ten temat ma się tu dobrze.

Temat religii, wiary czy nawet preferencji to powinna być indywidualna sprawa.

Weź sobie przykład ze mnie.

Nie interesuje mnie pielgrzymka to i tam nie zabieram głosu.

Ale gdybym znał jakieś miejsce to chętnie podałbym namiary pytającemu.

 

Jeżeli niektórzy nie podniosą larum że o wierze i modlitwach mowa, to będzie znak niechybny, że forum normalnieje i zaczyna być tolerowana wolność myśli, poglądów i tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za wsparcie ;)

 

Co do:

 

Wiem, że ceny zabijają, dlatego chciałem się zorganizować - w grupie może będzie taniej :) Jestem w stanie zaakceptować 20km dojazdu ale nie 2000 zł za nocleg. 

Mogę Ci pomóc.

Mam przyjaciela z dużym wolnym terenem przy domu , prawie hektar.

Może dać wodę, prąd. Jakieś  15 km od Krakowa przy  drodze 94 

Możesz nawet zorganizować ognisko, drzewo się znajdzie.

Reszta info na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.