Skocz do zawartości

Audi a6 czy nowa skoda superb 2015 ? 2.0 190 hp


jubi-tom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was

Pytanie jak w tytule lub może jakaś inna marka np. Mercedes bo chciałbym auto na niewielkie przebiegi (więcej robie kamperem ) dla rodzinki 2 plus 2 najchętniej w dieslu . Rozważam tu nowa Skodę na którą musze czekać ok 6 miesięcy i używane audi dobrze wyposażone 2 letnie lub może jeszcze na gwarancji. Niewiem nic o tych autach , silnikach ,moze ma ktoś z Was jakieś doświadczenie .Do tej pory jeżdżę voyagerem oraz 300c .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym auto na niewielkie przebiegi (więcej robie kamperem ) dla rodzinki 2 plus 2 najchętniej w dieslu .

 

Na niewielkie przebiegi trzeba się dwa razy zastanowić czy warto brać diesla. Po pierwsze - różnica w cenie nowego to około 10tys., droższa obsługa diesla - części, DPF-y, koła dwumasowe. Nowoczesne diesle tworzone są z myślą o długich przejazdach autostradami a nie o staniu w miejskich korkach.

 

 

 Rozważam tu nowa Skodę na którą musze czekać ok 6 miesięcy i używane audi dobrze wyposażone 2 letnie lub może jeszcze na gwarancji.

 

Wierzysz w to, że komuś się znudzi Audi po dwóch latach i sprzeda je za pół ceny? Pięć lat temu też stałem przed takim wyborem - chciałem kupić trzyletnie kombi w dieslu. I niestety - okazało się że albo miały po 150tys. przebiegu, albo były bite. Kupiłem nową Octavię i nie żałuję. Może poza tym, że wtedy nie przewidziałem, że będę kiedyś ciągnął przyczepkę i koników mogłoby być więcej ;) W każdym razie - komfort posiadania nowego samochodu z gwarancją i pewną przeszłością jest ogromny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was

Pytanie jak w tytule lub może jakaś inna marka np. Mercedes bo chciałbym auto na niewielkie przebiegi (więcej robie kamperem ) dla rodzinki 2 plus 2 najchętniej w dieslu . Rozważam tu nowa Skodę na którą musze czekać ok 6 miesięcy i używane audi dobrze wyposażone 2 letnie lub może jeszcze na gwarancji. Niewiem nic o tych autach , silnikach ,moze ma ktoś z Was jakieś doświadczenie .Do tej pory jeżdżę voyagerem oraz 300c .

Na niewielkie przebiegi.

Czyli na jakie?

Dla jednego to niedzielny wyjazd do kościoła (mam w rodzinie lansera z Mesiem 320 S klasa dla którego 500 km miesięcznie to wyczyn), dla innego 5 tys. miesięcznie to niewiele.

Edytowane przez powolniak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez odradzalbym Diesla na krotkie trasy :(.

Koszty pozniejszego serwisu i klopotliwosci (DPF itp.) moga Cie skutecznie denerwowac.

Zastanow sie nad silnikiem Pb.

Roznice w koszcie zakupu podziel przez cene 1L paliwa.

Potem zobacz ile bedzie palic taki ON i Pb, zaloz roczny przebieg.

Od ilosci potrzebnej Pb odejmij to co spalilby ON i reszte doloz z roznicy zakupu. Moze sie okazac ze przeplacenie za Diesla da Ci jakies 5-6 lat dokladania do paliwa Pb.

W tym czasie na pewno spitkasz sie z naprawami ktore w Dieslu sa drozsze i to znow trzeba kalkulowac itd

Wedlug mnie kupowanie Diesla jak robi sie mniej niz ok. 50tys. km/rok nie ma sensu (jak liczylem dla siebie).

Pomijam juz kwestie silnika z LPG ktory posiadam (ale nie wiem czy skoda nie ma w ofercie instalacji LPG do fabrycznie nowych aut bez utrarty gwarancji ( wtedy juz Diesel jest daleko daleko w tyle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam juz kwestie silnika z LPG ktory posiadam (ale nie wiem czy skoda nie ma w ofercie instalacji LPG do fabrycznie nowych aut bez utrarty gwarancji ( wtedy juz Diesel jest daleko daleko w tyle).

 

Superb ma wyłącznie silniki TSI, a w nich wartość instalacji jest tak wysoka, że przy dotrysku paliwa koszt się chyba nigdy nie zwróci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis na pewno nie jest droższy od niemieckich ''nie psujących '' się samochodów ze świętej trójcy Audi, Merc, Bmw. Napiszę nawet że jest tańszy. Hybryda nie ma dwumasy, rozrusznika, alternatora, sprzęgła i paru jeszcze drobiazgów które to tak teraz ładnie się psują w nowoczesnych autach.

Gwarancja ? Używane Audi tylko modlitwa że nic nie nawali, Skoda - 2 lata, Lex - 3 lata. Miło wyposażonego, w automacie Is300H ( silnik 2,5l , 223 km, średnie spalanie 6 l) za około 150 tyś z salonu wytargasz. Skonfiguruj podobnie Superba , z automatem to pewnie mocno zbliżysz się do tej kwoty. Przeglądy to koszt około 1500 zł.

Jak koszty napraw ? hmmm..nic się nie psuje to ciężko napisać  :]

Edytowane przez Simbus1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeździsz 300c to każde auto europejskie podobnej wielkości będzie lepsze pod każdym względem. I lepiej jeździ i nie nie przypomina we wnętrzu 15 letnich koreańczyków do których równa 300c.

Do Voyagera nie ma co porównywać, bo wiadomo że autobus to nie samochód.

 

A który wybrać? Superb jest bardzo dobry pod każdym względem, ale jednak przy Audi A6 to tylko ubogi krewny. W obecnej budzie A6 zarówno przed jak i po lifcie jest fenomenalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.